معرفی بیجینگ BJ60

برند بیجینگ که مترادف نام پایتخت چین در زبان انگلیسی است، از سال‌ها پیش به عنوان زیرشاخه اصلی شرکت بایک شناخته شده است. این نام اخیراً روی تعداد زیادی از مدل‌‌های سدان و کراس‌­اور این خودروساز چینی قرار گرفته است، که از میان آن‌ها می‌­توان به دو شاسی­‌بلند بیجینگ BJ40 و BJ80 اشاره کرد. حال بایک یا بیجینگ BJ60 به عنوان یک شاسی‌بلند آفرود و با هدف رقابت با تانک 500 معرفی شده است.

ابعاد محصول جدید بایک در ردیف تویوتا لندکروزر و کیا موهاوی قرار می‌گیرد، هرچند که در بازار فروش، هاوال H9 و تانک 500 به عنوان رقبای بیجینگ BJ60 شناخته می­‌شوند.مدتی قبل تعدادی تصویر رسمی از بدنه این خودرو با پوشش‌های استتاری منتشر شد، اما اکنون که تصاویر BJ60 با بدنه­‌ای به رنگ آبی آسمانی انتشار یافته، به راحتی می­‌توان فرم جعبه­‌ای بدنه، جلوپنجره مستطیل شکل و اجزای کروم را تشخیص داد. رینگ‌های 20 اینچی این خودرو با طرح شش پره دوتایی نیز با تایرهای 50/275 روکش شده است.

ابعاد بدنه بیجینگ BJ60 در طول، عرض، ارتفاع و فاصله بین محورها به ترتیب 5.02، 1.955، 1.925 و 2.82 متر اعلام شده که این خودرو را بین مدل‌های BJ80 و BJ90 و البته تقریباً برابر با تانک 500 و هاوال H9 نشان می‌­دهد.

فضای کابین بیجینگ BJ60 که برای پنج یا هفت سرنشین طراحی شده، تحت تاثیر خطوط مستقیم شکل گرفته و با رنگ‌های سفید و مشکی تزئین شده است. پشت آمپر دیجیتال، نمایشگر 12 اینچی اطلاعات سرگرمی، صفحه نمایش سربالا یا هداپ، نورپردازی با قابلیت انتخاب از میان 260 رنگ و سانروف، از مهمترین موارد قابل ذکر درباره این بخش است.

بایک بیجینگ BJ60

درباره مشخصات فنی بیجینگ BJ60 هنوز اطلاعاتی در اختیار رسانه­‌ها قرار نگرفته است، ولی شرکت سازنده از نصب سامانه هیبرید برای این خودرو خبر داده که شتاب صفر تا صد 6 ثانیه و شعاع حرکتی هزار کیلومتر را برای آن به ارمغان خواهد آورد. سیستم تعلیق مستقل برای تمام چرخ‌ها و سه قفل دیفرانسیل نیز برای بیجینگ BJ60 پیش‌­بینی شده است، تا توقعات مشتریان از یک خودروی آفرود را برآورده سازد.

برای اطلاع از قیمت بایک BJ60 هم باید تا زمان رونمایی رسمی از این خودرو منتظر بمانیم.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : autoreview.ru

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید