ب‌ام‌و XM
BMW XM
ب‌ام‌و XM
ب‌ام‌و XM
ب‌ام‌و XM
BMW XM
ب‌ام‌و XM
ب‌ام‌و XM
ب‌ام‌و XM
ب‌ام‌و XM

انتشار جدیدترین جزئیات از ب‌ام‌و XM

با وجود افزایش توجه خودروسازان به ساخت مدل‌‌های برقی، هنوز راه طولانی تا حذف کامل پیشرانه درون­‌سوز از این صنعت باقیمانده است. برای پر کردن فاصله بین خودروهای برقی و درون­سوز، تنوع نمونه­‌های پلاگین-هیبرید در حال افزایش است. ب‌ام‌و هم از این روند پیروی کرده و علاوه بر محصولات فعلی، مدل‌های جدید همچون سری XM را برای ورود به بازار آماده می­‌سازد.

این شاسی­‌بلند پلاگین-هیبرید نخستین بار تحت عنوان کانسپت XM در نوامبر 2021، مخاطبان را شگفت‌زده کرد. علاوه بر طراحی ظاهری، پیشرانه پلاگین-هیبرید 4.4 لیتری هشت سیلندر این خودرو با 750 اسب­‌بخار قدرت و هزار نیوتن‌متر گشتاور هم قابل توجه بود و برای رقابت با خودروهایی همچون پورشه کاین مناسب به نظر می­‌رسید.

مشخصات فنی ب‌ام‌و XM

اکنون متخصصان نشریه motor1.com باخبر شده‌­اند که این خودرو با 644 اسب‌بخار قدرت و 880 نیوتن‌متر گشتاور، در اواخر سال 2022 به نمایندگی‌­های این برند وارد خواهد شد. اما نسخه تولیدی با قدرت مشابه با نسخه کانسپت، با چند ماه فاصله با تریم پایه عرضه می‌­شود. با توجه به موارد مذکور، انتظار داریم که نسخه قدرتمند در بهار یا تابستان 2023 وارد میدان شود.

ب‌ام‌و XM

این گمانه‌­زنی با سخنان آقای مارتین شلیپِن سخنگوی شرکت ب‌ام‌و کاملاً مطابقت دارد، که از تولید نسخه مشابه با مدل کانسپت و عرضه آن در ایالات متحده خبر داده است. البته وی خاطرنشان ساخته که برنامه‌­ای برای ارائه نسخه کامپتیشن از مدل XM وجود ندارد.

هرچند 644 اسب‌­بخار قدرت تریم پایه ب‌ام‌و XM برای طرفداران ب‌ام‌و چندان هیجان‌انگیز نیست و برای رقابت با پورشه کاین توربو S ای-هیبرید نیز کافی به نظر نمی‌­رسد، ولی باید توجه داشت که این رقم همچنان در میان خودروهای شاسی­‌بلند قابل توجه است.

ب‌ام‌و XM

طراحی ب‌ام‌و XM

کمی از ضخامت پوشش‌های استتاری روی بدنه کاسته شده و به همین واسطه می­‌توان جزئیاتی همچون طرح سپر جلو را تشخیص داد که گویا کمی از فرم زاویه‌­دار نسخه کانسپت فاصله گرفته است. البته با توجه به اعلام ب‌ام‌و درباره شباهت 90 درصدی نسخه تولیدی با  کانسپت XM، نمی­‌توان انتظار داشت که با تفاوت­‌های اساسی روبرو باشیم.

قیمت ب‌ام‌و XM

با توجه به اینکه XM نقش یک مدل پرچمدار را برای خودروساز آلمانی ایفا می­‌کند، تعیین قیمت پایه با رقمی در حدود 150 هزار دلار برای این خودرو چندان دور از انتظار نیست.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com