مراکز معاینه فنی خودرو تهران

مراکز معاینه فنی خودرو تهران 1401

تغییر ساعت مراکز فنی تهران

مرداد 1401: رضا مفیدی، سرپرست ستاد معاینه فنی خودروهای تهران، ضمن اشاره به مراجعه روزانه چهار هزار خودرو به مراکز تهران، گفته که تمامی مراکز معاینه فنی، فاقد صف انتظار هستند. وی همچنین خبر داده که از ابتدای تیرماه 1401، ساعت پایان کار اکثر مراکز فنی تهران تغییر کرده و مطابق زیر است:

 • مراکز آبشناسان، سراج، خاوران، امام رضا، شهدای زمان آباد، بعثت، فدائیان اسلام، چیتگر، ابوذر و تمامی واحدهای سیار فنی: از ساعت 7 صبح تا 4 بعدازظهر فعال هستند.
 • مراکز بیهقی، نیایش، دماوند، الغدیر و ایران خودرو: از ساعت 7 صبح تا 3 بعدازظهر فعال هستند.
 • مراکز شقایق و چمران: از ساعت 7 صبح تا 2 بعدازظهر فعال هستند.

آقای مفیدی گفته که ساعت کاری مراکز معاینه فنی تهران، براساس میزان مراجعه کنندگان تعیین شده است. وی همچنین آخرین وضعیت مراجعات به مراکز فنی تهران، در چهار ماهه اول سال 1401 را به صورت زیر اعلام کرده است:

کل مراجعین تا پایان تیر 1401 613 هزار خودرو
تغییر نسبت به مدت مشابه 1400 4 درصد افزایش
تعداد مراجعین بار اول 475 هزار خودرو
تعداد گواهی عادی صادر شده حدود 370 هزار گواهی
سهم گواهی عادی از کل مراجعین 72 درصد خودروها
تعداد گواهی برتر صادر شده حدود 83 هزار گواهی
سهم گواهی برتر از کل مراجعین 18 درصد خودروها

*اطلاعات فوق براساس داده‌های ستاد معاینه فنی در مردادماه 1401 است.

کدام مراکز در تعطیلات عید فطر فعال هستند؟

اردیبهشت 1401: مراکز معاینه فنی خودرو شهر تهران در روز نخست عید سعید فطر تعطیل هستند و خدمات را از روز دوم تعطیلات، بین ساعات 7:30 تا 14:30، ارائه می‌دهند. تنها مراکز ابوذر، چیتگر و ایران‌خودرو در روز دوم تعطیل هستند.

لازم به ذکر است که از تاریخ اول خردادماه پرداخت هزینه‌های مربوط به معاینه فنی در تمام مراکز معاینه فنی خودرو شهر تهران تنها از طریق کارت‌خوان امکان‌پذیر بوده و وجه نقد پذیرفته نخواهد شد.

مراجعه به مراکز معاینه فنی در فروردین 1401

اردیبهشت 1401: حسین مقدم، مدیرعامل شرکت ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران، جدیدترین آمار مربوط به معاینه فنی را اعلام کرد.

طبق این آمار، 186 هزار دستگاه خودرو در نخستین ماه سال برای معاینه فنی اقدام کردند که در مقایسه با سال گذشته، 34 درصد افزایش داشته است. تعداد 146 هزار دستگاه خودرو از این آمار، مربوط به مراجعه اول بوده است.

وی افزود که در این یک ماه، تعداد نقص فنی مربوط به آلایندگی 18 هزار، همراستایی 11 هزار، کمک‌فنر 5 هزار، تست ترمز 13 هزار و وضعیت ظاهری 19 هزار دستگاه خودرو شناسایی شده است.

در فروردین امسال تقریبا 139 هزار گواهی معاینه فنی صادر شد، که حدود 28 هزار گواهی از این تعداد مربوط به معاینه فنی برتر است. طبق گفته‌های وی، به طور کلی 28 درصد از خودروهای مراجعه کننده دچار نقص فنی بوده و در مراجعه اول نتوانستند معاینه فنی را دریافت کنند. در مجموع 80 درصد از شهروندان از ظرفیت پذیرش اینترنتی استفاده کرده‌اند.

مدیرعامل شرکت ستاد مرکزی معاینه فنی خودروهای تهران، ساعات کاری مراکز معاینه فنی را تا ساعت 18 اعلام کرد و افزود که واحدهای سیار تا ساعت 19 فعال هستند. همچنین دو مرکز آبشناسان و الغدیر در دو شیفت کاری خدمات را ارائه می‌دهند و تا ساعت 22 فعال هستند.

افزایش ساعت کاری مراکز معاینه فنی

فروردین 1401: ستاد معاینه فنی خودروهای تهران طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که از روز چهارشنبه مورخ 24 فروردین‌ماه، ساعت کاری مراکز معاینه فنی حداقل یک ساعت افزایش می‌یابد و مراکز تا ساعت 18 و واحدهای سیار تا ساعت 19 فعال هستند. از روز 27 فروردین‌ماه نیز دو مرکز آبشناسان و الغدیر تا ساعت 22 خدمات ارائه می‌کنند.

در این اطلاعیه از مردم خواسته شده است تا برای جلوگیری از ازدحام، تنها خودروهایی که طبق ماه، چهار سال از تولید آن‌ها می‌گذرد به مراکز مراجعه کنند. در ضمن شهروندان به سامانه مدت انتظار در سایت ستاد معاینه فنی مراجعه نموده تا بتوانند خلوت‌ترین مرکز را انتخاب کنند.

همچنین از مالکان درخواست شده تا پیش از مراجعه نسبت به کنترل قسمت‌هایی از خودرو که به صورت چشمی توسط راننده قابل بررسی است، مانند سلامت چراغ‌های اخطار، کمربند ایمنی، برف‌پاک‌کن و شیشه‌شور اقدام کنند تا توقف در مراکز به حداقل برسد.

تغییر ساعت کاری مراکز در ماه رمضان

فروردین 1401: همزمان با شروع ماه رمضان، ساعت کاری مراکز معاینه فنی تهران نیز ویژه این ایام، اعلام شده است:

»» ساعت کاری مراکز فنی در رمضان سال 1401 ««

براساس جدول زمانبندی اعلام شده از سوی شهرداری تهران، ساعت کاری مراکز معاینه فنی در ایام رمضان 1401 در روزهای شنبه لغایت پنجشنبه از ساعت 7:30 صبح شروع شده و تا ساعت 16 یا 17 نیز ادامه دارد. در روزهای جمعه نیز اکثر مراکز فنی تهران در ایام رمضان، تعطیل هستند اما برخی از مراکز معاینه فنی تهران، تا ساعت 14 خدمات‌دهی دارند. 

آمار مراجعین به مراکز فنی در سال 1400

فروردین 1401: مهدی جمالی‌نژاد، معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور، از افزایش 1.8 درصدی پذیرش خودروهای سبک در مراکز معاینه فنی خبر داد و افزود که مجموعا 11 میلیون و 466 هزار و 822 دستگاه خودرو در سال 1400 به مراکز مراجعه کردند، که حدود 20 درصد از آن‌ها، موفق به اخذ گواهی معاینه فنی نشدند. 47 درصد علت مردودی‌ها مربوط به بخش ایمنی و 53 درصد مربوط به بخش آلایندگی است.

مراجعه خودروهای سنگین به مراکز معاینه فنی نیز 4 درصد افزایش یافته و مجموعا 856 هزار و 345 خودرو سنگین مراجعه کردند.

رییس شورای عالی هماهنگی ترافیک شهرهای کشور افزود که بیش‌ترین مراجعات مربوط به استان‌های تهران، خراسان رضوی و اصفهان و کم‌ترین مراجعه نیز در استان‌های کهگیلویه و بویراحمد، بوشهر و ایلام بوده است.

طبق گفته‌های آقای جمالی‌نژاد، در سال 1400 تعداد 24 مرکز معاینه فنی سبک و 7 مرکز معاینه فنی سنگین اضافه شده است.

وی تاکید کرد که تعداد 276 هزار و 865 خودرو سبک و 37 هزار و 194 خودرو سنگین در ایام نوروز به مراکز معاینه فنی مراجعه کرده‌اند‌.

در ایام نوروز می‌توان معاینه فنی گرفت؟

اسفند 1400: با توجه به افزایش مراجعهین به مراکز معاینه فنی تهران در روزهای پایانی سال، حتما از سامانه نوبتدهی اینترنتی معاینه فنی استفاده کنید. برای دریافت نوبت، کافی است به سامانه «تهران من» مراجعه کرده و وارد حساب کاربری‌تان شوید. سپس از قسمت «خدمات حمل و نقل»، گزینه «نوبتدهی معاینه فنی» را انتخاب کنید.

همچنین توجه داشته باشید که در تاریخ‌های 29 اسفندماه و همچنین یکم فروردین‌ماه، کلیه مراکز فنی هشتگانه تهران (سراج، بیهقی، آبشناسان، خاوران، بعثت، شهدای زمان آباد، فداییان اسلام و خاوران) تعطیل هستند اما از روزهای دوم لغایت پنجم فروردین‌ماه 1401 خدمات‌دهی داشته و از ساعات 7:30 صبح لغایت 14 فعال هستند. البته مرکز سراج تا تاریخ 4 فروردین‌ماه خدمات‌دهی دارد.

نقص فنی، عامل اصلی مردودی در معاینه فنی

اسفند 1400: حسین مقدم، مدیرعامل ستاد معاینه فنی از مراجعه یک میلیون و 487 دستگاه خودرو از ابتدای سال تا پایان بهمن‌ماه به مراکز معاینه فنی شهر تهران خبر داد و افزود که تعداد مراجعات نسبت به سال گذشته تغییر چشمگیری نداشته است.در این بین حدود 32 درصد خودروها نقص فنی داشتند و نتوانستند در مراجعه اول معاینه فنی را اخذ کنند.

طبق گفته‌های وی، از یک میلیون و 60 هزار گواهی معاینه فنی صادر شده در 11 ماهه سال جاری، حدود 199 هزار گواهی مربوط به معاینه فنی برتر است. در بهمن‌ماه نیز شهروندان تهرانی از 53 درصد ظرفیت پذیرش اینترنتی استفاده کرده‌اند.

امسال 4008 دستگاه خودرو سنگین در واحدهای سیار کنترل کنار جاده‌ای مورد ارزیابی وضعیت آلایندگی قرار گرفته که 78 درصد آن‌ها دارای معاینه فنی و 22 درصد فاقد معاینه فنی بودند و 18 درصد آن‌ها در آزمون مجدد آلایندگی مردود شدند.

لازم به ذکر است که از ابتدای سال جاری، 1129 دستگاه خودرو به علت نداشتن معاینه فنی و یا دودزا بودن توسط پلیس جریمه شدند و معاینه فنی 271 دستگاه خودرو نیز باطل شده است.

آقای مقدم تاکید کرد که از تاریخ 3 اسفندماه، ساعت کاری تعدادی از مراکز که دارای مراجعات بیشتری هستند، به مدت یک ساعت افزایش خواهد یافت. او به شهروندان توصیه کرد که توجه به افزایش مراجعات به مراکز در روزهای ابتدایی و پایانی سال، هرچه زودتر نسبت به معاینه فنی خودرو خود اقدام کنند.

برای گرفتن معاینه برتر به کجا برویم؟

آذر 1400: آقای مقدم، مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران، با اشاره به صدور 795 هزار گواهی معاینه فنی در مراکز تهران (از ابتدای 1400 تا تاریخ 15 آذرماه)، خبر داده که از این تعداد فقط 159 هزار گواهی مربوط به معاینه فنی برتر بوده است. به عبارت بهتر، فقط 20% خودروهای مراجعه کننده به مراکز فنی تهران، موفق به دریافت معاینه فنی برتر شده‌اند.

آقای مقدم همچنین گفته که در تهران، در حال حاضر 9 مرکز فنی منتخب (بیهقی، سراج، آبشناسان، دماوند، الغدیر، شقایق، نیایش، چمران و خاوران) امکان صدور گواهی معاینه فنی برتر را در صورت تمایل متقاضیان دارند. ضمن اینکه هزینه آزمون معاینه فنی برتر، مشابه هزینه معاینه فنی معمولی است و تفاوت این دو معاینه، فقط در نوع آزمون آلایندگی است. متقاضیان در صورت اخذ معاینه برتر، می‌توانند از تخفیف 30 درصدی برای طرح ترافیک تهران نیز استفاده کنند.

آمار مراجعه به مراکز فنی تهران

مهر 1400: آمارهای جدید منتشر شده از میزان مراجعات به مراکز معاینه فنی تهران نشان می‌دهد که در نیمه اول سال 1400، بیش از 817 هزار خودروی سبک به مراکز مراجعه کرده‌اند که نسبت به مدت مشابه سال 1399 کاهش 6 درصدی داشته است. میزان مراجعات خودروهای سنگین نیز با افت شدید 40 درصدی همراه بوده و به حدود 4800 دستگاه رسیده است.

»» آمار مراجعین به مراکز معاینه فنی - نیمه اول 1400 ««

نکته جالب توجه در آمارهای فوق، میزان مراجعات موتورسیکلت‌هاست. در نیمه اول سال 1400 تنها 140 دستگاه موتورسیکلت به مراکز فنی تهران مراجعه کردند درحالیکه آمارهای پلیس راهور نشان می‌دهد که بیش از 2 میلیون دستگاه موتورسیکلت در تهران، درحال تردد هستند.

مراکز مخصوص معاینه فنی سرویس مدارس

شهریور 1400: آقای مقدم (مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران) خبر داده که در صورت بازگشایی احتمالی مدارس تهران، طرح استقبال از مهر برای سرویس مدارس نیز مجددا اجرایی می‌شود.

در طرح استقبال از مهر، خودروها و سرویس مدارس موظف شده‌اند که برای گرفتن معاینه فنی اقدام کنند. به همین دلیل خطوط ویژه‌ای در دو مرکز معاینه فنی چمران و معاینه فنی شقایق ویژه سرویس مدارس درنظر گرفته شده است. همچنین از آنجایی که اکثر سرویس مدارس، تاکسی هستند، تعرفه آنها رایگان بوده و هزینه‌ای برای مراجعه به مراکز فنی نیز نخواهند داشت.

ساعت کاری مراکز معاینه فنی تهران

مرداد 1400: آقای متولی (مدیر اجرایی معاینه فنی خودروهای کشور) خبر داده که تمامی مراکز تهران، از ساعت 7 صبح تا ساعت 13 فعال هستند. بعد از این ساعت نیز تا زمانیکه آخرین خودرو، مرکز را ترک نکند، خدمات‌دهی در آنها ادامه خواهد داشت. وی همچنین یادآوری کرده که مراجعه به مراکز معاینه فنی، با نوبت‌دهی اینترنتی نیز امکان‌پذیر است.

بزرگترین مرکز معاینه فنی خاورمیانه

خرداد 1400: بزودی دو مرکز معاینه فنی جدید در استان تهران احداث می‌شود. آقای مقدم (مدیرعامل ستاد معاینه فنی تهران) با اعلام این خبر گفته که یکی از این مراکز، در غرب تهران و توسط بخش خصوصی، ساخته خواهد شد و احتمالا تا پایان سال 1400 به بهره‌برداری می‌رسد.

اما دومین مرکز، که تحت عنوان پروژه «آسمان آبی تهران» شناخته می‌شود، قرار است در شرقی‌ترین نقطه استان تهران و در انتهای بزرگراه شهید زین‌الدین احداث شود. پروژه آسمان آبی، ظرفیت مراجعه 400 تا 500 هزار خودرو را در سال دارد و به همین دلیل نیز از آن، به عنوان بزرگترین مرکز معاینه فنی خاورمیانه، یاد می‌کنند. البته ساخت این مرکز جدید، هنوز شروع نشده و مزایدات و مناقصات مربوطه آن در ماه‌های آینده شروع می‌شود.


ساعت کاری مراکز معاینه فنی

شهروندان تهرانی قبل از مراجعه به مراکز معاینه فنی تهران، می‌توانند آخرین وضعیت و ساعت کاری مراکز را در سامانه ستاد معاینه فنی تهران استعلام بگیرند. همچنین در ساعات اداری، امکان پاسخگویی به سوالات شهروندان درباره ساعت کاری مراکز معاینه فنی از طریق سامانه تلفنی 96006000 نیز فراهم شده است.

نوبتدهی مراکز معاینه فنی

طبق اعلام ستاد معاینه فنی، شهروندان تهرانی برای مدیریت زمان و به حداقل رسیدن زمان انتظار در مراکز، می‌توانند از طریق حساب کاربری‌شان در سایت تهران من، برای دریافت نوبتدهی اینترنتی معاینه فنی اقدام کنند. همچنین برای نوبت اینترنتی معاینه فنی، به نکات زیر نیز دقت داشته باشید:

1- در صورت دریافت نوبت اینترنتی معاینه فنی، امکان لغو نوبت اینترنتی تنها 2 ساعت قبل از فرارسیدن زمان نوبت و با مراجعه به قسمت «سوابق رزرو معاینه فنی» در سامانه تهران من امکان‌پذیر است. در غیراینصورت امکان برگرداندن هزینه‌های مربوطه وجود ندارد.

2- در صورت مراجعه و ثبت پذیرش در هر یک از مراکز معاینه فنی تهران، به مدت 15 روز امکان پذیرش را در سایر مراکز معاینه فنی تهران ندارید. بنابراین از دریافت نوبت اینترنتی در سایر مراکز فنی، اکیدا خودداری کنید.

3- استفاده از خدمات سیستم نوبتدهی اینترنتی معاینه فنی برای خودروهای گازسوز امکان پذیر نیست. این خودروها باید قبل از انجام معاینه فنی، برای گرفتن تاییدیه سلامت سیستم CNG اقدام نمایند.

4- خودروهای تاکسی فقط در صورت عدم استفاده از تخفیف‌های سازمان تاکسیرانی، می‌توانند از نوبتدهی اینترنتی معاینه فنی اقدام کنند.

5- ثبت نام اینترنتی خودروهای سبک دیزلی تنها در «مرکز معاینه فنی شقایق» امکان‌پذیر است.

6- در صورت گذشتن از زمان نوبت اینترنتی، هزینه پرداختی متقاضی تا 14 روز محفوظ خواهد ماند. بنابراین ثبت‌نام کننده همچنان امکان مراجعه به همان مرکز را طی این مدت، خواهد داشت.

7- برای لغو نوبت اینترنتی مراکز معاینه فنی، به قسمت سوابق رزرو معاینه فنی در سایت تهران من مراجعه کنید. 

8- در مراکز معاینه فنی، قسمت پذیرش خودروهاییی که نوبت اینترنتی گرفته‌اند، مجزا شده است. بنابراین در هنگام مراجعه به مرکز، از ایستادن در صف خودروهای پذیرش حضوری و همچنین از پرداخت هرگونه وجه، خودداری کنید.

9- در صورت مردودی وسیله نقلیه در آزمون معاینه فنی، از دریافت مجدد نوبت تا 15 روز از اخذ نوبت اینترنتی معاینه فنی، چه در آن مرکز و چه در سایر مراکز فنی خوددرای کنید. در غیراینصورت، امکان پذیرش شما در مراکز وجود نداشته و هزینه‌های مربوطه (ناشی از دریافت نوبت مجدد) نیز به شما برگردانده نمی‌شود.

همچنین شهروندان تهرانی در صورت داشتن هرگونه سوال درباره نوبتدهی اینترنتی مراکز معاینه فنی، می‌توانند در ساعات اداری با سامانه تلفنی 96006000 در تماس باشند.

خلوت‌ترین مراکز معاینه فنی تهران

شهروندان تهرانی از طریق سامانه طول صف مراکز معاینه فنی تهران امکان مشاهده خلوت‌ترین مراکز معاینه فنی را دارند. در این سامانه، تعداد خودروهای موجود در صف مراکز فنی به همراه زمان تقریبی انتظار آنها، بصورت آنلاین، قابل مشاهده است.

مراکز معاینه فنی خودرو سبک تهران

در تهران، حداقل 15 مرکز معاینه فنی خودرو وجود دارد که عبارتند از:

 • مرکز معاینه فنی ابشناسان.
 • مرکز معاینه فنی الغدیر.
 • مرکز معاینه فنی ابوذر.
 • مرکز معاینه فنی امام رضا.
 • مرکز معاینه فنی ایران خودرو.
 • مرکز معاینه فنی ایرتویا.
 • مرکز معاینه فنی بیهقی.
 • مرکز معاینه فنی چمران.
 • مرکز معاینه فنی خاوران.
 • مرکز معاینه فنی چیتگر.
 • مرکز معاینه فنی سراج.
 • مرکز معاینه فنی دماوند.
 • مرکز معاینه فنی زمان اباد.
 • مرکز معاینه فنی شقایق.
 • مرکز معاینه فنی فداییان اسلام.

در ادامه، ساعت کاری مراکز معایه فنی خودرو تهران به همراه آدرس مرکز معاینه فنی خودروهای سبک تهران را مشاهده می‌کنید:

مرکز معاینه فنی ابشناسان

 • آدرس مرکز ابشناسان: تقاطع آبشناسان با شاهین شمالی
 • تلفن مرکز ابشناسان: 02144460002
 • سامانه پاسخگویی: 96006000
 • ساعت کاری شنبه تا پنج شنبه: 7:30 صبح الی 16
 • ساعت کاری جمعه: 7:30 صبح الی 14

بازدید چشمی مخارن خودرو دوگانه‌سوز در مرکز معاینه فنی ابشناسان، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح الی 15 و در روزهای پنج‌شنبه نیز از ساعت 8 صبح الی 14 امکان‌پذیر است.

مرکز معاینه فنی نیایش

 • آدرس مرکز نیایش: بزرگراه همت، بلوار اشرفی اصفهانی (مسیر جنوب به شمال)، بعد از بزرگراه نیایش، خیابان یکم
 • تلفن مرکز نیایش: 02144827281
 • سامانه پاسخگویی: 96006000
 • ساعت کاری شنبه تا پنج شنبه: 7:30 صبح الی 15
 • ساعت کاری جمعه: تعطیل است!

بازدید چشمی مخارن خودرو دوگانه‌سوز در مرکز معاینه فنی نیایش، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح الی 15 و در روزهای پنج‌شنبه نیز از ساعت 8 صبح الی 14 امکان‌پذیر است.

مرکز معاینه فنی الغدیر

 • آدرس مرکز الغدیر: یافت آباد، بلوار الغدیر، روبروی بیمارستان شهدا
 • تلفن مرکز الغدیر: 02166209745
 • سامانه پاسخگویی: 96006000
 • ساعت کاری شنبه تا پنج شنبه: 7:30 صبح الی 15
 • ساعت کاری جمعه: تعطیل است!

بازدید چشمی مخارن خودرو دوگانه‌سوز در مرکز معاینه فنی الغدیر، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح الی 15 و در روزهای پنج‌شنبه نیز از ساعت 8 صبح الی 14 امکان‌پذیر است.

مرکز معاینه فنی ابوذر

 • آدرس مرکز ابوذر: کیلومتر 13 جاده قدیم کرج، نرسیده به چهارراه ایران خودرو
 • تلفن مرکز ابوذر: 02144907719
 • سامانه پاسخگویی: 96006000
 • ساعت کاری شنبه تا پنج شنبه: 7:30 الی 16
 • ساعت کاری جمعه: تعطیل است!

بازدید چشمی مخارن خودرو دوگانه‌سوز در مرکز معاینه فنی ابوذر، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 7:30 صبح الی 15 و در روزهای پنج‌شنبه نیز از ساعت 7:30 صبح الی 14 امکان‌پذیر است.

مرکز معاینه فنی امام رضا

 • آدرس مرکز خاوران: جاده خاوران، سه راه افسریه، بزرگراه امام رضا، یک کیلومتر بعد از سه راه سلیمان
 • تلفن مرکز امام رضا: 02133855600
 • ساعت کاری شنبه تا پنج شنبه: 7:30 صبح الی 16
 • ساعت کاری جمعه: 7:30 صبح الی 14

بازدید چشمی مخارن خودرو دوگانه‌سوز در مرکز معاینه فنی امام رضا، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح الی 15 و در روزهای پنج‌شنبه نیز از ساعت 8 صبح الی 14 امکان‌پذیر است.

مرکز معاینه فنی ایران خودرو

 • آدرس مرکز ایران خودرو: کیلومتر 20 جاده قدیم کرج
 • تلفن مرکز ایران خودرو: 02144989109
 • ساعت کاری شنبه تا چهارشنبه: 8 الی 15
 • ساعت کاری پنج شنبه: 8 الی 12 ظهر
 • ساعت کاری جمعه: تعطیل است!

مرکز معاینه فنی ایرتویا

 • آدرس: خیابان دماوند، بعد از سه راه تهرانپارس، ایرتویا
 • تلفن مرکز ایرتویا: 02173452450
 • این مرکز تا اطلاع ثانوی، غیرفعال است.

مرکز معاینه فنی بیهقی

 • آدرس مرکز بیهقی: میدان آرژانتین، پارکسوار بیهقی، ضلع شمال شرقی پارکسوار
 • تلفن مرکز بیهقی: 02188523062
 • سامانه پاسخگویی: 96006000
 • ساعت کاری شنبه تا پنج شنبه: 7:30 صبح الی 16
 • ساعت کاری جمعه: 7:30 صبح الی 14

بازدید چشمی مخارن خودرو دوگانه‌سوز در مرکز معاینه فنی بیهقی، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح الی 15 و در روزهای پنج‌شنبه نیز از ساعت 8 صبح الی 14 امکان‌پذیر است.

مرکز معاینه فنی چمران

 • آدرس مرکز چمران: خیابان شهید رجایی، بالاتر از پل شهید آوینی، جنب مرکز تجاری، خیابان معاینه فنی خودرو
 • تلفن مرکز چمران: 02155231700
 • سامانه پاسخگویی: 96006000
 • ساعت کاری شنبه تا پنج‌شنبه: 7:30 صبح الی 15
 • ساعت کاری جمعه: تعطیل است!

بازدید چشمی مخارن خودرو دوگانه‌سوز در مرکز معاینه فنی چمران، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح الی 15 و در روزهای پنج‌شنبه نیز از ساعت 8 صبح الی 14 امکان‌پذیر است.

مرکز معاینه فنی خاوران

 • آدرس مرکز خاوران: جاده خاوران، بعد از خاور شهر، روبروی مرکز تعویض پلاک
 • تلفن مرکز خاوران: 02133856464
 • ساعت کاری شنبه تا پنج شنبه: 7:30 الی 16
 • ساعت کاری جمعه: 7:30 الی 14

بازدید چشمی مخارن خودرو دوگانه‌سوز در مرکز معاینه فنی خاوران، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح الی 15 و در روزهای پنج‌شنبه نیز از ساعت 8 صبح الی 14 امکان‌پذیر است.

مرکز معاینه فنی دماوند

 • آدرس مرکز دماوند: بعد از سه راه تهرانپارس، بعد از ساختمان ایرتویا، روبروی بیمه ایران
 • تلفن مرکز دماوند: 02177297673
 • سامانه پاسخگویی: 96006000
 • ساعت کاری شنبه تا پنج شنبه: 7:30 صبح الی 15
 • ساعت کاری جمعه: تعطیل است!

بازدید چشمی مخارن خودرو دوگانه‌سوز در مرکز معاینه فنی دماوند، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح الی 15 و در روزهای پنج‌شنبه نیز از ساعت 8 صبح الی 14 امکان‌پذیر است.

مرکز معاینه فنی زمان آباد

 • آدرس مرکز زمان اباد: شهرری، کمربندی دوم تهران، نرسیده به میدان غنی اباد، خیابان شهدای زمان اباد
 • تلفن مرکز زمان آباد: 02133534598
 • ساعت کاری شنبه تا پنج شنبه: 7:30 الی 16
 • ساعت کاری جمعه: 7:30 صبح الی 14
 • امکان پذیرش خودروهای سبک دیزل نیز در این مرکز وجود دارد.

بازدید چشمی مخارن خودرو دوگانه‌سوز در مرکز معاینه فنی زمان اباد، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح الی 15 و در روزهای پنج‌شنبه نیز از ساعت 8 صبح الی 14 امکان‌پذیر است.

مرکز معاینه فنی سراج

 • آدرس مرکز سراج: میدان رسالت، خیابان فرجام، خیابان سراج، جنب پمپ گاز
 • تلفن مرکز سراج: 02177375680
 • ساعت کاری شنبه تا پنج شنبه: 7:30 صبح الی 15
 • ساعت کاری جمعه: تعطیل است!

بازدید چشمی مخارن خودرو دوگانه‌سوز در مرکز معاینه فنی سراج، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح الی 15 و در روزهای پنج‌شنبه نیز از ساعت 8 صبح الی 14 امکان‌پذیر است.

مرکز معاینه فنی شقایق

 • آدرس مرکز شقایق: بزرگراه آزادگان، بعد از میوه تره بار مرکزی، بلوار شقایق
 • تلفن مرکز شقایق: 02155849829
 • سامانه پاسخگویی: 96006000
 • ساعت کاری شنبه تا پنج‌شنبه: 7:30 الی 15
 • ساعت کاری جمعه: تعطیل است!
 • امکان پذیرش خودروهای سبک دیزل نیز در این مرکز وجود دارد.

بازدید چشمی مخارن خودرو دوگانه‌سوز در مرکز معاینه فنی شقایق، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح الی 15 و در روزهای پنج‌شنبه نیز از ساعت 8 صبح الی 14 امکان‌پذیر است.

مرکز معاینه فنی چیتگر

 • آدرس مرکز چیتگر: کیلومتر 12 جاده مخصوص، داخل مجموعه تعویض پلاک چیتگر
 • تلفن مرکز چیتگر: 02144906223
 • ساعت کاری شنبه تا پنج شنبه: 7:30 صبح الی 16
 • ساعت کاری جمعه: تعطیل است!

مرکز معاینه فنی فداییان اسلام

 • آدرس مرکز فداییان اسلام: اتوبان آزادگان شرقی، خروجی فداییان اسلام شمال، جنب بازار سنگ فاطمیه، کوچه خسروی
 • تلفن مرکز فداییان اسلام: 02133604284
 • ساعت کاری شنبه تا پنج شنبه: 7:30 صبح الی 16
 • ساعت کاری جمعه: 7:30 صبح الی 14

بازدید چشمی مخارن خودرو دوگانه‌سوز در مرکز معاینه فنی فداییان اسلام، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 صبح الی 15 و در روزهای پنج‌شنبه نیز از ساعت 8 صبح الی 14 امکان‌پذیر است.

مراکز معاینه فنی خودرو سنگین تهران

در تهران، حداقل 3 مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین وجود دارد که عبارتند از:

 • مرکز معاینه فنی سنگین بسیج.
 • مرکز معاینه فنی سنگین جنت اباد.
 • مرکز معاینه فنی سنگین ترمینال غرب.

در ادامه، ساعت کاری مراکز معایه فنی سنگین به همراه آدرس مرکز معاینه فنی سنگین تهران را مشاهده می‌کنید:

مرکز معاینه فنی بسیج

 • آدرس مرکز بسیج: میدان بسیج، ابتدای بزرگراه امام رضا، باند کندرو، بعد از دومین پل عابرپیاده، توقفگاه شماره سه (ویژه اتوبوس شرکت واحد)
 • سامانه پاسخگویی: 96006000
 • ساعت کاری شنبه تا پنج شنبه: 7:30 صبح الی 15
 • ساعت کاری جمعه: تعطیل است!

مرکز معاینه فنی جنت اباد

 • آدرس مرکز جنت اباد: اتوبان همت، جنت اباد، خیابان کبیرزاده غربی (ویژه اتوبوس شرکت واحد)
 • سامانه پاسخگویی: 96006000
 • ساعت کاری شنبه تا پنج شنبه: 7:30 صبح الی 15
 • ساعت کاری جمعه: تعطیل است!

مرکز معاینه فنی پایانه غرب

 • آدرس مرکز ترمینال غرب: پایانه غرب، پشت جایگاه سوخت جدید، مجتمع تعمیرگاهی (ویژه اتوبوس شرکت واحد)
 • سامانه پاسخگویی: 96006000
 • ساعت کاری شنبه تا پنج شنبه: 7:30 صبح الی 15
 • ساعت کاری جمعه: تعطیل است!

مراکز معاینه فنی موتورسیکلت تهران

در تهران، حداقل 5 مرکز معاینه فنی خودروهای سنگین وجود دارد که عبارتند از:

 • مرکز معاینه فنی موتورسیکلت سراج.
 • مرکز معاینه فنی موتورسیکلت الغدیر.
 • مرکز معاینه فنی موتورسیکلت شقایق.
 • مرکز معاینه فنی موتورسیکلت نیایش.
 • مرکز معاینه فنی موتورسیکلت ابشناسان.

ساعت کاری مراکز معایه فنی موتورسیکلت و همچنین آدرس مرکز معاینه فنی موتور تهران را در بخش «مراکز معاینه فنی سبک» اشاره کرده‌ایم.

مراکز سیار معاینه فنی تهران

از طریق لینک مراکز سیار معاینه فنی تهران، می‌توانید محل استقرار و نشانی مراکز فنی سیار و همچنین ساعت کاری مراکز معاینه فنی سیار را مشاهده کنید.

مراکز معاینه فنی شهرستان

از طریق سامانه سیمفا می‌توانید آدرس مراکز معاینه فنی کرج، مراکز معاینه فنی مشهد، مراکز معاینه فنی اصفهان، مراکز معاینه فنی شیراز، مراکز معاینه فنی تبریز و سایر مزاکر فنی خودرو در سراسر کشور را مشاهده کنید.


خواندنی‌های جالب از خدمات اینترنتی:

»» نوبت دهی اینترنتی تعویض پلاک
»» نقل و انتقال اینترنتی خودروها
»» استعلام اینترنتی خلافی خودرو
»» پرداخت اینترنتی عوارض آزادراه


استعلام معاینه فنی خودرو

در مقاله معاینه فنی خودرو و موتور می‌توانید از آخرین اخبار معاینه فنی خودرو، هزینه معاینه فنی و همچنین قوانین معاینه فنی خودرو و موتورسیکلت، مطلع شوید.

جریمه معاینه فنی خودرو

در مقاله جریمه معاینه فنی می‌توانید از آخرین اخبار جریمه معاینه فنی خودرو، جریمه معاینه فنی موتورسیکلت، نحوه استعلام جریمه معاینه فنی و نرخ جدید جریمه نداشتن معاینه فنی مطلع شوید.

تفاوت معاینه فنی برتر و عادی

داشتن معاینه فنی برتر، ضروری نیست اما رانندگان تهرانی که معاینه فنی برتر داشته باشند، می‌توانند از تخفیف طرح ترافیک تهران بهره‌مند شوند. در مقاله معاینه فنی برتر، آخرین اخبار معاینه فنی برتر، مدارک لازم برای معاینه فنی برتر، نحوه استعلام معاینه فنی برتر و هزینه‌ها و قیمت معاینه فنی برتر را مطالعه کنید.

شرایط معاینه فنی تاکسی

آخرین اخبار معاینه فنی رایگان برای تاکسی، جریمه معاینه فنی تاکسی، معاینه فنی تاکسی فرسوده، شرایط معاینه فنی تاکسی دوگانه سوز و معاینه تاکسی صفر را در مقاله معاینه فنی تاکسی مطالعه کنید.

نویسنده : مریم سادات نوری

منبع : باما