اشکودا کاروک 2022 معرفی شد

بعد از چهار سال و فروش بیش از 500 هزار دستگاه، زمان مناسبی برای عرضه فیس‌لیفت اشکودا کاروک - Karoq - فرا رسیده است. اقدامی هوشمندانه، تا این کراس‌اور بتواند در بخش شاسی‌بلندهای کامپکت هم‌چنان چالش‌برانگیز و رقابتی باقی بماند.

مدل پایه این خودرو با پیشرانه یک لیتری سه سیلندر می‌تواند 110 اسب‌بخار نیرو تولید کند.تغییرات از قسمت جلو شروع می‌شود. جایی که برای اولین‌بار می‌توان چراغ‌های تمام LED ماتریسی را مشاهده کرد. این فناوری را پیش‌تر روی اشکودا کودیاک و سوپرب هم دیده بودیم. حتی اشکودا آن را روی نسل چهار اوکتاویا نیز نصب کرده بود. کاروک آرایش موسوم به چهار چراغ که اخیراً در تمام شاسی‌بلندهای شرکت اجرا می‌شود را حفظ کرده است. با این حال در گرافیک چراغ‌های تمام LED عقب تفاوت‌های فاحشی را نسبت به سایر مدل‌ها شاهد هستیم.

در قیاس با ویرایش قبلی جلوپنجره کمی عریض‌تر شده تا ظاهری جسورتر به آن ببخشد. سپر جلو هم به دلیل افزایش جذابیت‌های بصری و هم به دلیل بهبود آیرودینامیک اصلاح شده است. این همان بهینه‌سازی است که در بخش عقب و به منظور اصلاح جریان هوا نیز دیده می‌شود. با وجود رینگ‌های آلیاژی مخصوص آیرودینامیک که سایزهای مختلف 17 تا 19 اینچی دارند، ضریب درگ به 0.30 واحد کاهش یافته است، که از بهبود 9 درصدی حکایت دارد.

اشکودا کاروک 2022

اشکودا تغییراتی را نیز در داخل کابین اعمال کرده است. اضافه شدن تریم جدید دیجیتالی آن هم به‌صورت استاندارد خبر خوبی برای این شاسی‌بلند به حساب می‌آید. در مدل‌های پایه نمایشگر پشت فرمان 8 اینچی و در نسخه‌های نهایی 10.2 اینچی هستند. هم‌چنین یک نمایشگر جدید برای سیستم اطلاعات و سرگرمی هم وجود دارد، که بزرگ‌ترین آن 9.2 اینچ سایز دارد.

آن‌طور که شرکت می‌گوید، کابین این خودرو با در نظر گرفتن مسائل زیست‌محیطی ساخته شده است. یعنی روکش صندلی‌ها به صورت گیاهی بازیافت شده است. اگرچه به نظر می‌رسد تریم داخل خودرو چرم و جیر است ولی درحقیقت این مواد به صورت مصنوعی اصلاح شده‌اند. نورپردازی داخلی کاروک شامل 10 ترکیب رنگی است که برای خودرویی در کلاس یک آپشن فوق‌العاده به حساب می‌آید. با همه این‌ها مشتریان می‌توانند فضای کلی کابین را از بین تریم‌های کروم و مشکی پیانو انتخاب کنند.

اشکودا کاروک 2022

مدل پایه این خودرو با پیشرانه یک لیتری سه سیلندر می‌تواند 110 اسب‌بخار نیرو تولید کند. این در حالی است که قوی‌ترین مدل با قلب 2 لیتری TSI قدرتی معادل 190 اسب‌بخار دارد.

مترجم : نیما حدادی

منبع : motor1.com