قیمت و مشخصات کی‌ ام‌ سی T8

آذر 1400: شرکت کرمان موتور بعد از اصلاح برخی تغییرات ظاهری در پیکاپ T8 مانند حذف لوگوی JAC و استفاده از لوگوی جدید KMC که هم روی غربیلک فرمان و هم روی کاپ رینگ‌ها مشاهده می‌شود، حالا دست به تغییر دیگری زده است. این تغییر جدید که شاید برای خیلی‌ها، بی‌اهمیت باشد، مربوط به جلوپنجره خودروست.

مشتریانی که به تازگی KMC T8 خود را تحویل گرفته‌اند، متوجه شده‌اند که قاب کرومی جلوپنجره حذف شده و کرمان موتور به جای آن، از قاب مشکی براق استفاده کرده است. هرچند تغییر مهمی نیست اما از آنجایی که جلوپنجره خودرو حالا یکدست شده و به رنگی مشکی درآمده، چهره T8 را جذاب‌تر از قبل کرده است. در تصویر فوق، تفاوت جلوپنجره‌های قدیم و جدید KMC را مشاهده می‌کنید.

قیمت کی ام سی T8 برای نیمه دوم 1400

آبان 1400: برای دومین‌بار در سال 1400 شاهد افزایش قیمت کی‌ام‌سی T8 هستیم. درحالیکه تابستان امسال، کرمان موتور قیمت این پیکاپ چینی را حدود 69 میلیون تومان افزایش داده بود، حالا با صدور دعوتنامه‌های مهرماه 1400 مشخص شده که قیمت T8 در پاییز 1400، دقیقا 100 میلیون تومان بیشتر از قیمت تابستان شده و به 869 میلیون تومان رسیده است.

قیمت کی ام سی T8 برای نیمه اول 1400

مرداد 1400: همزمان با شروع فروش کرمان موتور، قیمت جدید کی‌ام‌سی T8 نیز برای نخستین‌بار در سال 1400 مشخص شده است. درحالیکه در اواسط زمستان 1399 قیمت پیکاپ جک حدود 700 میلیون تومان اعلام شده بود، حالا مشتریان جدید این پیکاپ چینی، باید مبلغ 769 میلیون تومان را برای خریداری آن، هزینه کنند.

تحویل اولین سری جک T8 به مشتریان

اسفند 99 | همانطور که می‌دانید، شرکت کرمان موتور، در تاریخ 20 اسفندماه 99، با دعوت از چندین نفر از خریداران کی‌ام‌سی T8 (که بدلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی به تعداد محدود انجام شده بود) طی مراسمی نمادین، تحویل این پیکاپ جدید را با پلاک ملی، آغاز کرد. پیکاپ T8 با اینکه با مدل 1399 تحویل مشتریان شده اما مدل‌های 1400 آن هم بزودی روانه بازار می‌شود.

طبق آخرین اطلاعات موجود، تیراژ روزانه کی‌ام‌سی T8 فعلا 10 دستگاه است که البته در سال 1400 و با شروع تولیدانبوه، این ظرفیت، بیشتر هم خواهد شد.

اما تحویل محدود T8، باعث شده تا برخی از فروشندگان آن، قیمت‌های عجیب و غریبی برای پیکاپ جک، تعیین کنند؛ قیمت‌هایی که حداقل 90 میلیون و حداکثر 150 میلیون تومان گران‌تر از قیمت کارخانه‌ای کرمان موتور، اعلام می‌شود.

آغاز تولید جک T8 در کرمان موتور

آذر 1399: از اواخر پاییز 99، تصاویر متعددی از خط مونتاژ کرمان موتور در فضای مجازی منتشر شده؛ تصاویری که نشان می‌دهند تولید پیکاپ T8 در این شرکت آغاز شده است.

اما نکته جالبی که در این تصاویر جلب توجه می‌کند، لوگوی JAC در جلوپنجره این خودروست. مگر قرار نبود کرمان موتور، T8 را با لوگوی اختصاصی خودش، یعنی KMC به بازار بفرستد؟! کرمان موتور مگر در تصاویر گرافیکی T8 از لوگوی KMC استفاده نکرده بود؟! اما تصاویر خط تولید T8 نشان می‌دهد که ظاهرا خبری از لوگوی KMC نیست.

البته این احتمال نیز وجود دارد که شاید پیکاپ T8، فعلا در فاز تولید آزمایشی است و هنوز به مرحله تولیدانبوه نرسیده. به هرحال باید منتظر بمانیم و ببینیم که T8 بالاخره با لوگوی KMC عرضه می‌شود یا لوگوی JAC. طبق آخرین پیش‌بینی‌ها، موعد تحویل اولین سری پیکاپ T8 در اردیبهشت 1400 است اما با توجه به شروع تولید در کرمان موتور، ممکن است T8 تا اواخر سال 99 نیز بدست خریداران ایرانی‌اش برسد.


جک T8 یا کی ام سی T8 ؟!

ظاهرا قرار نیست پیکاپ چینی جک T8، با نام و لوگوی JAC در ایران فروخته شود. طبق تصاویر رسمی منتشر شده از پیکاپ T8، کرمان موتور قرار است آنرا تحت برند خودش، یعنی KMC در کشورمان مونتاژ کند. پس نام جدید این پیکاپ تازه وارد را باید کی‌ام‌سی T8 بدانیم.

اگر چنین چیزی صحت داشته باشد، پس احتمالا جک X7 نیز در صورت قطعی شدن مونتاژش در ایران، با لوگوی اختصاصی KMC به خیابان‌ها خواهد آمد.

معرفی اولین پیکاپ جک در ایران

بعد از خداحافظی زودهنگام هیوندای از شراکتش با کرمان موتور، کرمانی‌ها حساب ویژه‌ای روی شرکای چینی‌شان باز کردند؛ حالا هم لیفان و هم جک، تشنه حضور پررنگ‌تر در بازار کشورمان هستند.

کرمان موتور در سال 97، دو کراس‌اور از خانواده لیفان را برای بازارسنجی و تست اولیه به کشورمان آورد؛ اولی لیفان X70 بود که در واقع برادر بزرگ‌تر X60 محسوب می‌شد و دومی هم لیفان X7 است؛ خودرویی 7 نفره که باید آنرا رقیب مستقیمی برای فوتون ساوانا عظیم خودرو بدانیم. 

اما کرمان موتور همچنان به تلاشش برای آوردن محصولات جدید چینی ادامه داد، طوریکه به موازات این دو محصول جدید لیفان، دو مدل تازه را هم از شریک دیگرش -یعنی جک- در نیمه دوم سال 97 به ایران آورد؛ یکی از آنها جک S7 یا همان پرچمدار جک و دیگری نیز پیکاپ میان‌رده‌ای به نام جک T6 بود.

جک تی8 در ایران

ظاهرا کرمانی‌ها تمرکز بیشتری روی جک دارند تا لیفان چراکه در اوایل تابستان 98 نیز کراس‌اور کاملا جدیدی به نام جک S4 در خیابان‌های تهران دیده شد. تنها به فاصله یکماه از رویت جک S4 ناگهان با چهارمین تحفه جک روبرو شدیم؛ پیکاپی بنام جک T8 با چهره‌ای جذاب که پتانسیل بالایی برای موفقیت در کشورمان دارد.

ویژگی‌های خاص جک T8 در چین

جک T8 یا کی ام سی T8، یک کلاس بالاتر از جک T6 بوده و در سگمنت پیکاپ‌های فول سایز، دسته بندی می‌شود. این خودرو یکی از داغ‌ترین محصولات جک است چراکه در سال 2018 و در نمایشگاه خودرو چنگدو (Chengdu) رونمایی شد.

در تابستان 2019 نیز جک برای تجهیزات خاصی که روی پیکاپ T8 خود قرار داده بود، جایزه ویژه‌ای از چینی‌ها گرفت. داستان از این قرار است که هرسال کنفرانسی با نام China Pickup Blue Book در موزه خودرو پکن، برگزار می‌شود. این کنفرانس که سابقه آن به سال 1986 برمی‌‌گردد، هدف اصلی‌اش بررسی بازار پیکاپ‌های چینی و معرفی بهترین مدل‌هایی است که در پیشرفت این کلاس از خودروها، تاثیرگذار هستند.

در سال 2019 نیز جایزه‌ای بعنوان Best Intelligent Network Award نصیب جک T8 شد. دلیل این موضوع به وجود چندین آپشن جالب در لیست تجهیزات سفارشی پیکاپ T8 برمی‌گردد؛ آپشن‌هایی که شاید ساده و معمولی به نظر برسند اما از آنجایی که استفاده از آنها در بسیاری از پیکاپ‌های چینی، بصورت استاندارد نیست، به همین دلیل وقتی جک آنها روی T8 خود گذاشت، با استقبال مشتریان روبرو شد. این آپشن‌ها عبارتند از:

 • سیستم کنترل کشش و پایداری ساخت بوش از نسل 9.1
 • سیستم J-ConNet 2.0 با امکان اشتراک اطلاعات خودرو با اسمارت‌فون
 • سیستم چندرسانه‌ای CarLife با امکان همگام‌سازی اپلیکیشن‌های موبایلی
 • رادار نقطه کور
 • رادار تغییرلاین
 • سیستم تشخیص صدا

البته لازم به گفتن نیست که کرمان موتور، رادار و سیستم تشخیص صدا را در نسخه مونتاژی کی‌ام‌سی T8 حذف کرده است.

علاوه بر تجهیزات فوق، جک T8 یا کی‌ام‌سی T8، دو آپشن سفارشی بسیار خاص هم دارد که عبارتند از:

1- امکان سفارش در نسخه لانگ که فاصله محوری‌اش 29 سانتیمتر بیشتر است.

2- امکان سفارش با سیستم محرکه دو دیفرانسیل که سه حالت 2H و 4H و 4L دارد. این سیستم محرکه دارای کنترل الکترونیکی بوده و ساخت BorgWarner است.

امکانات جک T8 در ایران

طبق اطلاعات رسمی کرمان موتور، کی‌ام‌سی T8 با تجهیزات، امکانات و آپشن‌های زیر بدست خریداران ایرانی می‌رسد:

 • فرمان هیدرولیک با روکش چرم و دکمه‌های کنترلی
 • تنظیم دو حالته فرمان
 • سیستم محرکه دو دیفرانسیل
 • قفل برقی دیفرانسیل
 • کنترل ایستایی در سربالایی (HAC)
 • ترمزهای ABS به همراه EBD و ترمز کمکی
 • کنترل کشش / کنترل پایداری
 • کروز کنترل
 • سنسور باد تایر
 • سنسور عقب
 • دوربین عقب
 • دو ایربگ
 • ورود بدون کلید
 • استارت دکمه ای
 • چراغ دی لایت و اتولایت
 • چراغ زنون جلو و LED عقب
 • چراغ مه شکن جلو و عقب
 • تنظیم برقی آینه جانبی با گرمکن
 • صندلی 6 حالته دستی راننده
 • صندلی 4 حالته دستی سرنشین جلو
 • ایزوفیکس
 • تهویه دستی
 • بلوتوث
 • سیستم پخش MP5 با 6 اسپیکر

مشخصات فنی جک T8

جک T8 یا کی‌ام‌سی T8 حتی در بازار چین نیز فقط با یک پیشرانه توربو، قابل خریداری است که البته مشتریان می‌توانند در نسخه بنزینی یا در نسخه دیزلی آنرا سفارش دهند.

نکته جالب‌تر اینکه جک، فقط یک گیربکس را برای پیکاپ T8 درنظر گرفته که آن هم از نوع دستی است و تا به امروز، هیچ خبری از گیربکس اتومات T8 نیست.

مشخصات فنی کی ام سی T8 کرمان موتور
پیشرانه 2.0 لیتری توربو یورو5
قدرت 174 اسب بخار در دور 5000
گشتاور 290 نیوتن متر در دور موتور 1800 تا 4000
گیربکس 6 دنده دستی
حداکثر سرعت 150 کیلومتر برساعت
حجم باک 75 لیتر
رینگ استاندارد 265/60R18
وزن 1965 کیلوگرم

*داده‌های جدول فوق، براساس اطلاعات رسمی کرمان موتور است.

قابلیت آفرود جک T8

جک T8 یا کی‌ام‌سی T8، به محض ورودش در بازار ایران، رقیب سرسختی مانند آمیکو آسنا را در مقابلش می‌بیند. حالا سوال اینجاست که آیا پیکاپ T8 مانند پیکاپ آسنا، قابلیت آفرود هم دارد؟

جواب این سوال مثبت است. علاوه بر این، اگر به قابلیت‌های آفرود فوتون ساوانا اعتماد دارید، باید بگوییم که قابلیت‌های آفرود کی‌ام‌سی T8 نیز شباهت زیادی به ساوانای عظیم خودرو دارد.

تعلیق جلو جناغی دوبل با فنرمارپیچ
تعلیق عقب فنر تخت
فاصله کف تا زمین 197 میلیمتر
پیمایش شیب مایل 30 درصد
زاویه حمله (ورود) 30.9 درجه
زاویه فرار (خروج) 23.3 درجه
وزن بار مجاز 840 کیلوگرم

*داده‌های جدول فوق، براساس اطلاعات رسمی کرمان موتور است.

پیشنهادی جدید برای سازمان‌ها

اتفاقی که برای فوتون تونلند و حتی آمیکو آسنا رخ داد، باید تجربه خوبی برای کرمانی‌ها باشد تا مبادا به فکر مشتریان حقیقی بیفتند چون در این شرایط خاص اقتصادی، تجربه ایران خودرو دیزل و آمیکو ثابت کرده که مشتریان حقوقی‌ (مانند نهادهای دولتی و انتظامی) خریداران بهتری هستند تا مشتریان حقیقی!

پس احتمالا کرمان موتور هم به فکر بازار تجاری برای جک T8 است وگرنه عرضه چنین محصولی آن هم در بازاری که مشتریان به سختی پول برای پیکاپ می‌دهند، چندان منطقی به نظر نمی‌رسد.

رقیبان جک T8 در ایران

به بازار چین اگر بروید، ارزان تیپ جک T8 یا کی‌ام‌سی T8، حدود 99 هزار یوآن قیمت دارد که البته مدل دیزلی و تک دیفرانسیل است. قیمت جک T8 در مدل بنزینی نیز از حدود 120 هزار یوآن شروع شده و در مدل دو دیفرانسیل بنزینی فول آپشن، تا 128 هزار یوآن هم افزایش پیدا می‌کند. این یعنی قیمت معادل دلاری این خودرو از 17 تا 19 هزار دلار متغیر است.

فوتون تونلند ایران خودرو دیزل، پیکاپ ریچ زامیاد، پیکاپ کاپرا 2 بهمن موتور و همچنین آمیکو آسنا تنها رقبای مستقیم جک T8 یا کی‌ام‌سی T8 در بازار ایران هستند.

قیمت جک T8 کرمان موتور

در جدول زیر، آخرین قیمت نمایندگی برای پیکاپ جک T8 یا کی‌ام‌سی T8 را مشاهده می‌کنید:

زمان قیمت نمایندگی
بهمن 1399 700 میلیون تومان
مرداد 1400 769 میلیون تومان
مهر 1400 869 میلیون تومان

*در جدول فوق، قیمت‌ مصوب فروش، اعلام شده است.

همچنین از لینک قیمت خودرو از قیمت روز خودروهای جک در بازار و همچنین قیمت روز انواع خودروهای KMC مطلع شوید.

فروش جک T8 کرمان موتور

در مقاله شرایط فروش کرمان موتور می‌توانید از آخرین شرایط فروش کرمان موتور برای انواع خودروهای جک، از جمله کی‌ام‌سی T8 و کی‌ام‌سی K7 لینک مطلع شوید. از لینک خرید و فروش انواع جک نیز جدیدترین آگهی‌های خودرو جک و همچنین خودروهای KMC در ایران را مشاهده کنید.

*عکس از: کرمان موتور / خودروبانک / اسب بخار

نویسنده : مرتضی برجسته

منبع : باما

28 دیدگاه

M34mg(383 روز پیش)

ازهمه لحاظ کاپرا هم ارزونتر وهم قدرت مندتر وباموتور2400سی سی میتسوبیشی بهتر ازاین ماشین چینیه

Alimousavi2257 (36 روز پیش)

واقعا فکر میکنید موتور کاپرا فور جی شصت و نه میتسوبیشیه؟ این ماشین فقط بلوک سیلندرش با اون موتور یکیه اون موتور نسخه اصلیش چهل اسب قویتره میل سوپاپ متغیر داره کاپرا با اون اسب بخار و گشتاور خودشو روی آسفالت راه ببره هنر کرده واقعا دویست نیوتن متر و صدو سی اسب برای یک موتور با این حجم خنده داره

Mh62 (352 روز پیش)

از لحاظ موتوری بله ولی صرف داشتن موتور با ظرفیت بالاتر نمیشه مقایسه کرد بلکه ملاک در ماشین های کلاس آفرود قدرت موتور هست مثلا قدرت موتور کاپرا 130 اسب بخار در 5252 دور در دقیقه هست در صورتی که T8 دارای قدرت موتوری معادل 174 اسب بخار در 5000 دور در دقیقه هست. اصلا جای صحبت نمیمونه که کاپرا به مراتب ضعیف تر هست به گونه ای که حداقل های یک ماشین آفرود رو نمیتونه داشته باشه. از سوی دیگر طی تجراب گذشته و نظر کارشناسان کاپرا دارای سیستم برق رسانی بسیار ضعیف بوده که اکثر تعمیرکاران آن این مورد را صحه میگزارن ضمن اینکه T8 به مراتب امکانات بیشتر و خدمات پس از فروش بهتری دارد.

Mojiman (371 روز پیش)

خخ عجت استدلالی به هیچ عنوان قابل مقایسه نیست کاپرا آشغاله

Eddie50(315 روز پیش)

نظرات همه دوستان قابل احترام هست اما تو این محدودیت خرید و انتخاب این خودرو هم ظاهری زیبا و افرود پسند داره و هم موتور خوبی .

Afshinkhaledii (103 روز پیش)

آمیکو آسنا از همه پیکاپ های موجود در بازار بهتره

Shamid1370(266 روز پیش)

ایا کسی میدونه بهش کارت سوخت تعلق میگیره یا نه؟

Amir54 (219 روز پیش)

سلام دوست عزیز اصل مطلب مشکل داره فدات شم دنبال کارت سوخت هستی...یکماهه۸۰۰میلیون پول نقد دادم قرار بوده ماشین تحویلم بدن الان میگن پایان تیرماه........آیا بدن آیا ندن

[email protected](236 روز پیش)

خدایی حیف به 800 ملیون پول نیس ادم به این اسباب بازی بده؟ به خدا این ملت ایران باعث پیشرفت خودرو سازی چین شده هیچ جای دنیا این اشغالارو نمیخرن البته باید بگم ننگ به ایران خودرو و سایپا که 40 ساله موتور پیکانو کردن تو اتاق پژو موتور پژو رو تو پیکان 100 مدل پراید زدن صنعت خودرو سازی ایران در اصل صنعت دزدیه افسوس

mkh73(663 روز پیش)

با دلار ۱۶۰۰۰ هم حساب کنیم به ۳۰۰ نمیرسه چجوری بین ۳۵۰ و ۴۵۰ حساب کردید

T8 (281 روز پیش)

قیمت

Sssze(303 روز پیش)

فوتون تونلند یا t8؟

Amin1384724 (300 روز پیش)

T8

Ghgg(322 روز پیش)

سلام ببخشید موتورش زجیرتایم داره یا تسمه تایم

nima/aliabadi(885 روز پیش)

موتور s5 انداختن که/:

Mh62 (352 روز پیش)

خیر موافق نیستم اگر گشتاور موتور رو ملاحضه بفرمایید تغییر محسوس دارند که در جک S5 گشتاوری معادل 265 دور 2000 تا 4000 دور در دقیق هست در صورتی که در T8 گشتاور موتور 290 نیوتن متر در دقیقه در گشتاور 1800 تا 4000 دور در دقیقه هست. میشه به زبون ساده تر اینجوری تعبیرش کرد اگر در شرایط مساوی در گل و لای قرار بگیرند تقریبا T8 میتونه 10 تا 15 درصد عملکرد بهتری داشته باشه. گرچه هر دو موتور از لحاضا قدرت موتور بسیار عالی هستند یعنی 174 اسب بخار که تو کلاس خودشون جزو بهترین ماشین های بازار هستند

Hadi1382 (359 روز پیش)

خوبه موتور خوبیه نسبت به خود ماشین

Amir1386 (360 روز پیش)

موتور خوبیه ولی باید ببینیم وزنش چقدره

Mh62(412 روز پیش)

سلام به نظر من تحليل فني و قيمتي انجام شده كاملا درسته اين خودرو در بازار جهاني چيزي حدود ٢٠ هزار دلار هست كه اگر ميخواست مستقيم وارد بشه ميبايست ١٧٠ درصد گمركي و ٩ درصد ارزش افزوده پرداخت ميكرد كه با دلار ٢٥ تومن تقريبا بايد يه قيمتي در حدود ٩٥٠ تا ١٠٥٠ داشته باشه حالا چون كرمان موتور قطعات رو خورد شده و با تعرفه كمتر واردميكنه و با در نظر گرفت هزينه مونتاژ عدد خروجي كارخانه بايد حدود ٩٠٠ تومن ثبت نامي باشه كه در بازار حدود ١ ميليارد به دست مشتري برسه

Mh62 (352 روز پیش)

آقای قربانی عزیز موضوع تحلیل فنی و قیمتی هست و موضوع خلط مطلب و ذکر مصیبت نیست. اگه شما مشاهده بفرمایید من بیش از دو ماه پیش و در اوج گرونی دلار کامنت رو گذاشتم و الان هم پیش بینی من دور از واقع در نیومد و فکر میکنم که اگه این ماشین همین الان توی بازار بود بین 800 تا 900 تومن قیمت داشت. گرچه با نظر شما موافقم که حق نیست این همه پول صرف خرید این کلاس ماشین بشه ولی واقعیت اینه که من و شما تصمیم گیر نیستیم لذا نظرات باید تخصصی باشه و مبتنی بر شرایط موجود

علی قربانی (358 روز پیش)

هفتصد تومن قسطی قیمتش. در ایران محروم از اتول امریکایی هست .هموطن سوار شدی بوق نزن . ماشین گرونتر از قیمت جهانی بوق زدن نداره گریه داره

M34mg(380 روز پیش)

قیمتی که خودشرکت کرمان موتوراعلام کرده حدود 460000000تومان درمیاد اینهمه حباب قیمت چیه میسازین

Mohsenzx12 (358 روز پیش)

داداش داره ۷۰۰ ملیون پیش فروش میکنه چی میگی 😐

Payam12 (379 روز پیش)

ببخشید ، قیمت کامل چند در میاد

Show More