شرایط فروش لیفان خودروسازان بم اسفند 1400

شرکت خودروسازان بم، از تاریخ 16 اسفندماه 1400، فروش لیفان X70 را آغاز کرده است. ثبت نام لیفان، تا زمان تکمیل ظرفیت فروش خودروها ادامه داشته و در غیراینصورت، در تاریخ 26 اسفندماه به پایان می‌رسد. در این مرحله از فروش خودرو لیفان، مبلغ پیش پرداخت معادل 344 میلیون تومان است.

شرایط فروش لیفان اسفند 1400

طبق شرایط فروش خودروسازان بم، موعد تحویل خودروها در اردیبهشت‌ماه 1401 خواهد بود. همچنین نرخ سود مشارکت معادل 16% و نرخ سود انصراف نیز برابر 13% است. جزییات کامل شرایط فروش لیفان را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط فروش لیفان X70 - ویژه اسفند (PDF) ««

اولین فروش لیفان X70 در ایران

همانطور که شرکت خودروسازان بم، قول داده بود، اولین مرحله فروش لیفان «ویژه عموم مشتریان» از روز سه‌شنبه 5 بهمن‌ماه آغاز می‌شود. ثبت نام لیفان تا زمان تکمیل ظرفیت فروش خودرو ادامه داشته و در غیراینصورت، در روز پنج‌شنبه 14 بهمن‌ماه به اتمام می‌رسد. 

»» شرایط فروش لیفان - ویژه بهمن (PDF) ««

طبق بخشنامه فروش خودروسازان بم، قیمت خودرو لیفان X70 قطعی بوده و موعد تحویل آن نیز در اسفندماه 1400 خواهد بود.

تحویل خودروهای لیفان شروع شد

آذر 1400: آقای پدرام، مدیر فروش خودروسازان بم، خبر داده که هم‌اکنون تحویل خودروها به افرادی که در اولین پیش فروش مشارکتی لیفان (ویژه نمایندگی‌ها) شرکت کرده بودند، آغاز شده است. آقای پدرام همچنین ابراز امیدواری کرده که بلافاصله بعد از صفرشدن تعهدات معوق لیفان، اولین فروش فوری لیفان با موعد تحویل بهمن و اسفندماه سال جاری نیز در دی‌ماه 1400 آغاز شود. 

با اینکه سال 1400، سال خوبی برای خودروسازان بم نبود و شیوع کرونا به همراه تغییر مدیریت شرکت لیفان، کار را برای شریک ایرانی لیفان سخت کرد، اما با برطرف شدن مشکلات مدیریتی از سمت طرف چینی و همچنین با ملحق‌شدن تامین‌کنندگان خارجی جدید برای قطعات لیفان، به نظر می‌رسد که سال 1401، سال بسیار بهتری برای خودروسازن بم باشد و خبرهای بیشتری از این خودروسازان کرمانی، به گوش‌مان برسد.

ایفای تعهدات معوق در آبان 1400

مهر 1400: آقای پدارم (مدیر فروش خودروسازان بم) ضمن اشاره به مشکلات بوجود آمده در تولید خودرو لیفان X70، گفته که عدم ترخیص قطعات از گمرک و محدودیت‌های به وجود آمده بر اثر کرونا، باعث تاخیر در به راه افتادن خط تولید کارخانه خودروسازان بم شده است. آقای پدرام همچنین از برطرف شدن مشکلات ترخیص کالا خبر داده و گفته که در آبانماه 1400 تمامی تعهدات معوق لیفان، تکمیل می‌شود.

مدیر فروش خودروسازان بم درباره دور بعدی فروش لیفان گفته که پیش فروش لیفان بعد از تکمیل تعهدات معوق خواهد بود و بزودی اعلام می‌شود.  

نارضایتی حواله داران لیفان از عدم تحویل خودرو

مرداد 1400: در پی افزایش اعتراض‌ها به شرکت خودروسازان بم درباره عدم تحویل لیفان X70، آقای پدرام (مدیر فروش خودروسازان بم) در مصاحبه جدیدش با رسانه‌ها، توضیحاتی در این‌باره داده که خلاصه آن به شرح زیر است:

1- شرکت خودروسازان بم، فروش لیفان را فقط برای نمایندگی‌هایش فعال کرده و تاکنون هیچ فروشی برای عموم (مشتریان حقیقی) نداشته است.

2- در قرارداد فروش لیفان، امکان صلح برای نمایندگی‌ها وجود دارد. به همین دلیل نیز هم‌اکنون برخی از حواله‌های نمایندگی‌ها، حالا بدست مشتریان حقیقی رسیده است.

3- بدلیل تغییر در ساختار شرکت مادر، شرایط کرونا، نوسانات ارزی و ... برنامه زمان‌بندی خودروسازان بم که قرار بود 2 ماهه به سرانجام برسد، به مدت 6 ماه به تعویق افتاده است.

4- از سوی شرکت مادر، تامین‌کننده جدیدی برای قطعات لیفان در ایران معرفی شده تا کیفیت محصولات بیشتر شود. بخشی از تاخیر بوجود آمده نیز به همین دلیل است.

5- بخش عمده‌ای از قطعات خودروها به گمرکات ایران رسیده است و مابقی نیز در شهریورماه وارد می‌شود. به همین دلیل شروع تجاری‌سازی لیفان از مهرماه 1400 خواهد بود.

اولین فروش لیفان X70 - خرداد 1400

شرکت خودروسازان بم، از روز دوشنبه 17 خردادماه، اولین مرحله فروش لیفان X70 در سال 1400 را شروع می‌کند. ثبت نام لیفان به مدت دو هفته ادامه داشته و نهایتا در تاریخ 31 خردادماه (یا تا زمان تکمیل ظرفیت فروش) به پایان می‌رسد. در این مرحله از فروش فوری لیفان، قیمت خودرو قطعی و با احتساب تخفیف 10 میلیون تومانی لحاظ شده است.

»» شرایط فروش لیفان - ویژه خرداد ««

طبق بخشنامه فروش خودروسازان بم، مبلغ پیش پرداخت برای لیفان X70 معادل 420 میلیون تومان بوده و موعد تحویل خودرو نیز برای شهریورماه 1400 است.


قیمت محصولات خودروسازان بم

در جدول زیر، آخرین قیمت نمایندگی خودروسازان بم برای لیفان X70 را مشاهده می‌کنید:

زمان قیمت مصوب
بهمن 1399 580
مهر 1400 639
بهمن 1400 689

*در جدول فوق، قیمت‌ها برحسب میلیون تومان است.


محصولات جدید خودروسازان بم

جیلی GC6 از پرحاشیه‌ترین مونتاژی‌های چینی در کشورمان است که اواسط زمستان 96 خط تولیدش در کرمان افتتاح شد. این خودرو، که به‌صورت CKD در کارخانه بم خودرو مونتاژ می‌شود، تیراژ ماهیانه 200 دستگاهی دارد و به همین دلیل نیز شانس دیدن مداومش را در خیابان‌ها ندارید! جیلی GC6 در ابتدا در تیپ الیت تحویل مشتریان ایرانی می‌شد.

در اسفندماه 96 نسخه فیس‌لیفت GC6 با ظاهری جذاب‌تر، به همراه چندین آپشن بیشتر و البته قیمت بالاتر به بازار کشورمان آمد.

جیلی GC6 نیوفیس، که فقط در تیپ جدید اکسلنت فروخته می‌شود، علی‌رغم به‌روزرسانی موفقش، همچنان نیز حریف مهمی برای بسترن B30 بهمن موتور محسوب نمی‌شود. خودروسازان بم در سال 97، عرضه تیپ الیت را به‌صورت محدود، همچنان ادامه داد.

دومین محصول جدیدی که خودروسازان بم به ایران آورده، لیفان X70 است؛ خودرویی که قرار بود در سال 98 وارد بازار ایران شود اما با یکسال تاخیر و از زمستان 99 به خیابان‌ها آمد.

لیفان X70 کرمان موتور برای رقابت مستقیم با ام‌وی‌ام X55 مدیران خودرو به ایران آمده اما به علت تیراژ پایین تولید، کمبود امکانات و تجهیزات و همچنین به علت موتور ضعیف‌ترش، نتوانست تهدید مهمی برای X55 مدیران خودرو باشد.

آرشیو
 • 17 اسفند 1400 فروش لیفان X70 - مرحله 2
  PDF
 • 05 بهمن 1400 فروش لیفان X70 - مرحله 1
  PDF
 • 16 بهمن 1398 فروش GC6 اکسلنت-نیمه دوم بهمن
  PDF
 • 17 دی 1398 فروش GC6 اکسلنت-نیمه دوم دی
  PDF
 • 08 دی 1398 فروش GC6 اکسلنت-نیمه اول دی
  PDF

نویسنده : مرتضی برجسته

عکاس : قیمت لیفان و شرایط فروش لیفان خودروسازان بم

منبع : bamco.ir

5 دیدگاه

shemr(629 روز پیش)

درود برشما.در حال حاضر تو خودروهای چینی .جک اس 5 اتوماتیک بهترین هستش.

M&H(955 روز پیش)

لیزینگ توسعه تعاون شرایط بهتری رو برای این محصول ارایه داده.

M&H(955 روز پیش)

جالبه جیلی و جک تا تیرماه که همه ماشینها به بهونه دلار گرون شدند گرونتر شدند ولی بعد از اون هر دو تا نرخ رو ثابت نگه داشتند در حالی ک قیمت ها کاهش یافت از اون تاریخ و قیمت یوآن و دلار هم کم شد.

reza1348(1127 روز پیش)

نسبت به معرفی خودرو چینی مساعدت شود

motahari_j@yahoo.com(1305 روز پیش)

نوع امگرند7 که وارداتی بود از ماشینهای عالی چینی هست

برای اطلاع از شرایط فروش، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین شرایط فروش پس از اعلام خودروسازها، از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید