مشخصات سایپا شاهین اتومات

مرداد 1400: آقای سلیمانی (مدیرعامل سایپا) در حاشیه مجمع عمومی عادی سالیانه سایپا که در تاریخ 31 تیرماه برگزار شده بود، خبر داده که تولید خودرو شاهین اتوماتیک در پاییز 1400 آغاز می‌شود.

تولید 60 هزار خودرو شاهین در 1400

اردیبهشت 1400: آقای سلیمانی (مدیرعامل سایپا) ضمن اشاره به تولید 20 هزار دستگاه خودرو سایپا آریا در سال 1400، گفته که سایپا، برنامه تولید 60 هزار دستگاه از خودرو شاهین را برای سال جاری درنظر گرفته است. آقای سلیمانی همچنین تایید کرده که عرضه شاهین اتومات در سال 1400 قطعی است و از نیمه دوم امسال، تولید و راهی بازار خواهد شد.


قیمت شاهین اتومات

در جدول زیر، آخرین تغییرات قیمت نمایندگی (قیمت مصوب فروش) را برای سایپا شاهین مشاهده می‌کنید:

زمان شاهین دنده ای شاهین اتومات
تابستان 1399 160 (تقریبی) -
پاییز 1399 267.4 -
خرداد 1400 291.8 -

همچنین جهت اطلاع از قیمت روز محصولات سایپا و قیمت سایر خودروهای بازار، لینک‌های زیر را مشاهده کنید:

»» قیمت روز خودرو

»» قیمت روز محصولات سایپا

فروش شاهین اتومات

جهت مشاهده جدیدترین آگهی‌های خودرو سایپا شاهین و همچنین جهت مشاهده آخرین شرایط فروش سایپا برای شاهین، لینک‌ها زیر را ببینید:

»» خرید و فروش خودرو شاهین

»» آخرین شرایط فروش و پیش فروش سایپا

معرفی شاهین دنده‌ای

جهت مشاهده آخرین اخبار به همراه آخرین تغییرات فنی و تغییرات آپشنی در خودرو سایپا شاهین دنده‌ای، لینک زیر را مطالعه کنید:

»» معرفی سایپا شاهین دستی


مشخصات فنی شاهین اتومات

سایپا در ابتدا مدل شاهین دنده‌ای را از اواخر سال 1399 اما بعنوان مدل 1400 روانه بازار کرد. اما این شرکت قرار است تا در انتهای سال 1400 نیز، عرضه شاهین اتومات با آپشن‌های بیشتر را هم شروع کند.

شاهین اتومات از گیربکس کره‌ای HPT بهره می‌برد؛ یعنی همان گیربکسی که سایپا قبلا هم در ساینا اتومات و کوییک اتومات، از آن استفاده کرده بود. حداکثر سرعت شاهین، چه با گیربکس دنده‌ای و چه با گیربکس اتومات نیز معادل 185 تا 190 کیلومتر برساعت می‌رسد.

عکس کابین شاهین اتومات

در تصویر زیر، تنها عکس موجود از کابین سایپا شاهین اتومات را مشاهده می‌کنید که شباهت زیادی با کابین شاهین دنده‌ای دارد و فقط در برخی قسمت‌ها، آپشن‌های بیشتری در آن دیده می‌شود. مانند دکمه‌های کنترلی در سمت راست فرمان.

*عکس از اتومبیلفا

نویسنده : مرتضی برجسته

منبع : باما

1 دیدگاه

Sobhan1(8 روز پیش)

موتور تی وان 3 سیلندر و 1 لیتری که قدرتش با توربو های یک و نیم لیتری حاضر برابره و گیربکس 6 دنده hpt واقعا معرکس