• شاهين GL سايپا
  • شاهين GL سايپا
  • شاهين GL سايپا

تحویل بی سروصدا به مشتریان !

بررسی سایپا شاهین جی ال (GL) سقف فلزی

13 شهریور 1402 13:44

تحویل اولین سری شاهین بدون سانروف

شهریور 1402: همانطور که می‌دانید، سازمان استاندارد از ابتدای تابستان سال جاری، خودروسازان را مجبور کرد تا برخی از آپشن‌ها را بصورت اجباری، روی محصولات‌شان نصب کنند. محصولات شرکت سایپا، از جمله خودرو شاهین نیز مشمول این فرآیند استانداردسازی بودند. به همین دلیل نیز شرکت سایپا خبر داد که از ابتدای مردادماه 1402، تولید شاهین را براساس استانداردهای 85گانه آغاز کرده و چندین «آپشن ایمنی جدید» را به این محصول افزوده است. آپشن‌هایی که علاوه بر مدل دستی، روی مدل اتوماتیک نیز قرار می‌گیرند. اما ظاهرا در این میان، اتفاقات دیگری نیز برای شاهین جی رخ داده است!

در همین برهه زمانی و بصورت دقیق‌تر از اواسط تابستان 1402، شاهد تحویل خودرو شاهین بدون سانروف بودیم؛ محصولی که با نام شاهین GL یا شاهین سقف فلزی نیز در میان مشتریان شناخته می‌شود.

تفاوت شاهین G با شاهین GL

هنوز مشخص نیست که شاهین GL، دقیقا چه چیزهای بیشتر یا کمتر از شاهین G دارد اما طبق گزارشات مشتریان، بغیر از حذف سانروف، هیچگونه تفاوت دیگری میان این دو محصول وجود ندارد. بنابراین شاهین جی ال، هم از لحاظ فنی و هم از لحاظ امکانات، دقیقا مشابه شاهین جی است.

همچنین این احتمال وجود دارد که سایپا، تولید شاهین GL را بصورت موقت انجام داده باشد و پس از کسب استاداردهای لازم، به تولید شاهین جی سانروف‌دار ادامه دهد.


بررسی انواع شاهین در بازار

برای آشنایی با مشخصات فنی خودرو و تیپ‌های جدید شاهین سایپا و جهت اطلاع از تفاوت انواع خودروهای شاهین در بازار، مقالات منتخب زیر را مطالعه کنید:

همچنین اگر شما هم یکی از مالکان خودروهای شاهین هستید، احتمالا خواندن مطالب زیر نیز برای‌تان مفید خواهد بود:

نویسنده : مرتضی برجسته

منبع : باما

دیدگاه کاربران
KaMmM 1402/6/13
سلام وقت بخیر ، سایپا تو یک بازه زمانی دوماه برای تامین سانروف دچار مشکل شد از همین رو 180 دستگاه بدون سانروف تولید شد تا بار سانروف رسید و تاریخ تولید این ماشین‌ها برج دوازده چهارصد یک هست
پاسخ
0
0
0