ساخت نسخه‌ای ویژه از بوگاتی شیرون

دختر اتوره بوگاتی، مهندس معروف خودرو، L’Ébé نام داشت. سه نمونه پایانی شیرون برای بازار اروپا، نسخه‌های ویژه‌ای هستند که به افتخار وی ساخته شدند. این نسخه‌های ویژه، دارای نام وی و طراحی الهام گرفته از سبک آرت‌دکو هستند.

بوگاتی شیرون L’Ébé مختص عرضه در بازار اروپاست و طراحی آن از سبک آرت‌دکو الهام گرفته شده..این سه مدل ویژه شامل یک دستگاه شیرون و دو دستگاه شیرون اسپرت می‌شوند.

نمای خارجی خودرو دارای ته رنگ آبی کاربنی است، که با جزئیات طلایی‌رنگ کامل می‌شود. رنگ طلایی در قسمت‌هایی مانند اطراف جلوپنجره، خطوط عمودی روی بدنه، خطوط گلگیرها، لبه‌های دیفیوزر عقب، بخش‌هایی از پوشش موتور، لوگوهای EB و رینگ‌ها، به کار رفته است‌‌. امضای L’Ébé نیز با رنگ طلایی در قسمت زیرین بال عقب و رکاب‌ها دیده می‌شود.

داخل کابین این بوگاتی شیرون ویژه، ترکیبی از رنگ بژ Silk و آبی Lake برای تودوزی انتخاب شده است. روی پشت‌سری‌ صندلی‌ها، امضای L’Ébé به چشم می‌خورد. بخش جالب کابین این خودرو، پنل درها هستند؛ روی این پنل‌ها طرحی از بوگاتی شیرون، بوگاتی ویرون، بوگاتی EB110 و ... ایجاد شده است.

بوگاتی شیرون LEbe به افتخار دختر اتوره بوگاتی

بخش فنی شیرون L’Ébé همانند نسخه‌های معمولی است و از پیشرانه W16 هشت لیتری مجهز به چهار توربوشارژ نیرو می‌گیرد. قدرت آن نیز معادل 1480 اسب‌بخار است‌.

اکنون بوگاتی در حال تکمیل عرضه مدل شیرون است و برای تولید مدل بعدی آماده می‌شود که شامل 10 دستگاه بوگاتی چنتودیچی است، که هر کدام 8 میلیون یورو قیمت دارند.

بوگاتی شیرون LEbe به افتخار دختر اتوره بوگاتی

جایگزین شیرون اکنون در حال توسعه است. این خودرو به یک پیشرانه الکتریکی مجهز خواهد بود، اما همچنان پیشرانه درون‌سوز را نیز خواهد داشت. مشخصات دقیق پیشرانه‌ها هنوز منتشر نشده است. البته اطلاعاتی درباره طراحی آن نیز در دسترس نیست. اما ممکن است مانند ویرون و شیرون موتور وسط نباشد. احتمال دارد که بوگاتی یک کوپه با کاپوت بلند بسازد.  طبق گزارشات، این شرکت طرح را به مشتریان خود نشان می‌دهد؛ اما رونمایی عمومی آن در سال 2024 خواهد بود.

بوگاتی همچنین قصد دارد که تا پایان دهه جاری، یک مدل کاملاً الکتریکی را بسازد. احتمالاً تکنولوژی آن ارتباطی با شراکت بوگاتی و ریماک دارد. این برند در ساخت خودروهای الکتریکی با بازدهی بالا تخصص دارد.

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید