راه‌اندازی اولین سرویس تاکسی خودران در چین

غول هوش مصنوعی چین، به نام بایدو - Baidu - تاکسی‌های بدون راننده را با نام robotaxi در پکن و پارک شوگانگ چین، راه‌اندازی کرد. این سرویس حمل‌ونقل، سال آینده کار خود را برای جا‌به‌جایی تماشاچیان المپیک زمستانی 2022 پکن آغاز می‌کند‌.

مشتریان قادرند به کمک یک اپلیکیشن تاکسی مورد نظر خود را بدون هیچ راننده پشتیبانی برای کنترل، انتخاب کنند.سرویس Baidu’s Apollo Go Robotaxi، گام بزرگی را در جهت حرکت جهانی به سمت رانندگی خودکار برداشته و اولین خدمات حمل‌و‌نقلی خودکار با پرداخت هزینه محسوب می‌شود که کاربران آن می‌توانند تاکسی مورد نظر خود را بدون هیچ راننده پشتیبانی برای کنترل، انتخاب کنند و سوار شوند.

مشتریان قادرند به کمک یک اپلیکیشن، درخواست خود برای نزدیک‌ترین تاکسی را ثبت کنند. اگر آن‌ها نتوانند تاکسی را پیدا کنند، با بوق زدن از راه دور، خودروی موردنظر یافت می‌شود.

بایدو اولین تاکسی خودران در چین

برای باز شدن قفل در تاکسی، باید مجموعه‌ای از کدهای QR برای تائید هویت و پیشگیری از ویروس کرونا، اسکن شود. پس از سوار شدن، مسافران می‌توانند با ضربه روی گزینه «شروع سفر» اعلام آمادگی برای حرکت کنند. اندکی بعد پس از اطمینان از بسته بودن در‌ها و کمربند ایمنی، خودرو به سوی مقصد حرکت می‌کند.

آقای Yunpeng Wang، رئیس و مدیرکل فناوری خودران بایدو می‌گوید که ارائه‌ خدمات اتوماتیک، برای تجاری‌سازی رانندگی خودکار، امری ضروری است. وی همچنین افزود که ارائه خدمات بدون راننده برای عموم مردم در پکن، حاصل تلاش‌‌ها و تست‌های بی‌شمار بدون راننده در بسیاری از شهرها در مدت زمان طولانی است.

بایدو اولین تاکسی خودران در چین

اگر هنوز به توانایی‌ها و فن‌آوری‌های بایدو شک دارید، باید بدانید که Guidehouse، مشاور بزرگ جهانی، اخیراً بایدو را به عنوان برترین ارائه‌دهنده رانندگی خودکار در جهان، معرفی کرده است.

تا به امروز تعداد 2900 حق امتیاز برای رانندگی هوشمند به نیروگاه هوش مصنوعی اعطا شده است‌‌. با اینکه بایدو قریب به هشت سال در رانندگی خودکار سرمایه‌گذاری کرده، اما مطمئن هستیم که عده‌ای هنوز هم برای سوار شدن به Apollo تردید دارند‌.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید