• شرايط فروش لاماري ايما
 • شرايط فروش لاماري ايما ايکس
 • قيمت لاماري و شرايط فروش لاماري
 • شرايط فروش لاماري ايما

ثبت نام متقاضیان جدید از 12 آذر

شرایط فروش آرین پارس موتور و ثبت نام لاماری (آذر 1402)

9 آذر 1402 09:57

فروش یکپارچه لاماری: آذر 1402

با پایان تعهدات لاماری، شرکت آرین پارس موتور از شروع ثبت نام جدید برای متقاضیان این محصول خبر داده است. براساس اطلاعیه این شرکت، ثبت نام لاماری ویژه متقاضیان جدید، از طریق سامانه یکپارچه فروش خودرو به نشانی esalecar.ir از ساعت 12 ظهر یکشنبه مورخ 1402/09/12 آغاز شده و تا پایان روز چهارشنبه مورخ 1402/09/15 نیز ادامه دارد:

در این مرحله از فروش فوق العاده لاماری، مشتریان می‌توانند علاوه بر طرح «فروش عادی»، در طرح «جوانی جمعیت» و طرح «نوسازی خودرو فرسوده» نیز ثبت نام کنند. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

فروش یکپارچه لاماری ایما (PDF)

فراخوان فروش فوق‌العاده ایما: آذر 1402

فراخوان واریز وجه خودرو لاماری ایما برای متقاضیان آذر 1402 منتشر شده است. متقاضیان می توانند از ساعت 11 صبح روز چهارشنبه مورخ  1 آذر، تا پایان روز سه شنبه 7 آذر نسبت به واریز وجه خودرو اقدام کنند. این طرح به صورت فروش فوق العاده با قیمت قطعی یک میلیارد و 431 میلیون تومان و موعد تحویل 90 روز کاری عرضه می‌شود. جزئیات بیش‌تر به شرح زیر است:

فرخوان فروش ویژه خودرو لاماری ایما _ آذرماه 1402
نوع خودرو مدل قیمت مصوب فروش(ریال) رنگهای قابل عرضه موعد تحویل سود مشارکت سود انصراف جریمه دیرکرد(سالیانه) کد طرح فروش روش پرداخت
لاماری ایما 1402 14.310.000.000 سفید، مشکی، سبز، خاکستری، قرمز 90 روز کاری -- -- 36% Eama-0-222 نقدی

فراخوان فروش فوق العاده ایما: آبان 1402

شرکت آرین پارس موتور، نهمین مرحله فراخوان از خریداران لاماری ایما را اعلام نمود. ثبت نام لاماری، از ساعت 11 صبح سه‌شنبه مورخ 1402/08/23 آغاز شده و به مدت یک هفته نیز ادامه دارد:

ثبت نام لاماری ایما

در این مرحله از فروش فوق العاده ایما، متقاضیان واجد شرایط تا پایان روز دوشنبه مورخ 1402/08/29 جهت تکمیل ثبت نام، فرصت دارند. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

شرایط فروش فوق العاده لاماری ایما (PDF)

فراخوان خریداران ایما: آبان 1402

هشتمین مرحله فراخوان ثبت نام لاماری ایما، از سوی شرکت آرین پارس موتور اعلام گردید. این مرحله از فروش فوق العاده لاماری، که صرفا ویژه منتخبین سامانه یکپارچه خودرو بوده، از روز سه‌شنبه مورخ 1402/08/16 آغاز شده و تا پایان روز دوشنبه مورخ 1402/08/22 نیز ادامه دارد:

ثبت نام لاماری ایما

براساس بخشنامه 1402813 لاماری، قیمت خودروها قطعی بوده و موعد تحویل نیز 90 روزه است. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

شرایط فروش فوق العاده لاماری ایما (PDF)

فراخوان فروش فوق العاده لاماری: آبان 1402

فراخوان ثبت نام لاماری برای متقاضیانی که در سامانه یکپارچه فروش خودرو، ثبت نام کرده بودند، اعلام گردید. فروش فوق العاده لاماری ایما، از ساعت 11 صبح روز دوشنبه مورخ 1402/08/01 آغاز شده و تا پایان روز یکشنبه مورخ 1402/08/07 نیز ادامه خواهد داشت:

ثبت نام آرین پارس موتور

براساس بخشنامه فروش فوق العاده آرین پارس موتور، سایر متقاضیان می‌توانند با مراجعه به آدرس اینترنتی sales.lamari.ir نسبت به استعلام و مشاهده نوبت خود، اقدام نمایند. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

شرایط فروش فوق العاده لاماری ایما (PDF)

فراخوان لاماری: نوبت سوم پاییز 1402

فراخوان ثبت نام لاماری ویژه متقاضیانی که در سامانه یکپارچه فروش خودرو ثبت نام کرده و اولویت سوم پاییز 1402 هستند، از سوی شرکت آرین پارس موتور اعلام گردید. ثبت نام لاماری ایما، از ساعت 10 صبح دوشنبه مورخ 1402/07/17 و از طریق سامانه فروش اینترنتی این شرکت، آغاز می‌شود:

فراخوان فروش لاماری - مهر 1402
نوع خودرو لاماری ایما
قیمت قطعی 1431 میلیون
موعد تحویل 90 روزه
سود مشارکت صفر
سود انصراف صفر
جریمه دیرکرد 36 درصد سالانه

*قیمت‌ها برحسب تومان است.

فراخوان متقاضیان نوبت دوم پاییز 1402 لاماری

به استحضار متقاضیان محترم نوبت دوم پاییز 1402 و نمایندگی‌های مجاز این شرکت می‌رساند؛ پیرو پیش ثبت نام خودروی لاماری ایما در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی، این شرکت در نظر دارد نسبت به فراخوان این دسته از متقاضیان محترم (تعیین شده در سامانه مذکور) اقدام نماید.

متقاضیان می توانند جهت تکمیل فرآیند ثبت نام و عقد قرارداد فروش فوق العاده به قیمت قطعی و با موعد تحویل 90 روز کاری از ساعت 10 صبح روز یکشنبه مورخ 9 مهر 1402 لغایت پایان روز یکشنبه 16 مهر 1402 به صورت اینترنتی نسبت به مراحل ثبت نام خودروی لاماری ایما و تکمیل وجه با مراجعه به آدرس اینترنتی sales.lamari.ir اقدام نمایند.

نوع خودرو مدل قیمت مصرف کننده (ریال) رنگ های قابل عرضه موعد تحویل سود مشارکت سود انصراف جریمه دیرکرد (سالیانه)
لاماری ایما 1402 14,310,000,000 سفید، مشکی، سبز، خاکستری، قرمز 90 روز کاری -- -- 36%

فراخوان متقاضیان نوبت اول پاییز 1402 لاماری

پیرو پیش ثبت نام خودروی لاماری ایما در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی، این شرکت در نظر دارد نسبت به فراخوان متقاضیان طرح عادی و حمایت از خانواده و جوانی جمعیت نوبت اول پاییز 1402 اقدام نماید.

متقاضیان می توانند جهت تکمیل فرآیند ثبت نام و عقد قرارداد فروش فوق العاده به قیمت قطعی و با موعد تحویل 90 روز کاری از ساعت 10 صبح روز دوشنبه مورخ 27 شهریور 1402 لغایت پایان روز 3 مهر 1402 به صورت اینترنتی نسبت به مراحل ثبت نام خودروی لاماری ایما و تکمیل وجه با مراجعه به آدرس اینترنتی sales.lamari.ir اقدام نمایند.

نوع خودرو مدل قیمت مصرف کننده (ریال) رنگ های قابل عرضه موعد تحویل سود مشارکت سود انصراف جریمه دیرکرد (سالیانه)
لاماری ایما 1402 14,310,000,000 سفید، مشکی، سبز، خاکستری، قرمز 90 روز کاری -- -- 36%

محصولات جدید لاماری در راه هستند

مرداد 1402: امیر صرافی، مدیر مارکتینگ آرین پارس موتور، در مراسم معرفی خودرو لاماری X  اعلام کرد آرین پارس موتور اولین قدم حضور خود در بازار ایران را با معرفی و عرضه لاماری ایما خیلی خوب برداشت به طوری که در مدت زمانی کمتر از یک سالی که از شروع تولید لاماری ایما در کشور گذشته، آرین پارس موتور توانسته سهم سه درصدی از بازارخودروهای مونتاژی کشور را به خود اختصاص دهد. سهم آرین پارس موتور از تولید خودروهای مونتاژی در سال 2023، به 4 درصد رسیده است. با وجود اینکه افزایش میزان تولید آرین پارس موتور سنگ بنای خوبی برای گسترش فعالیت‌های شرکت محسوب می‌شود، اما این نقطه جایی نیست که شرکت آرین موتور قصد توقف در آن را داشته باشد.

وی افزود توسعه شرکت آرین موتور در بخش محصولات به دو دسته تقسیم می‌شود؛ یک بخش مربوط به روندی است که در دنیا متداول بوده و بیش از یک دهه است که به صورت جدی توسط خودروسازان دنبال می‌شود و آن هم الکتریکی شدن خودروها است. از این رو شرکت‌ آرین پارس موتور در اولین و نزدیک‌ترین اقدام خود قرار است نسخه هیبریدی لاماری ایما را به بازار عرضه کند که تقریبا تمام کارهای مربوط به عرضه نسخه هیبریدی لاماری ایما انجام شده است و چنانچه مسائل مربوط به تامین ارز مورد نیاز شرکت هم حل بشود طی دو ماه آینده خودرو لاماری ایما هیبریدی به دست مشتریان خواهد رسید. طبق برنامه‌ریزی‌ شرکت آرین پارس موتور قرار بود نسخه هیبریدی لاماری ایما در مرداد ماه امسال رونمایی شده و عرضه آن در مهر ماه امسال آغاز شود اما به دلیل مشکلات ارزی این اتفاق با تاخیر روبرو شد اما ما پشت خط شروع ایستاده‌ایم و به محض حل شدن مشکلات ارزی اقدامات لازم برای عرضه نسخه هیبریدی لاماری ایما در دستور کار قرار خواهد گرفت.

شرکت آرین پارس موتور

بخش دوم که در سال آینده قرار است به وقع بپیوندد، عرضه محصول تمام الکتریکی لاماری ایما است که با تغییرات ظاهری جزیی و تغییرات فنی عمیق‌تر قرار است عرضه شود که ما قدم‌های اولیه برای عرضه این محصول را برداشته‌ایم و می‌توان گفت مسیر عرضه نسخه تمام الکتریکی لاماری ایما به صورت رسمی شروع شده است. با وجود اینکه زیرساخت‌های عرضه خودروهای الکتریکی هنوز به طور کامل در کشور توسعه پیدا نکرده است اما کشور ما با یک فاصله زمانی به این مقوله دسترسی پیدا خواهد کرد از این رو شرکت آرین پارس موتور توجه ویژه‌ای به خودروهای الکتریکی و هیبریدی در سبد محصولات خود دارد.

طبق گفته‌های آقای صرافی، دسته دوم توسعه شرکت آرین موتور مربوط به گسترش و تنوع سبد محصولات شرکت است. با وجود اینکه محصول فعلی شرکت محصولی پرطرفدار در سگمنت خود است اما ما متوجه شدیم که دو بخش بازار جای کار و مانور بیشتری دارد. یکی بخش خودروهای اقتصادی با قیمتی بین 600 تا 800 میلیون تومان که آرین موتور برای این بخش یک خودرو سدان در کلاس سگمت C و یک کراس اوور سگمت B در نظر گرفته است که بر اساس برنامه‌ریزی‌ها اگر اتفاقی پیش نیاید قرار است در اواخر پاییز یا اوایل زمستان رونمایی شده و تا پایان سال عرضه شوند که یکی از این دو محصول در سال آینده قرار است وارد چرخه تولید شرکت شود.

محصول دیگری که قرار است به سبد محصولات شرکت افزوده شود یک SUV لوکس فول سایز است که با توجه به مشخصات خودرو می‌توان گفت در رنج قیمت درنظرگرفته شده برای این SUV، رقیبی در بازار داخلی برای آن وجود ندارد و خودروهایی که بتوانند با محصول جدید آرین موتور رقابت کنند رنج قیمت 4 تا 5 میلیارد تومان دارند.

لاماری ایما فول آپشن

مدیر بازاریابی آرین پارس موتور می‌گوید با وجود محبوبیت لاماری ایما، این خودرو معایبی نیز در بخش امکانات رفاهی داشت که این امر شرکت را بر آن داشت تا درصدد عرضه نسخه فول آپشن لاماری ایما با نام لاماری X برآید که با توجه به شرایط فعلی عرضه و فروش آن در آذر ماه و یا دی ماه و تحویل خودرو در بهمن ماه 1402 انجام خواهد شد.

اعلام قیمت پایه ایما توسط شورا رقابت

تیر 1402: براساس مصوبه جلسه 584 شورای رقابت خودرو مورخ 17 تیرماه 1402، قیمت پایه جدید محصولات آرین پارس موتور، که توسط سازمان حمایت و در کارگروه‌های مربوطه، بررسی شده و به جمع‌بندی نهایی رسیده است، به شرح جدول زیر اعلام گردید:

قیمت پایه لاماری - تیرماه 1402
مدل قیمت پایه جدید
لاماری ایما 1,201,409,809

*قیمت‌ها برحسب تومان بوده و بدون احتساب مالیات، عوارض و هزینه‌های جانبی است.

فراخوان ثبت نام لاماری با اولویت پاییز 1402

به استحضار متقاضیان محترم نوبت اول پاییز 1402 و نمایندگی‌های مجاز این شرکت می‌رساند؛ پیرو پیش ثبت نام خودرو لاماری ایما در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی، این شرکت در نظر دارد نسبت به فراخوان این دسته از متقاضیان محترم اقدام نماید. بدین منظور از این متقاضیان دعوت بعمل می‌آید جهت تکمیل فرایند ثبت نام و عقد قرارداد فروش فوق العاده لاماری ایما به قیمت قطعی و با موعد تحویل 90 روز کاری از ساعت 10 صبح روز شنبه مورخ 1402/04/17 لغایت پایان روز چهارشنبه مورخ 1402/04/21 به صورت اینترنتی نسبت به انجام مراحل ثبت نام خودروی لاماری ایما و تکمیل وجه با مراجعه به آدرس اینترنتی به نشانی sales.lamari.ir اقدام نمایند.

ثبت نام لاماری ایما فروش فوری
فروش فوق العاده لاماری ایما

همچنین سایر متقاضیان محترم میتوانند با مراجعه به آدرس اینترنتی فوق در بخش "استعلام نوبت دهی " نسبت به استعلام و مشاهده نوبت ثبت نام خود اقدام نمایند. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

عدم تامین به موقع ارز ؛ چالش جدی خودروسازان

خرداد 1402: در چند هفته گذشته بارها شاهد بوده ایم که مدیران ارشد خودروسازی کشور در مورد چالش تامین ارز نامه هایی را به مسئولان مربوطه ارسال کرده اند. حال مدیر بازاریابی شرکت آرین پارس موتور در گفت و گویی در این باره بیان کرده است که در صورت عدم تامین به موقع ارز، احتمال تاخیر در تحویل خودروهای پاییز و زمستان وجود دارد.

لاماری ایما

امیر صرافی، مدیر بازاریابی شرکت آرین پارس موتور، در این گفت و گو اشاره کرد: «سیاست گذاری امسال وزارت صمت بر این بوده است که تیراژ تولید افزایش پیدا کند و از شرکت های خودروساز خواسته شد تا به تمام مشتریان سامانه یکپارچه، خودرو ارائه شود. ما هم در آرین پارس موتور با همین سیاست پیش رفتیم و با توجه به دستورالعمل وزارت صمت، لاماری ایما را در اولین طرح سامانه یکپارچه فروش خودروهای داخلی عرضه کردیم. در این سامانه تقاضای زیادی برای محصولمان ثبت شد و برای تامین نیاز مشتریان، ظرفیت تولید را افزایش دادیم و در حال حاضر هم برای اولویت های تابستان 1402 لاماری ایما، ثبت نام نهایی انجام شده است. اما امروز چالش تامین ارز مسئله ای مهم است که آینده پاسخ به تعهدات خودروسازان را به خطر انداخته است».

صرافی در ادامه گفت: «امروز با مشکلات شدید تامین ارز مواجه هستیم و اگر مسئولان مربوطه نتوانند این مشکلات را حل کنند، عملاً امکان پاسخ به موقع برای تعهدات پاییز و زمستان 1402 لاماری ایما وجود ندارد و احتمال تغییر زمان تحویل یا عدم امکان ثبت نام نهایی برای این مشتریان زیاد خواهد بود».

مدیر بازاریابی آرین پارس موتور درباره چالش های ناشی از عدم تامین ارز به موقع خودروسازان افزود: «نزدیک به سه ماه طول می کشد که پس از ثبت خرید ما از طرف خارجی و ارسال ارز، قطعات منفصله خودروها به کارخانه ما برسد. برای همین اگر مشکل تامین ارز حل نشود، امکان آن را نخواهیم داشت تا به موقع به تعهدات پاییز و زمستان لاماری ایما پاسخ دهیم. حتی اگر این چالش ها ادامه داشته باشد، مجبور هستیم که فعلاً درخواست های خرید مربوط به نیمه دوم سال جاری را به حالت تعلیق درآوریم».

صرافی در پایان به این موضوع اشاره کرد که خودروسازان بخش خصوصی به درخواست وزارت صمت و بر اساس دستورالعمل های ابلاغ شده هزینه هایی در راستای افزایش ظرفیت تولید متحمل شده اند و از سویی موظف هستند تا تقاضای ثبت شده در سامانه یکپارچه را پاسخ دهند. اما از آن سو خبری از حمایت های لازم نیست و با وجود تمام برنامه ریزی ها، هنوز چالش تامین ارز برای خودروسازان حل نشده است.

فروش یکپارچه ایما: خرداد 1402

شرکت آرین پارس موتور، دومین فراخوان برندگان سامانه یکپارچه عرضه خودرو که نسبت به خریداری لاماری ایما اقدام کرده‌اند را اعلام نمود:

فروش فوق العاده لاماری ایما - خردادماه 1402

براساس این طرح، فروش فوق العاده لاماری، صرفا ویژه برندگان سامانه، از ساعت 9 صبح روز یکشنبه، مورخ 31 اردیبهشت‌ماه و از طریق سامانه فروش آنلاین لاماری شروع شده و تا پایان روز پنجشنبه مورخ 4 خردادماه 1402 نیز ادامه دارد. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

افزایش تولید لاماری در سال 1402

اردیبهشت 1402: به دنبال استقبال بازار از نخستین محصول تولیدی شرکت آرین پارس موتور، این شرکت برای پاسخ‌گویی به نیاز بازار، ظرفیت تولید خود را افزایش خواهد داد. مدیر بازاریابی شرکت آرین پارس موتور با بیان این مطلب گفت برنامه تولید سال 1402 به 20 هزار دستگاه افزایش یافته است.

آقای امیر صرافی افزود: «در حال حاضر تحویل خودروهای فروخته شده در بورس کالا در موعد مقرر و بدون تاخیر در حال انجام است و تمامی خودروهای ثبت نام شده از طریق سامانه یکپارچه فروش نیز در سال 1402 تحویل خواهند شد. همچنین دو نسخه هیبرید و فول آپشن لاماری ایما نیز در تابستان امسال به بازار عرضه خواهند شد و بنابراین شرکت برنامه جدی برای افزایش تولید خود تا سقف 20 هزار دستگاه در سال 1402 را به وزارت صمت ارائه داده است که اطمینان داریم با ادامه­ پشتیبانی و همکاری مثبتی که دفتر خودرویی این وزارتخانه تاکنون داشته، این هدف محقق خواهد شد.»

مدیر بازاریابی شرکت آرین پارس موتور با اشاره به گسترش سبد محصولات این شرکت اظهار داشت: «به غیر از دو نسخه جدید لاماری ایما، یک کراس‌اوور جدید در سگمنت B امسال رونمایی خواهد شد که عرضه آن احتمالاً از سال 1403 آغاز خواهد شد.»

فروش لاماری برای برندگان سامانه یکپارچه: اردیبهشت 1402

همزمان با اعلام نتایج نهایی برندگان مرحله اول فروش یکپارچه خودرو از تاریخ 28 فروردین‌ماه، فراخوان شرکت آرین پارس موتور نیز برای آن دسته از افرادی که نام آنها در لیست اولویت‌بندی وزارت صمت قرار گرفته است، اعلام گردید. بر همین اساس، این گروه از متقاضیان، از ساعت 10 صبح دوشنبه 4 اردیبهشت‌ماه 1402 می‌توانند با مراجعه به سامانه فروش اینترنتی لاماری به نشانی sales.lamari.ir جهت تکمیل نهایی ثبت نام لاماری ایما و همچنین واریز وجه خودرو اقدام نمایند.

مدل ایما
قیمت قطعی 1 میلیاردو 555 میلیون
موعد تحویل 90 روزه
جریمه دیرکرد سالانه 36 درصد
رنگ سفید/مشکی/سبز/خاکستری/قرمز

*قیمت‌ها برحسب میلیون تومان است.

ثبت نام لاماری ویژه برندگان سامانه یکپارچه خودرو، تا پایان روز چهارشنبه 6 اردیبهشت‌ماه 1402 ادامه دارد. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

افزایش قیمت لاماری ایما در سال 1402

فروردین 1402: شرکت آرین پارس موتور، خبر داده که قیمت مصوب لاماری ایما، از بهار 1402 افزایش یافته است. لاماری ایما، که تا پیش از این با قیمت مصوب 1 میلیاردو 94 میلیون تومان فروخته می‌شد، با افزایش قیمت 461 میلیونی همراه شده و هم‌اکنون با قیمت 1 میلیاردو 555 میلیون تومان تحویل خریداران می‌شود.

محصولات جدید لاماری در سال 1402

اسفند 1401: آقای محمدرضا سیفی، مدیرعامل شرکت آرین پارس موتور، ضمن اشاره به عرضه سه محصول جدید در حوزه خودروهای تجاری از طریق شرکت آرین دیزل، در زمینه محصولات جدید خودروهای سواری با برند لاماری نیز گفت که نسخه فول آپشن لاماری ایما، سال 1402 در نمایشگاه خودرو تهران رونمایی خواهد شد و نسخه هایبرید این کراس اوور نیز به دلیل پیچیدگی تولید، به صورت وارداتی یا CBU عرضه می‌شود و هم اکنون در حال طی مراحل هومولوگیشن است.

همچنین برنامه اضافه کردن دو محصول کراس‌اوور کلاس B و سدان کلاس C را نیز به سبد محصولاتمان با برند لاماری داریم. سیفی ضمن تاکید بر استمرار تولید لاماری تا پایان سال گفت: برنامه ما رسیدن به تیراژ 4 هزار دستگاه تا پایان سال 1401 است.

فروش لاماری ایما در بورس: اسفند 1401

پنجمین مرحله ثبت نام لاماری در بورس کالا، روز یکشنبه 14 اسفندماه 1401 برگزار گردید. متقاضیان خرید لاماری از بورس، تا ساعت 16 روز شنبه 13 اسفندماه، جهت ثبت سفارش خودروها فرصت داشتند. 

»» شرایط خرید خودرو ایما از بورس (PDF) ««

در این مرحله، متقاضیان امکان خریداری لاماری ایما با مدل 1402 و در چهار رنگ مختلف (مجموعا به تعداد 505 دستگاه) را دارند. جزییات فروش لاماری، مطابق جدول زیر اعلام شده است:

شرایط عرضه لاماری ایما در بورس کالا - اسفند 1401
مدل ایما ایما ایما ایما
رنگ مشکی سفید خاکستری سبز
ظرفیت عرضه 175 175 100 100
میزان تقاضا 794 925 549 594
موعد تحویل 31 خرداد 1402
مالیات و عوارض 9 درصد قیمت نهایی
پیش پرداخت 50 درصد قیمت پایه
هزینه‌های جانبی 39.442
قیمت پایه 981
قیمت میانگین 2,001 1,920 1,951 1,773
قیمت تمام شده 2,220 2,132 2,166 1,972

*قیمت‌ها برحسب میلیون تومان است.
قیمت‌ تمام شده، بدون احتساب کارمزد و بدون احتساب خواب پول است.

براساس بخشنامه فروش لاماری در بورس، خریداران حداکثر 10 روز پس از طی فرآیند خرید خودرو از بورس، جهت تکمیل اطلاعات و ارائه اسناد مربوطه، فرصت دارند. هر کد ملی، مجاز به ثبت سفارش یک دستگاه خودرو بوده و افرادی که از ابتدای سال 1398 تاکنون، سابقه خرید خودرو داشته‌اند و همچنین افرادی حقوقی، مجاز به ثبت سفارش لاماری نیستند. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» بخشنامه فروش لاماری ایما در بورس کالا (PDF) ««

ثبت نام لاماری در بورس: 4 بهمن 1401

چهارمین مرحله عرضه لاماری در بورس کالا، روز سه‌شنبه 4 بهمن‌ماه 1401 برگزار گردید. ثبت سفارش خودروها نیز تا ساعت 17 روز دوشنبه 3 بهمن‌ماه امکان‌پذیر بود. در این مرحله، متقاضیان امکان خریداری لاماری ایما را در سه رنگ مختلف دارند. مجموع خودروهای عرضه شده در این مرحله، 550 دستگاه بود درحالیکه میزان تقاضا برای 2270 دستگاه خودرو بود. جزییات چهارمین فروش لاماری در بورس کالا بصورت زیر اعلام شده است:

شرایط عرضه لاماری در بورس کالا - بهمن 1401
مدل ایما سفید ایما مشکی ایما خاکستری
ظرفیت عرضه 200 دستگاه 200 دستگاه 150 دستگاه
میزان تقاضا 852 دستگاه 955 دستگاه 463 دستگاه
موعد تحویل 5 اردیبهشت 1402
مالیات و عوارض 9 درصد قیمت نهایی
پیش پرداخت 50 درصد قیمت پایه
هزینه‌های جانبی 24.728 میلیون تومان
قیمت پایه 981 میلیون تومان
میانگین قیمت فروش 1672 میلیون تومان 1823 میلیون تومان 1616 میلیون تومان
حدود قیمت تمام شده 1847 میلیون تومان 2012 میلیون تومان 1786 میلیون تومان

*قیمت‌ تمام شده، بدون احتساب کارمزد و بدون احتساب خواب پول است.

محدودیت کد ملی و همچنین محدودیت عدم خرید خودرو از سال 1398 تا به امروز، از جمله مواردی که خریداران لاماری از بورس کالا، باید به ان توجه نمایند. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط عرضه لاماری در بورس کالا (PDF) ««

فروش لاماری در طرح جوانی: 13 دی 1401

فروش فوق العاده لاماری برای مادران، از ساعت 10 صبح سه‌شنبه 13 دی‌ماه آغاز می‌شود. ثبت نام لاماری به مدت چهار روز ادامه داشته و نهایتا در پایان روز جمعه 16 دی‌ماه به اتمام می‌رسد. 

شرایط فروش لاماری ایما برای مادران در دی‌ماه 1401
شرایط فروش لاماری ایما برای مادران در دی‌ماه 1401

براساس بخشنامه فروش لاماری، ثبت نام از متقاضیان فقط از طریق سامانه فروش اینترنتی آرین موتور به نشانی arian.iranecar.com انجام می‌گردد. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط فروش لاماری برای مادران (PDF) ««

سومین عرضه لاماری در بورس: 12 دی 1401

سومین مرحله فروش لاماری در بورس کالا، روز دوشنبه 12 دی‌ماه 1401 برگزار گردید. در این عرضه، متقاضیان امکان خریداری لاماری ایما، مجموعا به تعداد 502 دستگاه، را داشتند. شرایط خرید لاماری از بورس کالا، بصورت زیر اعلام شده است:

جزییات عرضه لاماری ایما در بورس کالا
مدل ایما سفید ایما مشکی
ظرفیت عرضه 251 دستگاه 251 دستگاه
میزان تقاضا 526 دستگاه 677 دستگاه
هزینه جانبی 24.7 میلیون 24.7 میلیون
مالیات و عوارض 9 درصد 9 درصد
قیمت پایه 981 میلیون 981 میلیون
میانگین قیمت فروش 1 میلیاردو 410 میلیون 1 میلیاردو 545 میلیون

*قیمت‌ها برحسب تومان است.

در سومین عرضه لاماری در بورس کالا، مبلغ پیش پرداخت متقاضیان، معادل 50 درصد قیمت پایه بوده و موعد تحویل خودروها نیز برای 15 فروردین 1402 است. جزییات بیشتر را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط فروش لاماری ایما در بورس کالا (PDF) ««

تعویق عرضه لاماری در بورس

براساس ابلاغیه جدید وزارت صمت به خودروسازان، برای رعایت حداقل عرضه، سومین مرحله فروش لاماری در بورس که لا که قرار بود در تاریخ 28 آذرماه برگزار شود، تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاد. مطابق قوانین جدی عرضه خودرو که توسط وزارت صمت تعیین شده، حداقل عرضه خودروسازان خصوصی در هر نوبت به میزان 500 دستگاه تعیین شده اما ظرفیت عرضه لاماری در سومین فروش بورس کالا، تنها 174 دستگاه بود. بدیهی است به محض افزایش عرضه توسط شرکت آرین پارس موتور، فروش لاماری در بورس کالا مجددا از سرگرفته می‌شود. 

شرکت آرین پارس موتور، قرار بود سومین عرضه لاماری ایما در بورس کالا را در آخرین هفته آذرماه 1401 برگزار کند. برای این مرحله، مجموعا 174 دستگاه خودرو ایما با رنگ‌بندی‌های زیر، آماده شده بود:

 • ایما سفید: 58 دستگاه
 • ایما مشکی: 78 دستگاه
 • ایما خاکستری: 38 دستگاه

شرایط ثبت نام لاماری در سومین عرضه

شرکت آرین پارس موتور، نحوه خرید لاماری در بورس کالا را به صورت زیر اعلام کرده است:

 • زمان عرضه لاماری در بورس: 28 آذرماه 1401
 • موعد تحویل خودرو: 8 اسفند 1401
 • پیش پرداخت خرید لاماری: 25 درصد
 • مالیات بر ارزش افزوده: 9 درصد قیمت فروش نهایی
 • پایه قیمت لاماری در بورس: 981 میلیون تومان
 • هزینه‌ جانبی خرید خودرو: 24 میلیون و 728 هزارتومان

همچنین براساس اعلام سازمان بورس، در سومین فروش لاماری در بورس کالا، محدودیت‌های زیر برای خریداران وجود دارد:

 • هر کد ملی (افراد حقیقی)، امکان خریداری یک دستگاه را دارد.
 • اسناد و مدارک خودرو، فقط بنام خریدار صادر می‌گردد.
 • واریز هزینه‌ها باید از حساب بانکی بنام خریدار انجام گردد.

»» شرایط ثبت نام لاماری در بورس کالا (PDF) ««

دومین عرضه لاماری در بورس: 9 آذر 1401

دومین مرحله فروش لاماری ایما در بورس کالا ویژه آذرماه 1401 اعلام شد. در دومین عرضه لاماری در بورس، 68 دستگاه به رنگ مشکی، 68 دستگاه به رنگ سفید و 38 دستگاه نیز به رنگ خاکستری هستند.

قیمت تمام شده لاماری در دومین عرضه

روز چهارشنبه 9 آذرماه 1401، معاملات دومین مرحله عرضه ایما در بورس به پایان رسید و مطابق اطلاعات منتشر شده از سوی سازمان بورس، قیمت تمام شده لاماری در بورس کالا، بصورت زیر بوده است:

جزییات عرضه لاماری ایما در بورس - آذرماه 1401
مدل مشکی سفید خاکستری
ظرفیت عرضه 68 دستگاه 68 دستگاه 38 دستگاه
میران تقاضا 509 دستگاه 368 دستگاه 189 دستگاه
قیمت پایه عرضه کننده 981 981 981
کف قیمت خودرو 1,352 1,320 1,290.5
بهای تمام‌شده کف قیمت 1,501.9 1,466.9 1,434.7
سقف قیمت خودرو 1,353 1,320.5 1,292
بهای تمام‌شده سقف قیمت 1,503 1,467.5 1,436.3

*قیمت‌ها برحسب تومان است.
*بهای تمام شده شامل قیمت خودرو، مالیات، هزینه‌های جانبی و کارمزد است.

شرایط ثبت نام لاماری در دومین عرضه

شرکت آرین پارس موتور، نحوه خرید لاماری در بورس کالا را به صورت زیر اعلام کرده است:

 • زمان عرضه لاماری در بورس: 9 آذرماه 1401
 • موعد تحویل خودرو: 19 بهمن 1401
 • مهلت ثبت سفارش خودرو: -
 • پیش دریافت جهت خرید: 25 درصد
 • مالیات بر ارزش افزوده: 9 درصد قیمت فروش نهایی
 • ظرفیت عرضه لاماری در بورس: 174 دستگاه
 • پایه قیمت لاماری در بورس: 981 میلیون تومان
 • هزینه‌ جانبی خرید خودرو: 24 میلیون و 728 هزارتومان

همچنین براساس اعلام سازمان بورس، در دومین فروش لاماری در بورس کالا، محدودیت‌های زیر برای خریداران وجود دارد:

 • هر کد ملی (افراد حقیقی)، امکان خریداری یک دستگاه را دارد.
 • اسناد و مدارک خودرو، فقط بنام خریدار صادر می‌گردد.
 • واریز هزینه‌ها باید از حساب بانکی بنام خریدار انجام گردد.

فروش فوق العاده لاماری: 28 آبان 1401

با اعلام شرکت آرین پارس موتور، فروش فوق العاده لاماری ایما از روز شنبه 28 آبان 1401 آغاز می‌شود. ثبت نام لاماری با قیمت قطعی، به مدت چهار روز ادامه داشته و نهایتا در پایان روز سه‌شنبه یکم آذرماه نیز به اتمام می‌رسد:

شرایط فروش لاماری ایما در آذر 1401
قیمت قطعی جریمه تاخیر رنگ موعد
1 میلیاردو 94 میلیون 36% سالانه سفید/مشکی/سبز 90 روزه

*قیمت‌ها برحسب تومان است.

در این مرحله از فروش لاماری، علاوه بر متقاضیان عادی، متقاضیان طرح نوسازی خودرو فرسوده و همچنین متقاضیان طرح جوانی جمعیت نیز می‌توانند برای ثبت نام ایما اقدام کنند.

اولین عرضه لاماری در بورس: 1 آبان 1401

شرکت آرین پارس موتور، به عنوان ششمین خودروساز ایرانی، به بورس کالا آمد. براساس اعلام جدید این شرکت، عرضه لاماری ایما در بورس کالا، در روز یکشنبه 1 آبان‌ماه 1401 انجام می‌گیرد.

»» شرایط عرضه لاماری در بورس کالا (PDF) ««

آمار اولین عرضه لاماری در بورس کالا

صبح امروز 200 دستگاه لاماری ایما در دو رنگ سفید و مشکی در بورس کالا عرضه و معامله شد. برای 100 دستگاه لاماری سفید رنگ 407 و برای 100 دستگاه لاماری مشکی 479 سفارش به ثبت رسید.

معاملات 100 دستگاه لاماری ایمای مشکی با قیمت پایه یک میلیارد و 215 میلیون و 100 دستگاه لاماری سفید با قیمت پایه یک میلیارد و 180 میلیون تومان انجام شد.البته با احتساب تمام هزینه‌ها از جمله 9 درصد مالیات، متوسط قیمت نسخه سفید رنگ به یک میلیارد و 310 میلیون تومان و متوسط قیمت نسخه مشکی رنگ به یک میلیارد و 350 میلیون تومان می‌رسد. این در حالی است که قیمت لاماری در بازار در محدوده 1450 میلیون تومان قرار دارد.

قیمت لاماری در بورس کالا

پایه قیمت لاماری در بورس کالا، معادل 981 میلیون تومان اعلام شده اما مشتریان باید 9% مالیات بر ارزش افزوده (بر مبنای قیمت نهایی فروش) و همچنین مبلغ 24 میلیون و 728 هزارتومان دیگر نیز برای هزینه‌های جانبی خودرو (شماره‌گذاری، بیمه، پست، صدور کارت و ...) پرداخت کنند. تاریخ تحویل خودروهای فروخته شده در بورس نیز برای 10 دی‌ماه 1401 اعلام شده است.

شرایط ثبت نام لاماری در بورس کالا

در مرحله اول فروش لاماری در بورس کالا، قرار است 100 دستگاه به رنگ سفید و 100 دستگاه نیز به رنگ مشکی به حراج گذاشته شود. 
شرایط ثبت نام ایما در بورس کالا به این شرح است:

 • هر کد ملی، یک خودرو می‌تواند خریداری کند.
 • صدور سند و شماره گذاری خودرو فقط به اسم شخص خریدار است.
 • خریداران جهت تحوی، باید یکی از نمایندگی‌های مجاز آرین پارس موتور انتخاب کنند.
 • خریداران ملزم به ایجاد و تکمیل پروفایل شخصی و واریز وجه هزینه‌ها از طریق سامانه اینترنتی sales.lamari.ir هستند.
 • تمامی هزینه‌های فوق صرفا باید توسط شخص خریدار و از حساب بانکی شخص خریدار به حساب شرکت آرین پارس موتور واریز شود.

فروش فوق العاده ایما: 18 مهر 1401

با اعلام شرکت آرین پارس موتور، چهارمین مرحله فروش لاماری ایما در سال 1401، از روز دوشنبه 18 مهرماه آغاز می‌شود. ثبت نام لاماری، راس ساعت 10 صبح شروع شده و تا پایان روز پنجشنبه 21 مهرماه نیز ادامه دارد. ثبت نام ایما از طریق سامانه فروش اینترنتی شرکت آرین، به نشانی arian.iranecar.com انجام می‌شود:

»» لینک ثبت نام اینترنتی لاماری ««

در فروش فوق العاده لاماری ایما، علاوه بر متقاضیان طرح عادی، متقاضیان طرح «جوانی جمعیت» و همچنین متقاضیان طرح «نوسازی خودرو فرسوده» نیز به شرط داشتن شرایط، امکان ثبت نام در قرعه کشی را خواهند داشت.

ثبت نام لاماری ایما در مهر 1401
فروش فوق العاده لاماری ایما ویژه مهر 1401

در این مرحله از فروش لاماری ایما، قیمت خودرو بدون تغییر بوده و موعد تحویل آن نیز 90 روزه است. جزییات کامل فروش فوق العاده ایما را از لینک زیر دریافت کنید:

»» دانلود شرایط فروش لاماری ایما (PDF) ««

افزایش تولید ایما در سال 1401

شهریور 1401: شرکت آرین پارس موتور، طی مراسمی در تاریخ 21 شهریورماه، تحویل اولین سری لاماری ایما را بصورت نمادین آغاز کرد. این درحالی است که قرار بود نخستین سری ایما در مهرماه 1401 به دست خریداران برسد.

آقای علی موسوی، مدیر فروش آرین پارس موتور، در جریان این مراسم از افزایش تیراژ تولید ایما در سال جاری نیز خبر داد و گفت که هدف اولیه این شرکت، تولید 3500 دستگاه خودرو ایما بود اما با توجه به استقبال خریداران، این شرکت قرار است تولید ایما را تا پایان سال 1401 به عدد 5000 دستگاه برساند. ناگفته نماند که خودروهای تحویل شده، از سری اول هستند و برخی از آپشن‌ها و امکانات را ندارند.

سومین فروش یکپارچه لاماری: 16 شهریور 1401

همزمان با اعلام سومین فروش یکپارچه خودرو از روز چهارشنبه 16 شهریورماه 1401، شرکت آرین پارس موتور نیز از حضور لاماری ایما درمیان خودروهای عرضه شده در مرحله سوم خبر داده است. در سومین مرحله فروش لاماری ایما، مشتریان می‌توانند فقط در طرح فروش فوق العاده لاماری ایما شرکت کنند که در آن، قیمت خودروها قطعی بوده و موعد تحویل آنها نیز حداکثر 90 روزه است:

شرایط فروش لاماری ایما ویژه شهریور 1401
قیمت قطعی جریمه تاخیر رنگ
1 میلیاردو 94 میلیون 36 درصد سفید/مشکی/خاکستری

*قیمت‌ها برحسب تومان است.

در سومین مرحله فروش یکپارچه لاماری، علاوه بر مشتریان عادی، برای دارندگان خودروهای فرسوده و همچنین برای متقاضیان طرح فروش خودرو برای مادران نیز سهمیه جداگانه‌ای درنظر گرفته شده است. جزییات کامل فروش فوق العاده لاماری را از لینک زیر دریافت کنید:

»» دانلود سومین فروش یکپارچه لاماری ایما (PDF) ««

دومین محصول لاماری به نمایشگاه خودرو می‌آید

مرداد 1401: محمدرضا سیفی، مدیرعامل شرکت آرین‌ پارس موتور، درباره نقدهای موجود راجع‌به سطح امکانات خودرو لاماری ایما، توضیحاتی را ارائه داد‌. وی اعلام کرد که به‌زودی مدل مجهزتر این خودرو با امکانات بیش‌تر معرفی و عرضه خواهد شد. آقای سیفی در حوزه خودروهای تجاری و کار اظهار کرد که شرکت آرین پارس موتور، از شهریورماه، فروش اولین کامیون کشنده خود را آغاز می‌کند و رسما به حوزه تولیدکنندگان کشنده‌های سنگین وارد می‌شود.

بر اساس گفته‌های وی، سه محصول نیز در بخش میدل‌تراک یا کامیون‌های میانی تا پایان سال با کاربری‌های مختلف توسط این شرکت ارائه خواهد شد. برنامه شرکت در ابتدا این بوده تا امسال به عنوان سال اول، بین 2500 تا 3000 دستگاه از خودرو لاماری ایما را در بازار عرضه کند؛ اما پس از اتفاقاتی که در بازار افتاد و استقبالی که از این خودرو صورت گرفت، برنامه‌ریزی به 5 هزار دستگاه تغییر یافت. وی امیدوار است که تا پایان سال این هدف محقق شده و همچنین در نمایشگاه خودرو تهران از محصول جدید لاماری رونمایی شود.

محمدرضا سیفی؛ مدیرعامل آرین‌ پارس موتور

آقای سیفی درباره دومین محصول آرین پارس موتور بیان کرد که محصولی کراس‌اور در رده ابعادی B است که سعی شده محصولی اقتصادی باشد. وی افزود محصول مد نظر، که از نظر ابعادی کوچک‌تر از لاماری ایما بوده و قرار است در نمایشگاه خودرو تهران 1401 رونمایی شود، طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته تا سه‌ماهه دوم سال آینده در بازار عرضه خواهد شد.

وی به موضوع کنار گذاشته شدن سدان‌ها در برخی از بازارهای جهانی اشاره کرد و گفت که معتقد است در بازار خودرو کشورمان هنوز تمایل به سمت خودروهای سدان وجود دارد؛ علی‌الخصوص سدان D- کلاس نسبتا بزرگ که جای خالی‌اش در بازار خودرو کشورمان محسوس است‌. اما وی تاکید کرد که فعلا به گزینه‌ای نرسیده‌اند. آقای سیفی امیدوار است که سال آینده یک محصول پلاگین‌هیبرید نیز توسط آرین پارس موتور ارائه گردد.

فروش فوق العاده ایما: 25 تیر 1401

دومین مرحله فروش لاماری ایما از طریق سامانه یکپارچه خودرو، به نشانی اینترنتی sale.iranecar.com انجام می‌شود. ثبت نام خودرو لاماری از روز شنبه 25 تیرماه شروع شده و در روز دوشنبه 27 تیرماه 1401 نیز به پایان می‌رسد. در این مرحله از فروش اینترنتی لاماری، مشتریان می‌توانند خودرو ایما را با قیمت قطعی خریداری کنند.

قیمت قطعی تحویل جریمه تاخیر
1 میلیاردو 79 میلیون تومان 90 روزه 36 درصد

*فروش فوق العاده ایما ویژه تیرماه 1401

براساس بخشنامه فروش ایما، مشتریان می‌توانند رنگ‌های مشکی، سفید و خاکستری را برای ایما سفارش دهند. جزییات کامل فروش اینترنتی ایما را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط فروش یکپارچه لاماری - ویژه تیر (PDF) ««

معرفی 2 محصول جدید لاماری تا پایان 1401

اردیبهشت 1401: آقای موسوی خرم، مدیرفروش لاماری، در جریان چهارمین نمایشگاه خودرو تهران، از برنامه‌های جدید لاماری برای سال 1401 خبر داد. طبق برنامه‌ریزی آرین پارس موتور، این شرکت برای تولید 3500 دستگاه لاماری ایما در سال 1401، سفارش‌گذاری قطعات را انجام داده است. ضمن اینکه در صورت استقبال مشتریان، امکان دوبرابر شدن این تیراژ برای سال 1402 نیز وجود دارد.

رونمایی لاماری در نمایشگاه تهران

شرکت آرین پارس موتور همچنین در تلاش است تا پاییز و زمستان امسال، دو محصول کاملا جدید شامل یک سدان کلاس C و همچنین یک کراس‌اور کلاس B را به بازار ایران معرفی کند. آقای خرم همچنین به حذف سود مشارکت و سود انصراف از قراردادهای فروش لاماری اشاره کرده و دلیل این موضوع را تصمیم‌گیری وزارت صمت برای جلوگیری از سرمایه‌گذاری خریداران دانسته است. البته جریمه تاخیر در تحویل، همچنان در قراردادهای مشتریان وجود دارد که برای طرح‌های فروش فوری لاماری معادل 36% و برای طرح‌های پیش فروش لاماری نیز معادل 12% تعیین شده است.

آغاز فروش لاماری ایما در ایران

با اعلام شرکت آرین پارس موتور، اولین مرحله فروش لاماری ایما، از ساعت 10 صبح سه‌شنبه 27 اردیبهشت‌ماه 1401 آغاز می‌شود. ثبت نام لاماری، از طریق سامانه فروش یکپارچه خودرو به نشانی اینترنتی sale.iranecar.com امکان‌پذیر است و مهلت ثبت نام نیز تا یک هفته خواهد بود.

شرایط فروش لاماری ایما 1401

در این مرحله از فروش لاماری، مشتریان امکان انتخاب روش فروش نقدی با قیمت قطعی و روش پیش فروش با قیمت غیرقطعی را دارند. جزییات کامل فروش لاماری را از لینک زیر دریافت کنید:

»» شرایط فروش لاماری - اردیبهشت (PDF) ««

ماجرای فروش لاماری به نمایندگی‌ها

اردیبهشت 1401: آقای موسوی خرم، مدیر فروش لاماری، ضمن تکذیب فروش عمومی خودروی لاماری، می‌گوید بخشنامه فروشی که در فضای مجازی منتشر شده، ویژه سبد فروش نمایندگی‌ها بوده و هیچگونه فروشی برای عموم مشتریان هنوز اعلام نشده است. آقای خرم همچنین تاکید کرده که خودروهای فروخته شده به نمایندگی‌ها، صرفا جهت نمایش بوده و امکان تجاری‌سازی آنها وجود ندارد. به همین دلیل، شماره‌گذاری آنها غیرممکن است و نمایندگی‌ها نیز امکان فروش یا واگذاری آنها را ندارند.

تولید انبوه لاماری در سال 1401

همزمان با اولین رونمایی لاماری ایما، به عنوان نخستین محصول از برند جدید لاماری (Lamari) در ایران، شرکت آرین پارس موتور نیز اطلاعات تازه‌ای درباره آن منتشر کرده است.

آقای سیفی، مدیرعامل آرین موتور، ضمن اشاره به شروع فعالیت این شرکت در سال 1390 با برند میتسوبیشی و سپس با برند DS فرانسه، گفته که در زمستان 1396 آرین موتور با خریداری کارخانه سایپا خمین و تاسیس کارخانه آرین پارس موتور، برای مونتاژ کراس‌اور میتسوبیشی اکلیپس آماده شده بود اما خروج ایالات‌متحده از برجام در اواسط بهار 1397، همه برنامه‌ها را تغییر داد و میتسوبیشی نیز این پروژه را ناتمام گذاشت. حتی بعد از شروع تحریم، شرکت آرین موتور توانست حدود 1500 دستگاه از تعهدات میتسوبیشی را طی دو سال، به مشتریان ایرانی تحویل دهد.

آقای سیفی، درباره کارخانه آرین پارس موتور نیز گفته که این کارخانه به عنوان زیرمجموعه گروه آرین سرمایه، هم‌اکنون ظرفیت تولید 60 هزار دستگاهی دارد که البته قابل ارتقا به 200 هزار دستگاه نیز هست. در این کارخانه، خودروهای تجاری شرکت آرین دیزل (شامل کامیونت جک و ون جک سانری) درحال تولید است اما بزودی خط تولید لاماری نیز در آنجا راه‌اندازی می‌شود.

مدیرعامل آرین پارس موتور، درباره شروع فروش لاماری نیز گفته که احتمالا از اواخر اسفندماه 1400 مجوزهای شماره‌گذاری آن قطعی می‌شود اما اولین فروش آن در اوایل سال 1401 خواهد بود.

همچنین در این مراسم، آقای حجت‌زاده، مدیر بازاریابی آرین پارس موتور، درباره آینده برند لاماری نیز گفته که کراس‌اور ایما، اولین محصول برند لاماری در بازار ایران است که در سگمنت C قرار دارد. اما در آینده، قرار است یه سدان در سگمنت C و همچنین یک کراس‌اور دیگر اما در سگمنت B نیز تحت برند لاماری، معرفی شوند. طبق برنامه‌ریزی آرین پارس موتور، در سال 1401 قرار است 3 هزار دستگاه لاماری ایما و در سال 1402 نیز حدود 5 هزار دستگاه از این محصول، تولید شود.


نحوه خرید لاماری در بورس کالا

اگر به دنبال شرایط ثبت نام لاماری در بورس کالا هستید و قصد خرید لاماری از بورس را دارید، باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • احراز هویت اینترنتی در سامانه اینترنتی sejam.ir
 • انتخاب یکی از کارگزاری‌ها از طریق سامانه اینترنتی ebgo.ir
 • ثبت نام در کارگزاری و ارسال مدارک لازم
 • دریافت کد بورس کالا جهت انجام معامله در بورس
 • افتتاح حساب وکالتی در نزد بانک
 • واریز مبلغ پیش ثبت نام خودرو در حساب وکالتی
 • ثبت سفارش خرید خودرو (تا قبل از شروع عرضه)
 • شرکت در فرآیند حراج خودرو (در روز عرضه)
 • واریز کامل وجه خودرو در مهلت قانونی (در صورت برنده شدن)
 • مراجعه به نمایندگی و تکمیل مراحل ثبت نام لاماری
 • تحویل گرفتن خودرو از نمایندگی در موعد مقرر

همچنین در مقالات زیر، جزییات کامل‌تری درباره چگونگی ثبت نام خودرو در بورس، قیمت خودروهای عرضه شده در بورس کالا و همچنین زمان عرضه خودرو در بورس را مطالعه می‌کنید:

زمان عرضه لاماری در بورس کالا در سال 1401

آخرین جزییات عرضه لاماری در بورس کالا، شامل زمان عرضه لاماری در بورس، پایه قیمت لاماری در بورس کالا و همچنین قیمت نهایی فروش لاماری در بورس، را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

خودروهای عرضه شده در بورس کالا در سال 1401
زمان عرضه مدل خودرو عرضه تقاضا پایه(1) جانبی(2) میانگین(3)
1 آبان ایما+سفید 100 407 981 24.7 1,108
1 آبان ایما+مشکی 100 479 981 24.7 1,215
9 آذر ایما+مشکی 68 509 981 24.7 1,352
9 آذر ایما+سفید 68 368 981 24.7 1,320
9 آذر ایما+خاکستری 38 189 981 24.7 1,291
12 دی ایما+سفید 251 526 981 24.7 1,410
12 دی ایما+مشکی 251 677 981 24.7 1,545
4 بهمن ایما+سفید 200 852 981 24.7 1,672
4 بهمن ایما+مشکی 200 955 981 24.7 1,823
4 بهمن ایما+خاکستری 150 463 981 24.7 1,616
14 اسفند ایما+سفید 175 925 981 39.442 1,920
14 اسفند ایما+مشکی 175 794 981 39.442 2,001
14 اسفند ایما+خاکستری 100 549 981 39.442 1,951
14 اسفند ایما+سبز 100 594 981 39.442 1,773

(1): قیمت پایه، قیمت خام خودرو بوده و برحسب میلیون تومان است.
(2): هزینه‌های جانبی شامل بیمه شخص ثالث، صدور اسناد و مدارک، خدمات پست و ... برحسب میلیون تومان است که باید توسط خریدار پرداخت گردد. ضمن اینکه مالیات بر ارزش افزوده و سایر عوارض، بر مبنای قیمت نهایی خودرو بوده و باید توسط خریدار پرداخت گردد.
(3) قیمت میانگین، متوسط قیمت حداقل و قیمت حداکثر ثبت شده بوده و برحسب میلیون تومان است.

قیمت لاماری در سال 1402

آخرین قیمت محصولات لاماری در بازار کشورمان، از جمله قیمت لاماری ایما را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

زمان ایما
فروردین 1402 1 میلیاردو 555 میلیون
شهریور 1402 1 میلیاردو 431 میلیون

*قیمت‌ها برحسب تومان است.

همچنین از لینک قیمت روز خودرو، می‌توانید قیمت انواع لاماری را در بازار آزاد کشورمان مشاهده کنید.

قیمت لاماری در سال 1401

آخرین قیمت محصولات لاماری در بازار کشورمان، از جمله قیمت لاماری ایما را در جدول زیر مشاهده می‌کنید:

زمان ایما
اردیبهشت 1401 989 میلیون
تیر 1401 1 میلیاردو 79 میلیون
شهریور 1401 1 میلیاردو 94 میلیون

*قیمت‌ها برحسب تومان است.


بررسی انواع لاماری در بازار

برای آشنایی با خودروهای لاماری در ایران و همچنین جهت اطلاع از مضخصات فنی خودروهای لاماری، آپشن‌های لاماری به همراه تست و بررسی انواع لاماری، مقالات منتخب زیر را مطالعه کنید:

تست خودرو لاماری ایما
بررسی خودرو لاماری ایما X
بررسی خودرو لاماری ایما HEV

همچنین اگر شما هم یکی از مالکان محصولات لاماری هستید، احتمالا مطالب زیر نیز برای‌تان جالب خواهد بود:

. قیمت روز خودرو لاماری
مشخصات فنی انواع لاماری
. خدمات پس از فروش لاماری


فروش محصولات سایپا

در مقاله مهلت ثبت نام سایپا، تمامی بخشنامه‌های جدید فروش فوری سایپا، پیش فروش یکساله سایپا، پیش فروش مشارکتی سایپا و همچنین شرایط فروش فوق العاده سایپا را مشاهده و مطالعه کنید.

آرشیو

فروش یکپارچه لاماری ایما

9 آذر 1402
دانلود فایل PDF

فروش فوق العاده لاماری ایما - فرخوان 9

22 آبان 1402
دانلود فایل PDF

فروش فوق العاده لاماری - فراخوان 8

14 آبان 1402
دانلود فایل PDF

فروش فوق العاده لاماری - فراخوان 7

30 مهر 1402
دانلود فایل PDF

کاتالوگ لاماری ایما هیبرید (HEV)

8 شهریور 1402
دانلود فایل PDF

کاتالوگ لاماری ایما ایکس

24 مرداد 1402
دانلود فایل PDF

فروش فوق العاده لاماری ایما

15 تیر 1402
دانلود فایل PDF

فروش فوق العاده لاماری ایما

30 اردیبهشت 1402
دانلود فایل PDF

قیمت جدید لاماری ایما

31 فروردین 1402
دانلود فایل PDF

عرضه لاماری در بورس کالا 1401 - مرحله 5

10 اسفند 1401
دانلود فایل PDF

عرضه لاماری در بورس کالا 1401 - مرحله 4

29 دی 1401
دانلود فایل PDF

فروش لاماری ایما 1401 برای مادران

12 دی 1401
دانلود فایل PDF

عرضه لاماری در بورس کالا 1401 - مرحله 3

7 دی 1401
دانلود فایل PDF

عرضه لاماری در بورس کالا 1401 - تعلیق

20 آذر 1401
دانلود فایل PDF

عرضه لاماری در بورس کالا 1401 - مرحله 1

23 مهر 1401
دانلود فایل PDF

فروش فوق العاده لاماری ایما 1401 - مرحله 4

17 مهر 1401
دانلود فایل PDF

فروش یکپارچه لاماری ایما 1401 - مرحله 3

16 شهریور 1401
دانلود فایل PDF

فروش لاماری ایما 1401 - مرحله 2

24 تیر 1401
دانلود فایل PDF

فروش لاماری ایما 1401 - مرحله 1

25 اردیبهشت 1401
دانلود فایل PDF

کاتالوگ رسمی لاماری ایما

17 بهمن 1400
دانلود فایل PDF
دیدگاه کاربران
Vahidjahan 1402/8/15
افت شدیدی در راه است خودروها وارد ایران شدند اینا عجله میکنن سریع بچپونن تو پاچه مردم
پاسخ
0
0
0
Vahidjahan 1402/8/15
هر کی بخره بدجور ضرر میکنه
پاسخ
0
0
0
GLXSHOTI 1401/2/28
شبیه لامبورگینی اوروسه
پاسخ
0
0
0