نگاهی به کامیون مسابقه‌ای برند هینو

احتمالاً با نام شرکت هینو (Hino) به عنوان سازنده کامیون­‌های تجاری آشنا هستید، اما خبر جدید اینکه شرکت مذکور یکی از محصولات خود را برای حضور در رالی داکار 2022 آماده کرده است. این خودروی سنگین مسابقه‌­ای نه تنها از طراحی ظاهری جالب بهره­‌مند شده است، بلکه به پیشرانه دیزل با نیروی کمکی هیبرید هم مجهز است، که 1065 اسب­‌بخار قدرت در اختیار آن قرار می‌دهد.

این کامیون مسابقه‌ای براساس سری محصولات 600 شرکت هینو شکل گرفته است و به پیشرانه 6 سیلندر توربودیزل مجهز شده که 789 اسب­‌بخار قدرت و 2295 نیوتن‌متر گشتاور تولید می­‌کند.این مدل سفارشی براساس سری محصولات 600 شرکت هینو شکل گرفته است و به پیشرانه 6 سیلندر توربودیزل به حجم 8.866 لیتر مجهز شده که 789 اسب­‌بخار قدرت و 2295 نیوتن‌متر گشتاور تولید می­‌کند، درحالی‌که قدرت سامانه هیبرید کمکی هم برابر با 276 اسب­‌بخار است. نیروی پیشرانه از طریق جعبه‌دنده شش سرعته اتوماتیک، سامانه چهارچرخ محرک دائم، قفل دیفرانسیل مرکزی و ترنسفر کیس به چرخ‌ها منتقل خواهد شد.

مخزن سوخت 800 لیتری این کامیون بزرگ هم برای پیمودن مسیرهای طولانی مناسب به نظر می‌­رسد.

براساس اعلام هینو، ساختار بخش عقب بدنه این کامیون از آلومینیوم و فایبرگلاس ساخته شده، ولی این هم مانع از رسیدن وزن این غول مسابقه‌­ای به 8600 کیلوگرم نشده است.

بد نیست بدانید هینو در حالی به مقام دهم رالی داکار 2020 دست یافت که رقبایی اروپایی همچون ایویکو، تاترا، کاماز و ماز را در مقابل خود داشت. به لطف استفاده از سامانه هیبرید، هینو امیدوار است بتواند به جایگاه بهتری در مسابقات سال 2022 دست یابد.

کامیون مسابقه‌ای برند هینو مخصوص رالی داکار 2022

در بخش خودروهای مسابقه‌ای هم امسال شاهد رقابت داغی خواهیم بود. تویوتا که وانت هایلوکس را به پیشرانه شش سیلندر 3.5 لیتری توئین توربو متعلق به لندکروزر 2022 مجهز کرده و آئودی RS Q E-Tron پیشرانه­‌های برقی روی دو محور خود را از خودروی مسابقه‌­ای E-Tron FE07 به عاریت گرفته است. البته یک پیشرانه 2 لیتری 4 سیلندر توربوشارژ نیز برای اطمینان از کافی بودن شعاع حرکتی در این مجموعه حضور دارد.

قرار است مسابقه رالی داکار 2022 از دوم تا چهاردهم ژانویه 2022 (دوازدهم تا بیست و چهارم دی 1400) برگزار شود. مسیر این دوره از رقابت رالی داکار تنها به عربستان محدود شده است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com