مراسم رونمایی تیگو7 جدید در تهران

عصر روز سه‌شنبه -29 آبان‌ماه 97- مدیران خودرو طی مراسمی که در نمایندگی اتوخندان (تهران) و با حضور برخی رسانه‌ها برگزار شد، برای اولین‌بار از تیگو7 جدید رونمایی کرد.

تیگو7 جدید حدود 18 بهبود تجهیزاتی را در کابینش تجربه کرده اما ظاهر خودرو یا ویژگی‌های فنی‌اش همچنان بدون تغییر مانده.همین ابتدای کار باید یک نکته عجیب را به شما بگوییم؛ حدود یک ماه پیش، چری از نخستین‌ فیس‌لیفت تیگو7 در چین رونمایی کرد و آن را به‌عنوان مدل 2019 به بازار کشورش فرستاد. تیگو7 نیوفیس هم ظاهر به‌روزتری دارد و هم در کابینش با تغییراتی همراه بوده.

ولی محصولی که مدیران خودرو در روز گذشته از آن پرده‌برداری کرد، فقط نصف تغییرات تیگو7 نیوفیس را تجربه کرده! یعنی ظاهرش هیچ تفاوتی با گذشته ندارد، اما کابینش دقیقا همان کابین تیگو7 نیوفیس است.

اینکه چرا چری تمایلی به تغییر ظاهر تیگو7 نداشته، شاید دلایل بازاریابی داشته و برای آرام‌نگه‌داشتن جو بازار برای ورود کراس‌اور جدید MVM باشد؛ همان خودرویی که با نام تیگو 5x در چین و تیگو4 در بازارهای صادراتی شناخته می‌شود اما قرار است در ایران با نام ام‌وی‌ام X55 به خیابان‌ها بیاید.

دوباره به تیگو7 جدید مدیران خودرو برگردیم؛ این محصول نه در ظاهر و نه در قسمت فنی، تغییری را تجربه نکرده چراکه همه تمرکز مدیران خودرو در بهبود کابین و بیشتر کردن تجهیزاتش خلاصه شده است. طبق اعلام نمایندگی، تیگو7 جدید دارای 18 ویژگی جدیدی است که می‌توان به لطف آن‌ها، نسخه‌های جدیدش را از نسخه‌های سابقش متمایز کرد. این ویژگی‌ها عبارتند از:

 1. بهبود سیستم صوتی
 2. بهبود صدای پیشرانه
 3. حذف ترمز دستی
 4. اضافه‌شدن ترمز پارک برقی یا EPB
 5. اضافه‌شدن اتوهلد
 6. اضافه‌شدن دو عدد پورت USB برای ردیف عقب
 7. اضافه‌شدن کنترل سرعت در سرازیری یا DAC
 8. اضافه‌شدن چراغ مطالعه در ردیف عقب
 9. اضافه‌شدن دستگیره برای برداشتن زاپاس
 10. اضافه‌شدن محفظه کارت در کنسول
 11. روکش جدید صندلی‌ها با رنگ موکا
 12. روکش جدید از جنس فوم نرم برای بالای داشبورد
 13. روکش جدید رودری‌ها
 14. طراحی جدید کنسول وسط
 15. طراحی جدید جادستی کنسول
 16. طراحی جدید رینگ‌ها
 17. انتقال دکمه‌ سنسور پارک به روی کنسول
 18. انتقال دکمه دوربین 360 درجه (AVM) به روی کنسول

با اینکه قیمت قطعی تیگو7 جدید اعلام نشده، اما از آنجایی که اولین سری آن در اسفندماه 97 به‌دست مشتریان ایرانی می‌رسد، می‌توان پیش‌بینی کرد که برچسب قیمتی‌اش عددی بین 300 تا 350 میلیون تومان باشد.

نویسنده :