هونگچی E-QM5 پلاس

هونگچی E-QM5 Plus آمد

از میان خودروهای هونگچی، اغلب سدان‌های فول‌سایز لوکسی که برای ناوگان دولتی چین ساخته‌اند مشهور شده است، اما در این میان شاسی‌بلندها و خودروهای برقی زیادی هم دیده می‌شود. از جمله سدان برقی E-QM5 Plus که حالا نسخه پلاس آن  30 هزار و 600 دلار قیمت خورده است. این خودرو را می‌توان نسخه ارتقایافته E-QM5 استاندارد تلقی کرد، که 5 ماه پیش رونمایی شده بود.

هونگچی E-QM5 Plus دارای یک موتور برقی سنکرون آهنربایی دائم با حداکثر توان 140 کیلوواتی و گشتاور نهایی 320 نیوتن‌متری است.بخشی از توسعه این خودرو توسط غول فناوری خودروهای اشتراکی چین یعنی DiDi انجام شده است. جالب‌تر از همه این است که در پروسه توسعه این محصول، برندهای معتبر دیگری مانند بی وای دی و بستیون نیز دخیل بوده‌اند.

این خودرو با طول، عرض و ارتفاع 5040، 1910 و 1569 میلی‌متر و فاصله محوری 2990 میلی‌متر دقیقاً به اندازه E-QM5 قبلی است. در نمای جلویی تزئینات کروم آبشاری لحاظ شده است. به نظر می‌رسد در نمای عقب شاهد بهترین سبک طراحی با ایده‌های خلاقانه روی فرم چراغ‌های بسیار خمیده‌اش هستیم.

فضای قسمت پا برای سرنشینان عقب بسیار مناسب است. هونگچی می‌گوید حجم صندوق‌عقب تیپ پلاس 433 لیتر شده است که برای قرار دادن دو چمدان بزرگ یا سه چمدان متوسط مناسب است.

هونگچی E-QM5 پلاس

هونگچی E-QM5 Plus دارای یک موتور برقی سنکرون آهنربایی دائم با حداکثر توان 140 کیلوواتی و گشتاور نهایی 320 نیوتن‌متری است. شرکت مدعی است این محصول با یک بار شارژ می‌تواند تا 605 کیلومتر پیمایش داشته باشد. گفتنی است ویرایش استاندارد با یک بار شارژ می‌توانست 431 کیلومتر پیمایش کند. در محفظه باتری‌ها 3 پکیج لیتیوم یونی 82 کیلووات ساعتی قرار دارد.

جدیدترین اخبار خودرو را در باما بخوانید.

مترجم : نیما حدادی

منبع : carnewschina.com