شرایط فروش شاهین G و ثبت نام شاهین اتوماتیک (مهر 1402)

 • عرضه خودرو شاهين در بورس کالا

افزایش تولید و فاکتور خودرو شاهین

شرایط فروش شاهین G و ثبت نام شاهین اتوماتیک (مهر 1402)

3 مهر 1402 09:54

افزایش تولید و فاکتور خودرو شاهین

مهر 1402: شرکت خودروسازی سایپا، مطلبی را با عنوان «انتقاد از تاخیر در تحویل شاهین G با وجود واریز وجه به حساب خودروساز» منتشر کرده بود و اکنون توضیحاتی را درباره آن ارائه داده است.

گروه خودروسازی سایپا با برنامه تدوین شده، موفق شد از ابتدای سال جاری تاکنون تولید خودروی شاهین را نسبت به مدت مشابه سال گذشته 96 درصد افزایش دهد. برنامه سایپا حفظ این رکورد و تداوم افزایش تولید خودروی مذکور است و این در حالی است که به همین میزان فاکتور خودروهای مشتریان در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

سایپا در راستای رعایت استانداردهای الزامی، خودروهای شاهین را مجهز به سیستم ESC (سیستم کنترل پایداری الکترونیکی)  تولید و در حال حاضر تعهدات مشتریان با سیستم ESC بدون دریافت وجه بابت سیستم مذکور تحویل می‌شود. هزینه این سیستم از محل خسارت تاخیر در تحویل محاسبه خواهد شد و طی هفته گذشته تاکنون بیش از 4200 دستگاه خودروی شاهین مجهز به سیستم ESC مطابق نوبت به نام مشتریان تخصیص و فاکتور شده است. تولید و فاکتور خودروی شاهین‌ در سال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.

تحویل شاهین با سیستم کنترل پایداری الکترونیکی

شهریور 1402: حسین کاظمی طرقی، معاون بازاریابی و فروش گروه سایپا، اعلام کرد سایپا با برنامه تدوین شده موفق شد از ابتدای سال جاری تاکنون تولید خودروی شاهین را نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۹۶ درصد افزایش دهد. برنامه گروه سایپا حفظ این رکورد و تداوم افزایش تولید خودروی مذکور است و این درحالی است که به همین میزان فاکتور خودروهای مشتریان در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

وی افزود در راستای رعایت استانداردهای الزامی، گروه خودروسازی سایپا، خودروهای شاهین را مجهز به سیستم ESC (سیستم کنترل پایداری الکترونیکی)  تولید کرده است. اکنون تعهدات مشتریان با سیستم ESC بدون دریافت وجه بابت سیستم مذکور تحویل می شود. هزینه سیستم مذکور از محل خسارت تاخیر در تحویل محاسبه خواهد شد.

طبق گفته‌های وی، طی هفته جاری تاکنون تعداد 4200 دستگاه خودروی شاهین مجهز به سیستم ESC مطابق نوبت به نام مشتریان تخصیص و فاکتور شده است. افزایش تولید و فاکتور خودروی شاهین‌ درسال جاری نسبت به مدت مشابه سال گذشته و روند روزانه فاکتور خودروهای مشتریان موید نادرستی خبر منتشر شده از سوی برخی افراد در رسانه ها و شبکه های اجتماعی است.

پیش فروش شاهین با موعد پاییز 1403

فراخوان جدید پیش فروش شاهین (فراخوان مرحله 13 فروش عادی سایپا)، ویژه منتخبین مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو که در خردادماه 1402 در سامانه یکپارچه ثبت نام نموده و خودرو شاهین را با اولویت پاییز 1403 انتخاب کرده‌اند، از سوی شرکت سایپا اعلام شده است. براین اساس، متقاضیان واجد شرایطی که در تاریخ 1402/06/06 پیامک اطلاع‌رسانی دریافت کرده‌اند، از روز سه‌شنبه مورخ 7 شهریورماه 1402 می‌توانند جهت ثبت نام شاهین و واریز وجه پیش پرداخت، اقدام نمایند:

ثبت نام شاهین دستی
شرایط پیش فروش شاهین دستی

براساس بخشنامه پیش فروش شاهین دستی، قیمت خودرو غیرقطعی بوده و در زمان صدور دعوتنامه مشخص می‌شود. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

پیش فروش شاهین با موعد تابستان 1403

فراخوان پیش فروش شاهین دستی، ویژه برندگان مرحله دوم فروش یکپارچه خودرو، اعلام شد. براین اساس، متقاضیانی که اولویت ایشان تابستان 1403 تعیین شده و در تاریخ 1402/05/30 پیامک به ایشان ارسال گردیده، از روز دوشنبه مورخ 30 مردادماه، امکان واریز وجه مطابق جدول ذیل را دارند:

شرایط فروش شاهین - مرداد 1402
مدل شاهین G
پیش پرداخت 212.598 میلیون
موعد تحویل خرداد الی شهریور 1403
قیمت نهایی در زمان صدور دعوتنامه

*قیمت‌‌ها برحسب تومان است.

براساس بخشنامه پیش فروش شاهین دستی، متقاضیان واجد شرایط، بعد از دریافت پیامک، می‌توانند به سامانه فروش اینترنتی سایپا مراجعه کرده و جهت واریز وجه پیش پرداخت، اقدام نمایند. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

تولید شاهین با سیستم کنترل کشش و پایداری

مرداد 1402: براساس الزامات و قوانین سازمان استاندارد، از اواخر تیرماه سال جاری، خودروسازان موظف هستند اکثر محصولات خود را به سامانه کنترل پایداری الکترونیکی (ESC) تجهیز کنند. بر همین اساس، خودرو شاهین، اولین محصول گروه خودروسازی سایپاست که از ابتدای مرداد ماه با استانداردهای ۸۵گانه به تولید رسیده است.

بنابراین طبق اعلام رسمی شرکت سایپا و همچنین کاتالوگ های رسمی این خودرو که در سایت گروه خودروسازی سایپا به نمایش درآمده اند، سایپا شاهین از این پس دارای آپشن هایی همچون سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، سیستم کنترل کشش و سیستم کمکی شروع حرکت در سربالایی خواهد بود. البته لازم به ذکر است که در نسخه های جدید سیستم ESC یا همان کنترل پایداری (نام ESC مخفف Electronic Stability Control است)، قابلیت کنترل حرکت در سربالایی و کنترل کشش نیز افزوده شده است و خودروهایی که به ESC مجهز هستند، این سیستم ها در آن‌ ها نیز فعال است. با اجرا تمام استانداردها، تیراژ تولید گروه سایپا حفظ خواهد شد و این مجموعه با کاهش تولید روبرو نمی‌شود.

در کاتالوگ جدید شاهین متوجه درج یک ستاره در کنار نام آپشن سانروف خواهید شد. با توجه به آن چه در پایین کاتالوگ ذکر شده است، این ستاره به معنای آن است که در برخی مدل ها احتمالاً سانروف از خودروی شاهین حذف خواهد شد.

پیش فروش شاهین در طرح جوانی جمعیت

براساس اعلام شرکت سایپا، متقاضیانی که دومین مرحله فروش یکپارچه خودرو ثبت نام کرده‌ و طرح جوانی جمعیت را انتخاب نموده و ثبت نام آنها برای خودروی شاهین با اولویت بهار 1403 بوده است، در صورت دریافت پیامک اطلاع رسانی از سوی شرکت سایپا، می‌توانند جهت تکمیل ثبت نام شاهین و واریز وجه پیش پرداخت خودرو، اقدام نمایند:

شرایط فروش شاهین - مرداد 1402
مدل شاهین G
پیش پرداخت 212.598 میلیون
موعد تحویل فروردین الی خرداد 1403
قیمت نهایی در زمان صدور دعوتنامه

*قیمت‌‌ها برحسب تومان است.

براساس بخشنامه پیش فروش سایپا، مهلث ثبت نام متقاضیان واجد شرایط، تا پایان روز دوشنبه مورخ 23 مردادماه 1402 خواهد بود. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

ثبت نام شاهین برای مادران: تیر 1402

پنجمین مرحله فراخوان ثبت نام سایپا ویژه برندگان مرحله دوم فروش یکپارچه خودروهای داخلی، اعلام شد که براساس آن، متقاضیان واجد شرایطی که در طرح جوانی جمعیت سایپا شرکت کرده و خودروی شاهین را با اولویت پاییز و زمستان 1402 انتخاب کرده‌اند و در تاریخ 24 تیرماه نیز برای آنان پیامک ارسال شده است، می‌توانند جهت ثبت نام شاهین و واریز وجه خودرو اقدام نمایند:

ثبت نام شاهین برای مادران دارای دو فرزند
شرایط پیش فروش شاهین برای مادران

براساس بخشنامه پیش فروش شاهین، شروع ثبت نام متقاضیان از روز دوشنبه مورخ 26 تیرماه 1402 بوده و به مدت 3 روز نیز ادامه خواهد داشت. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

پیش فروش شاهین دستی: تیر 1402

با اعلام شرکت خودروسازی سایپا، متقاضیانی که در دومین مرحله سامانه یکپارچه عرضه خودروها داخلی (خرداد 1402) نسبت به انتخاب خودرو شاهین (طرح فروش عادی) اقدام نموده‌اند، به شرطی که اولویت پاییز و زمستان سال 1402 داشته و در تاریخ 1402/04/13 پیامک سایپا برای‌شان ارسال گردیده است، امکان واریز وجه و تکمیل ثبت نام شاهین سایپا را مطابق شرایط ذیل دارند:

شرایط فروش شاهین سایپا - تیر 1402
مدل شاهین G
پیش پرداخت 212.583 میلیون
موعد تحویل آذر تا اسفند 1402
قیمت نهایی در زمان صدور دعوتنامه

*قیمت‌‌ها برحسب تومان است.

براساس بخشنامه پیش فروش شاهین سایپا، متقاضیان می‌توانند از روز پنج شنبه مورخ 1402/04/15 و بمدت 3 روز، با مراجعه به سایت فروش اینترنتی سایپا به آدرس saipa.iranecar.com و ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد کاربری، نسبت به واریز وجه خودرو شاهین و تکمیل مراحل ثبت نام شاهین دستی اقدام نمایند. لازم به ذکر است متقاضیانی که قبلاً نسبت به ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد کاربري و رمز عبور اقدام نموده‌اند، نیاز به دریافت مجدد کد کاربری و کلمه عبور ثبت نام ندارند. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

ارتقای کیفیت قطعات مونتاژی شاهین

خرداد 1402: شاخص C100، یکی از شاخص های اصلی خودروساز برای پایش کیفیت قطعات است و از تقسیم تعداد قطعه تعویض شده طی سه ماه بعد از فروش به تعداد خودرو فروخته شده در همان ماه ضربدر ۱۰۰ اطلاق می شود.  اکنون طبق این شاخص، عملکرد کیفی قطعات و مجموعه های مونتاژی خودرو شاهین نسبت به سال های گذشته بهبود قابل توجه و چشمگیری داشته است.

با طی کردن فرایند کیفی قطعات و مجموعه های مونتاژی خودرو، شاخص C100 که نشان دهنده شمار قطعاتی است که در سه ماهه اول در ۱۰۰ خودرو تعویض شده، عدد 28 در نیمه اول سال 1401، کسب شده است. بر این اساس شاخص C100 خودروی شاهین در نیمه دوم سال گذشته به عدد 22 رسیده و این در حالی است که عدد یاد شده در نیمه دوم سال 99، بیش از 125 بوده است.

افزایش کیفیت خودرو شاهین سایپا
افزایش کیفیت خودرو شاهین سایپا

با توجه به بیش از 240 پروژه کیفی تعریف و انجام شده در گروه خودروسازی سایپا به منظور کیفی‌سازی محصولات و افزایش رضایت مشتریان در 17 ماه اخیر، مراجعه به نمایندگی‌ها کاهش قابل ملاحظه ای داشته است. به طوری که گزارش اخیر خودروی شاهین نشان می دهد که با وجود افزایش 500 درصدی تولید روزانه و با توجه به پروژه های کیفی تعریف شده، مراجعه مردم به نمایندگی‌ها 50 درصد کاهش یافته است.

هدف گروه خودروسازی سایپا بر اساس ماده هفت، 8 فرمان ابلاغی رئیس جمهور مبنی بر افزایش کیفیت و ایمنی خودروهای تولید داخل، این است که برنامه های جامع خود برای ارتقا کیفیت محصولات گروه را با سرعت و دقت اجرایی کند تا رضایت مشتريان کسب شود.

پیش فروش شاهین سایپا: خرداد 1402

شرایط پیش فروش خودرو شاهین سایپا ویژه برندگان مرحله اول فروش یکپارچه خودرو، اعلام شد. تمامی متقاضیان حائز شرایطی که در سامانه یکپارچه عرضه خودرو در اردیبهشت ماه سال جاری، نسبت به تغییر سفارش خود از محصولات سایر خودروسازان به محصولات گروه سایپا اقدام نموده‌اند و  درخواست تحویل خودرو ایشان در طرح زمستان سال 1402 تائید گردیده است، می‌توانند در این طرح شرکت کنند:

شرایط پیش فروش شاهین سایپا - خرداد 1402
مدل شاهین G
پیش پرداخت 212.5 میلیون
موعد تحویل مهر تا آذر 1402

*قیمت‌‌ها برحسب تومان است.

متقاضیان حائز شرایطی که پیامک امکان واریز وجه برای ایشان از طریق سامانه گروه سایپا ارسال گردیده است، میتوانند از روز یکشنبه مورخ 1402/02/31 با مراجعــه بــه ســایت فروش اینترنتی به آدرس saipa.iranecar.com و ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد کاربری نسبت به واریز وجه و ثبت نام اقدام نمایند. لازم به ذکر است متقاضیانی که قبلاً نسبت به ثبت اطلاعات شخصی و دریافت کد کاربری و رمز عبور اقدام نمودهاند نیاز به دریافت مجدد کد کاربری و کلمه عبور ثبت نام ندارند. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

پرداخت هزینه مابه التفاوت شاهین در سال 1402

شرکت خودروسازی سایپا، طبق نامه‌ای که در تاریخ 22 فروردین‌ماه 1402 به شرکت بورس کالای ایران ارسال کرده، خبر داده که خریداران خودرو شاهین از بورس که موعد تحویل خودروی‌شان برای سال 1402 است، باید مابه التفاوت هزینه‌های جانبی را نیز بپردازند:

»» هزینه های مابه التفاوت قیمت خودرو شاهین ««

براساس نامه فوق، همانطور که در اطلاعیه‌های عرضه شاهین در بورس کالا نیز قید شده است، در صورت تغییر هزینه‌های مالیات، عوارض، شماره‌گذاری، بیمه شخص ثالث و ... خریداران موظف به پرداخت مابه التفاوت هزینه‌ها هستند. بر همین اساس، هزینه‌های جدید مربوط به خودرو شاهین که باید در سال 1402 پرداخت گردد، عبارتند از:

 • مابه التفاوت قیمت بیمه شخص ثالث (معادل 1 میلیون و 231 هزارتومان).
 • ماده 10 قانون ساماندهی صنعت خودرو (معادل 1.5 درصد قیمت خودرو).
 • مابه التفاوت عوارض آلایندگی خودرو (معادل 3 درصد قیمت خودرو).

درباره مورد سوم، توجه داشته باشید که شاهین در سال 1401 رتبه E انرژی را داشت که معادل 2% قیمت خودرو بود. اما در سال 1402، رتبه انرژی شاهین به سطح G رسیده است که معادل 5% قیمت خودروست. بنابراین میزان مابه التفاوت این دو عدد، معادل 3% بوده که باید از خریداران خودرو دریافت شود.

فروش فوق العاده شاهین: 4 بهمن 1401

فروش فوق العاده شاهین سایپا، ویژه بهمن ماه 1401 اعلام شد. ثبت نام شاهین G از ساعت 11 روز سه‌شنبه 4 بهمن‌ماه آغاز شده و تا زمان تکمیل ظرفیت فروش نیز ادامه دارد.

در این مرحله از فروش شاهین، قیمت شاهین G بدون تغییر بوده و همانند گذشته، معادل 344 میلیون و 747 هزارتومان است. موعد تحویل خودرو 90 روزه بوده و متقاضیان، فقط امکان انتخاب «رنگ سفید» را دارند. همچنین براساس بخشنامه فروش فوق العاده شاهین، اعلام حساب وکالتی برای متقاضیان طرح فروش عادی سایپا، الزامی است. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط فروش فوق العاده شاهین دستی (PDF) ««

فروش شاهین در بورس: 18 دی 1401

شرکت خودروسازی سایپا، روز یکشنبه 18 دی‌ماه 1401، سومین عرضه شاهین در بورس کالا را انجام داد. در این عرضه، متقاضیان امکان خریداری شاهین G با گیربکس دستی را داشتند.

بعد از آغاز سومین عرضه شاهین، میزان تقاضا برای خرید شاهین، کمتر از میزان عرضه شده بود؛ به همین دلیل نیز هیچگونه رقابتی در این عرضه، شکل نگرفت. جزییات خرید شاهین از بورس کالا، بصورت زیر اعلام شده است:

شرایط عرضه شاهین در بورس کالا - دی 1401
مدل شاهین دستی
ظرفیت عرضه 4000 دستگاه
میزان تقاضا 1545 دستگاه
رنگ خودرو سفید
موعد تحویل 30 فروردین 1402
مالیات و عوارض 12 درصد
پیش پرداخت 100 درصد
هزینه‌های جانبی 4.37 میلیون تومان
قیمت پایه 304 میلیون تومان
میانگین قیمت فروش 304 میلیون تومان
حدود قیمت تمام‌شده* 345 میلیون تومان

*قیمت‌ تمام شده، بدون احتساب کارمزد و بدون احتساب خواب پول است.

براساس بخشنامه فروش شاهین در بورس کالا، محدودیت کد ملی و همچنین محدودیت خرید خودرو از ابتدای سال 1398 تا به امروز، برای متقاضیان خرید شاهین از بورس وجود دارد. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط ثبت نام شاهین در بورس کالا (PDF) ««

دومین عرضه شاهین در بورس: آذر 1401

دومین مرحله ثبت نام شاهین در بورس کالا، صبح روز چهارشنبه 30 آذرماه 1401 انجام شد. در این عرضه، مشتریان امکان خریداری شاهین دنده‌ای را داشتند. همچنین برای نخستین‌بار، شاهد رقابت خریداران بودیم و برخلاف عرضه مرحله قبل، خودروها با قیمت پایه فروخته نشدند! نتایج نهایی فروش شاهین در بورس، مطابق جدول زیر را اعلام شده است:

جزییات عرضه شاهین در 30 آذرماه 1401
مدل دنده ای سفید
ظرفیت عرضه 2,000 دستگاه
میزان تقاضا 4,301 دستگاه
قیمت پایه 304 میلیون تومان
هزینه جانبی 4 میلیون و 371 هزارتومان
مالیات 12 درصد قیمت نهایی
پیش پرداخت 50 درصد قیمت پایه
میانگین قیمت فروش 346.8 میلیون تومان
حدود قیمت تمام‌شده 392.2 میلیون تومان

*جزییات فوق براساس اعلام سازمان بورس است.

براساس بخشنامه فروش شاهین در بورس، موعد تحویل خودروها در 25 اسفندماه 1401 خواهد بود. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط عرضه شاهین در بورس کالا (PDF) ««

پیش فروش شاهین: آذر 1401

مرحله جدید فروش خودرو شاهین ویژه آذرماه 1401 آغاز شده است. در این طرح که از روز پنجشنبه 3 آذرماه شروع شده، متقاضیان خرید شاهین می‌توانند طرح فروش فوق العاده شاهین یا طرح پیش فروش عادی شاهین را انتخاب کنند:

ثبت نام فروش فوق العاده شاهین 1401
شرایط فروش شاهین در آذرماه 1401

براساس بخشنامه فروش شاهین، در طرح فروش فوق العاده، موعد تحویل خودروها 90 روزه است اما در طرح پیش فروش عادی، خودروها در فروردین‌ لغایت خردادماه 1402 بدست خریداران می‌رسد. جزییات بیشتر درباره شرایط فروش شاهین را از لینک زیر دریافت کنید:

»» دانلود شرایط فروش شاهین در آذر (PDF) ««

فروش فوری شاهین: آبان 1401

همزمان با اعلام شرایط فروش برخی محصولات سایپا ویژه آبان، فروش فوری خودرو شاهین نیز از روز چهارشنبه 11 آبان 1401 آغاز می‌شود. ثبت نام شاهین از ساعت 11 صبح شروع شده و تا زمان تکمیل ظرفیت فروش خودروها نیز ادامه خواهد داشت.

شرایط فروش فوری شاهین ویژه آبان 1401
قیمت قطعی رنگ خودرو موعد تحویل
344 میلیون و 747 هزار سفید حداکثر 30 روزه

*قیمت‌ها برحسب تومان است

در این مرحله از فروش شاهین، برندگان نهایی بدون انجام قرعه کشی، مشخص می‌شوند. همچنین طبق اعلام سایپا، محدودیت خرید خودرو در 48 ماه اخیر و محدودیت داشتن پلاک انتظامی فعال، حذف شده و برای متقاضیان خرید شاهین، لحاظ نمی‌گردد. جزییات کامل فروش شاهین سایپا را از لینک زیر دریافت کنید:

»» دانلود شرایط ثبت نام شاهین ویژه آبان (PDF) ««

پیش فروش اعتباری شاهین: مهر 1401

شرکت خودروسازی سایپا، در نظر دارد تا طرح پیش فروش خودرو شاهین را از روز شنبه 30 مهرماه 1401 راس ساعت 11 صبح، آغاز کند. مبلغ پیش پرداخت برای ثبت نام شاهین، حدود 172 میلیون تومان است اما خریداران می‌توانند از تسهیلات 70 میلیونی یا 100 میلیونی شرکت سایپا نیز استفاده کنند.

ثبت نام پیش فروش شاهین سایپا
پیش فروش اعتباری شاهین ویژه مهر 1401

در این مرحله از فروش شاهین سایپا، محدودیت زمان خرید در 48 ماه اخیر و همچنین محدودیت پلاک انتظامی فعال، حذف شده است. جزییات کامل شرایط فروش شاهین را از لینک زیر دریافت کنید:

»» دانلود شرایط پیش فروش شاهین (PDF) ««

عرضه شاهین در بورس کالا: شهریور 1401

شهریور 1401: با اعلام شرکت بورس، اولین مرحله عرضه خودرو شاهین در بورس کالا، روز سه‌شنبه 22 شهریور 1401 برگزار می‌شود. در این عرضه، قرار است 200 دستگاه خودرو شاهین، به فروش گذاشته شوند که موعد تحویل آنها برای 23 مهرماه 1401 خواهد بود. 

»» شرایط عرضه شاهین در بورس کالا (PDF) ««

پایه قیمت شاهین در بورس کالا، معادل 304 میلیون تومان اعلام شده است. البته خریداران علاوه بر قیمت پایه، باید عوارض و هزینه‌های جانبی را هم بصورت جداگانه پرداخت کنند.

 • عوارض خودرو شاهین، حدود 12 درصد است و شامل 9% مالیات بر ارزش افزوده، 2% مالیات شماره‌گذاری و همچنین 1% مالیات نقل و انتقال می‌شود که هر سه مورد، براساس قیمت نهایی فروش شاهین در بورس محاسبه خواهند شد.
 • هزینه‌های جانبی خودرو شاهین نیز مجموعا 4 میلیون و 234 هزارتومان است که شامل 3 میلیون و 813 هزارتومان برای قیمت بیمه شخص ثالث و حدود 389 هزارتومان نیز برای خدمات شماره‌گذاری و پلاک خواهد بود. 

قیمت شاهین در بورس کالا

صبح روز سه‌شنبه 22 شهریورماه 1401، اولین فروش شاهین در بورس کالا انجام شد. در این عرضه، 100 دستگاه خودرو شاهین برای فروش گذاشته شده بود اما تنها 39 دستگاه از این تعداد، در تالار بورس و 7 دستگاه دیگر نیز در سیستم معاملات مچینگ به فروش رسید. همچنین از آنجایی که رقابتی در این مرحله از عرضه شاهین وجود نداشت، قیمت نهایی فروش شاهین، همان قیمت پایه 304 میلیون تومان بود.

شرایط ثبت نام شاهین در بورس کالا

براساس اعلام سازمان بورس، مهم‌ترین شرایط عرضه خودرو شاهین بصورت زیر است:

 • هزینه ثبت سفارش شاهین در بورس کالا معادل 10% قیمت پایه است.
 • انتخاب نمایندگی و انتخاب رنگ (یا سفید یا مشکی) در مرحله تکمیل وجه امکان‌پذیر است.
 • محدودیت تعداد خرید برای هر کد ملی وجود ندارد. بنابراین افرادی که در عرضه‌های قبلی خودرو در بورس کالا موفق به خرید شده‌اند، در این مرحله نیز می‌توانند برای ثبت نام شاهین اقدام کنند.
 • در صورت وجود مازاد عرضه، خرید برای مشتریان حقوقی نیز بلامانع خواهد بود.

نحوه خرید شاهین در بورس کالا

اگر به دنبال شرایط ثبت نام شاهین در بورس کالا هستید و قصد خرید شاهین از بورس را دارید، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • احراز هویت اینترنتی در سامانه اینترنتی sejam.ir
 • انتخاب یکی از کارگزاری‌ها از طریق سامانه اینترنتی ebgo.ir
 • ثبت نام در کارگزاری و ارسال مدارک لازم
 • دریافت کد بورس کالا جهت انجام معامله در بورس
 • افتتاح حساب وکالتی در نزد بانک
 • واریز مبلغ پیش ثبت نام خودرو در حساب وکالتی
 • ثبت سفارش خرید خودرو (تا قبل از شروع عرضه)
 • شرکت در فرآیند حراج خودرو (در روز عرضه)
 • واریز کامل وجه خودرو در مهلت قانونی (در صورت برنده شدن)
 • مراجعه به نمایندگی و تکمیل مراحل ثبت نام شاهین
 • تحویل گرفتن خودرو از نمایندگی در موعد مقرر

  همچنین در مقالات زیر، جزییات کامل‌تری درباره چگونگی ثبت نام خودرو در بورس، قیمت خودروهای عرضه شده در بورس کالا و همچنین زمان عرضه خودرو در بورس را مطالعه می‌کنید:

  زمان عرضه شاهین در بورس کالا در سال 1401

  آخرین جزییات عرضه شاهین در بورس کالا، شامل زمان عرضه شاهین در بورس، پایه قیمت شاهین در بورس کالا و همچنین قیمت نهایی فروش شاهین در بورس، را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

  خودروهای عرضه شده در بورس کالا در سال 1401
  زمان عرضه مدل خودرو پایه(1) جانبی(2) فروش(3)
  22 شهریور دستی+سفید 304 4.2 304
  30 آذر دستی+سفید 304 4.3 346.8
  18 دی دستی+سفید 304 4.3 304

  (1): قیمت پایه، قیمت خام خودرو بوده و برحسب میلیون تومان است.
  (2): هزینه‌های جانبی شامل بیمه شخص ثالث، صدور اسناد و مدارک، خدمات پست و ... برحسب میلیون تومان است که باید توسط خریدار پرداخت گردد. ضمن اینکه مالیات بر ارزش افزوده و سایر عوارض، بر مبنای قیمت نهایی خودرو بوده و باید توسط خریدار پرداخت گردد.
  (3) قیمت میانگین، متوسط قیمت حداقل و قیمت حداکثر ثبت شده بوده و برحسب میلیون تومان است.


  بررسی انواع شاهین در بازار

  برای آشنایی با مشخصات فنی خودرو و تیپ‌های جدید شاهین سایپا و جهت اطلاع از تفاوت انواع خودروهای شاهین در بازار، مقالات منتخب زیر را مطالعه کنید:

  همچنین اگر شما هم یکی از مالکان خودروهای شاهین هستید، احتمالا خواندن مطالب زیر نیز برای‌تان مفید خواهد بود:

   

  آرشیو

  فراخوان پیش فروش شاهین دستی

  6 شهریور 1402
  دانلود فایل PDF

  فراخوان پیش فروش شاهین دستی

  30 مرداد 1402
  دانلود فایل PDF

  فراخوان پیش فروش شاهین برای مادران

  21 مرداد 1402
  دانلود فایل PDF

  فراخوان پیش فروش شاهین برای مادران

  25 تیر 1402
  دانلود فایل PDF

  پیش فروش شاهین دستی

  13 تیر 1402
  دانلود فایل PDF

  فروش فوق العاده شاهین G

  2 بهمن 1401
  دانلود فایل PDF

  عرضه شاهین در بورس 1401 - مرحله 3

  14 دی 1401
  دانلود فایل PDF

  عرضه شاهین در بورس 1401 - مرحله 2

  27 آذر 1401
  دانلود فایل PDF

  فروش شاهین در آذر 1401

  28 آبان 1401
  دانلود فایل PDF

  پیش فروش اعتباری شاهین 1401

  29 مهر 1401
  دانلود فایل PDF

  عرضه شاهین در بورس 1401 - مرحله 1

  20 شهریور 1401
  دانلود فایل PDF
  دیدگاه کاربران
  وحیداصغری 1402/4/31
  هنوزبرام پیامک نیومده
  پاسخ
  0
  0
  0