انتشار تصاویر جاسوسی فولکس واگن گلف GTI

همان‌طور که می­‌‌‌دانید، فولکس واگن مشغول کار بر روی نسل بعدی گلف است و پیش از این هم چندین بار نمونه اولیه یا همان پروتوتایپ از آن را در حین انجام تست مشاهده کرده‌ایم. اما این بار تصاویری مخفیانه از نسخه پرفورمنسِ این خودرو یعنی گلف GTI برای اولین بار منتشر شده است. در نگاه اول، تفاوت خاصی میان این تصاویر و تصاویر منتشر شده از گلف مدل 2020 یعنی همان مدل معمولی از این خودرو به چشم نمی­‌خورد. اما اگر کمی با دقت به این تصاویر نگاه کنید، متوجه تفاوت­‌های گلف معمولی و گلف GTI خواهید شد.

در مورد فولکس واگن گلف GTI جدید می­‌توان گفت عملاً هیچ اطلاعاتی موجود نیست.از تفاوت­‌های شاخص میان نمونه اولیه از فولکس واگن گلف GTI با نمونه اولیه از گلف معمولی می­‌توان به مواردی مانند رینگ­‌های بزرگ­تر، دو سر اگزوز اسپرت و ورودی­‌های هوای بزرگ­تر اشاره کرد.

همان‌طور که می­‌دانید، فولکس واگن گلف پر فروش­‌ترین خودروی اروپا در سال 2018 بوده است. این خودروساز آلمانی موفق شده سال گذشته تعداد 445,754 دستگاه از گلف را به فروش برساند. با توجه به این که نسل فعلی گلف - که در سال 2012 رونمایی شده - خودرویی نسبتاً قدیمی محسوب می‌شود، این آمار فروش فوق‌­العاده است. به همین دلیل، ظاهراً فولکس واگن قصد ندارد ریسک کند و به نظر می‌­رسد شاهد تغییرات عمده‌­ای در طراحی نسل جدید این خودرو نسبت به نسل فعلی نخواهیم بود. البته نیازی هم به چنین تغییراتی احساس نمی‌­شود، چرا که قاعدتاً این خودروساز آلمانی با اعمال تغییراتی جزئی در فضای خارجی و داخلی به همراه تکنولوژی و پیشرانه‌­های جدید، می‌­تواند موفقیت نسل بعدی این خودرو را هم تضمین کند.

تصاویر جاسوسی فولکس واگن گلف GTI

در حال حاضر، اطلاعات بسیار اندکی در مورد نسل بعدی گلف یعنی نسل هشتم این خودرو - در دسترس است، اما در مورد فولکس واگن گلف GTI جدید می­‌توان گفت عملاً هیچ اطلاعاتی موجود نیست.

نسل فعلی فولکس واگن گلف GTI می‌­تواند حداکثر 228 اسب‌بخار قدرت و 349 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. انتظار می‌­رود قدرت نسل بعدی GTI به میزان قابل توجهی از نسل فعلی بیش­تر شود و به احتمال زیاد چیزی در حدود 300 اسب‌بخار خواهد بود.

انتظار می­‌رود فولکس واگن تا چند ماه آینده از مدل معمولی نسل بعدی گلف رونمایی کند و نسخه پرفورمنسِ گلف یعنی همان مدل GTI هم کمی بعد از آن رونمایی خواهد شد.

مترجم :