معرفی تویوتا هایلندر 2023

تویوتا هایلندر 2023 با یک پیشرانه چهار سیلندر توربوشارژ به حجم 2.4 لیتر وارد بازار می‌شود که جایگزین پیشرانه 3.5 لیتری V6 تنفس طبیعی  شده است.

پیشرانه جدید هایلندر می‌تواند 265 اسب‌بخار قدرت و 419 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند.پیشرانه جدید می‌تواند 265 اسب‌بخار قدرت و 419 نیوتن‌متر گشتاور تولید کند. در حالی که پیشرانه قبلی تویوتا هایلندر 295 اسب‌بخار قدرت و 357 نیوتن‌متر گشتاور داشت.

تویوتا می‌گوید که مصرف سوخت هایلندر جدید با پیشرانه توربوشارژ، همانند هایلندر V6 قبلی است؛ اما آلاینده‌های NOx , NMOG و CO2 کم‌تری تولید می‌کند.

تیپ‌های Limited و Platinum هایلندر 2023، مجهز به یک جفت نمایشگر 12.3 اینچی هستند. قبلاً یک صفحه‌نمایش 7 اینچی موجود بود. این نمایشگر از سیستم Apple CarPlay و Android Auto پشتیبانی می‌کند. هر دو تیپ ذکر شده، آینه‌های جانبی تاشونده برقی دارند.

2023 Toyota Highlander

نمایشگر‌های بزرگ در تیپ‌های XLE و XSE به صورت اختیاری در دسترس هستند. این دو تیپ دارای یک صفحه‌نمایش 7 اینچی در قسمت ابزار و صفحه کیلومتر و یک صفحه‌نمایش 8 اینچی برای اطلاعات و سرگرمی هستند. برای تیپ‌های L و LE نیز، یک صفحه‌نمایش 4.2 اینچی در نظر گرفته شده است.

کابین هایلندر 2023 دارای یک شارژر بی‌سیم است که در قسمت جلویی صفحه‌نمایش قرار دارد.

نسخه هیبریدی هایلندر، از نظر فنی تغییری پیدا نکرده است. پیشرانه 2.5 لیتری آن به همراه موتورهای الکتریکی، مجموعاً 243 اسب‌بخار قدرت تولید می‌کنند. مصرف سوخت آن 36 مایل در هر گالن است. در ضمن می‌تواند 1587 کیلوگرم را بکشد‌.

2023 Toyota Highlander

هایلندر با سیستم Toyota Safety Sense 2.5+ عرضه می‌شود‌ و شامل تشخیص عابر پیاده، کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط و ... است.

تیپ LE و بالاتر از آن، دارای رادار نقطه کور و هشدار ترافیک عقب هستند. تیپ‌های Limited و Platinum از دستیار پارک جلو و عقب و ترمز خودکار بهره می‌برند. دوربین 360 درجه نیز برای نسخه Limited اختیاری و برای Platinum استاندارد است.

تویوتا تاکنون هیچ اطلاعاتی را درباره قیمت هایلندر 2023 منتشر نکرده است‌.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید