انتشار جدیدترین جزئیات از ب‌ام‌و X8

از سال 2017، شایعاتی درباره‌ ساخت ب‌ام‌و X8 مطرح شد. در آن زمان Klaus Fröhlich، مدیر ب‌ام‌و، در مصاحبه‌ای عنوان کرد که شرکت ساخت این مدل را در نظر دارد. سال گذشته، اولین مشاهدات این خودروی جدید و بزرگ‌ترین عضو خانواده X تائید شد و اکنون، عکس‌های جاسوسی جدیدی منتشر شده تا همان شک و تردید اندک نیز درباره‌ی مدل جدید ب‌ام‌و، از بین برود. شاسی‌بلند جدید ب‌ام‌و این بار هنگام انجام تست‌ها در نوربورگ‌رینگ شکار شده است.

چراغ‌‌های جلو که در ارتفاعی تقریباً پایین نسبت به کاپوت نصب شده، احتمالاً به صورت دوتکه با دیلایت جداگانه در بالا طراحی شده است.از مدتی پیش و پس از رونمایی خودروی برقی iX با سبک جدید طراحی برند آلمانی آشنا شده بودیم، روشی که با انتقادات فراوانی هم روبرو شده ولی گویا قرار است شامل حال X8 نیز بشود.

چراغ‌‌های جلو که در ارتفاعی تقریباً پایین نسبت به کاپوت نصب شده، ظاهری شبیه به نسل بعدی سری 7 و فیس‌لیفت X7 داشته یعنی احتمالاً به صورت دوتکه با دیلایت جداگانه در بالا طراحی شده است.

چراغ‌های عقب کاملاً پوشانده شده ولی فرم آن‌ها را نیز می‌­توان حدس زد ضمن اینکه طرح شیشه عقب و برف پاک‌کن بسیار شبیه به iX به نظر می‌­رسد. باله کوچک سقفی در انتهای بدنه را هم نباید از نظر دور نگه داشت. همان‌طور که در عکس‌های ماه گذشته دیده شد، این بار هم با اگزوزهایی غیرمعمول ظاهر شده است.

تصاویر جاسوسی از ب‌ام‌و X8

برچسب آزمایش خودروی هیبرید و درپوش باک بنزین در گلگیر جلو سمت راننده، از نصب پیشرانه هیبرید در این شاسی‌بلند تازه‌وارد خبر می‌­دهد. انتظار داریم نسخه M از این خودرو به پیشرانه 4.4 لیتری توئین توربو 8 سیلندر به همراه موتور کمکی برقی مجهز باشد و مجموعاً قدرتی در حدود 750 اسب‌بخار در اختیار داشته باشد.

برخلاف شاسی‌بلند X7 که به سه ردیف صندلی مجهز شده، مدل جدید X8 احتمالاً دارای 4 صندلی است و مخصوصاً در نسخه M گران‌ترین محصول ب‌ام‌و خواهد بود.

هنوز زمان زیادی تا رونمایی رسمی X8 باقیمانده، اتفاقی که احتمالاً در اواخر سال 2021 برای نسخه عادی و یک سال پس از آن برای X8 M روی خواهد داد.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com