شکار تصاویر جاسوسی نسل جدید کیا اپتیما

ماه گذشته و در جریان نمایشگاه خودرو نیویورک شرکت هیوندایی از مدل سوناتا 2020 رونمایی کرد. اکنون تمرکز این گروه خودروسازی روی نسل آینده خواهر سوناتا یعنی اپتیما متمرکز شده، خودرویی که از پلتفرم و مشخصات فنی مشترک با سوناتا بهره می‌برد اما همواره به عنوان یکی از مهمترین رقیبان سوناتا در بازار فروش برای مشتریان مطرح بوده است.

قرار است زبان طراحی به کار گرفته شده در نسل جدید کیا اپتیما در ظاهر سایر محصولات این شرکت نیز اعمال شود.اخیراً تصاویری از نمونه تحت آزمایش نسل جدید اپتیما منتشر شده اما با توجه به پوشش‌های ضخیم استتاری، از جزئیات طراحی این خودرو نمی‌توان اطلاع چندانی کسب کرد. البته سرپرست بخش طراحی کیا یعنی Byung Chul Juh اخیراً در گفتگویی با نشریه Autocar درباره اپتیمای جدید سخنانی را بیان کرده است. وی طراحی نسل جدید این خودرو را تازه و گامی رو به جلو با حفظ اصول هویت برند کیا توصیف کرده است.

به نظر وی زبان طراحی نسل جدید کیا اپتیما قرار است نمایانگر شخصیت نوآور، جوانگرا، چالش‌برانگیز، متمایز و جالب کیا باشد. سرپرست بخش طراحی کیا در مورد جزئیات توضیح بیشتری نداده اما وعده داده که نسل جدید اپتیما جزئیات غیرمنتظره‌ای به همراه داشته باشد.

تصویر جاسوسی از کیا اپتیما

قرار است زبان طراحی به کار گرفته شده در نسل جدید کیا اپتیما در ظاهر سایر محصولات این شرکت نیز اعمال شود. پوزه ببر موجود در نمای جلوی محصولات این شرکت حفظ شده اما قرار است ظاهر سه بعدی‌تری پیدا کند. این شرکت به نصب جلوپنجره با فرمی مشابه مدل کنونی ادامه داده هرچند براساس اخبار جدید به نظر می‌رسد هیوندایی درنظر دارد در طراحی این بخش از محصولات جدید خود تجدیدنظر کند. در نهایت می‌توان گفت برنامه کیا برای طراحی بخش جلویی بدنه محصولاتش تاحدی در کانسپت Imagine که مدتی پیش به نمایش درآمد، آشکار شده است.

در کنار همه این‌ها، در مورد نسل جدید اسپورتیج نیز شنیده شده که قرار است طراحی زیباتری از نسل آینده توسان داشته باشد. هنوز معلوم نیست اسپورتیج جدید کی عرضه خواهد شد اما با توجه به ارائه مدل تغییرچهره یافته از آن در اوایل سال جاری، به نظر می‌رسد فعلاً برای معرفی مدل جدید کمی زود باشد.

همان‌طور که قبلاً اشاره شد، هیوندایی نیز برنامه دارد در زبان طراحی محصولات خود تحولی اساسی اعمال کرده و آن‌ها را بگونه ای بسازد که طراحی آن‌ها از ظاهر همتایان خود با برند کیا، بسیار متفاوت باشند.

مترجم :