• کاميون کشنده بايک X9 بهمن ديزل

عرضه بایک X9 با امکانات رفاهی فراوان

بررسی کامیون کشنده بایک X9 بهمن دیزل

21 آبان 1402 11:00

عرضه بایک X9 با امکانات رفاهی فراوان

آبان 1402: ابراهیم افشار، مدیر کسب و کار خودروهای کار و تجاری گروه بهمن، درباره کشنده بایک X9 توضیح داد تقریبا تمام آپشن‌های رفاهی و ایمنی خودروهای سواری در این کشنده وجود دارد که از جمله آن می‌توانیم به کروز کنترل تطبیقی اشاره کنیم. ضمنا در نظر داریم تا از مرحله بعد، مایکروویو را به کابین کشنده  X9 اضافه کنیم تا رفاه بیشتری برای راننده کشنده فراهم شود.

وی افزود نخستین پارت از این کشنده ۶۰ دستگاه است و در مراحل بعدی و پس از آغاز مونتاژ بایک  X9 در بهمن دیزل، ضمن افزایش آمار تولید به داخلی سازی حداقل ۲۵ درصدی نیز دست خواهیم یافت. این محصول یکی از به‌روزترین و قوی‌ترین کشنده‌های کشور بوده و مبنای اولیه عرضه این کشنده به بازار، رقابت با خودروهای سنگین اروپایی بوده است.

آقای افشار به نقاط مثبت این کشنده، از جمله پیشرانه ۱۳ لیتری کامینز با توان ۵۶۰ اسب بخار و گشتاور ۲۶۰۰ نیوتن متر، گیربکس ZF آلمان، ریتارد ۵ حالته و حذف دنده از کنار صندلی و انتقال آن به زیر فرمان، اشاره کرد و گفت یقینا می‌توانیم بگوییم این کشنده یک سروگردن بالاتر از سایر محصولات موجود در بازار است.

رونمایی کشنده بایک بهمن موتور

آبان 1402: شرکت بهمن دیزل با محصولی جدید به هفدهمین نمایشگاه خودرو اصفهان 1402 آمد. این محصول، یک کشنده با نام X9 بوده که از شرکت بایک است و قوی‌ترین محصول بهمن دیزل محسوب می‌شود.

کشنده بایک X9، به عنوان قوی‌ترین و لوکس‌ترین کامیون چینی ایران، در نمایشگاه اصفهان 1402 رونمایی شد. بایک درواقع زیرمجموعه کشنده  فوتون محسوب شده و در دسته کامیون‌های لوکس با امکانات رفاهی بهتر تولید می‌شود. بنابراین X9 از لحاظ امکانات و کیفیت، نسبت به دیگر کامیون های چینی بازار، برتر است. به نظر می‌رسد برای طراحی X9 از فورد اف مکس الهام گرفته شده است.

این کشنده از موتور شش سیلندر کامینز (با توربوشارژ و اینترکولر) نیرو می‌گیرد که 12.9 لیتر حجم داشته و 560 اسب بخار قدرت و 2600 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند. نیروی تولید شده از طریق گيربكس 12 سرعته و تركسون  ساخت ZF  در اختیار چرخ‌ها قرار می‌گیرد. سیستم تعلیق در جلو از نوع فنر تخت چند لایه پارابولیک مجهز به میل موجگیر و کمک فنر هیدرو تلسکوپی است. و در عقب سیستم تعلیق بادی با ۴ بالشتک هوا و سیستم تنظیم ارتفاع وجود دارد.

ویژگی‌های ایمنی، رفاهی و تجهیزات  کشنده X9 عبارتند از ترمز هوشمند EBS، سيستم ضد لغزش ASR، ترمز اضطراری AEBS،کروز کنترل تطبیقی، استارت دکمه ای، سیستم مالتی مدیا ۱۲.۳ اینچی، سیستم ترمز اضطراری هوشمند، سیستم هشدار خروج از خط، دوربین ۳۶۰ درجه، کولر درجا، یخچال مسافرتی، ترمز پارک برقی، شارژر وایرلس، چراغ های LED، شارژر وايرلس، سردكن و گرمكن صندلی راننده، صندلي پنوماتيكی راننده، کابین جای خوابدار،  سنسور تشخیص آب و هوا و ... .


شرایط فروش کشنده X9

برای اطلاع از قیمت کشنده X9 بهمن موتور و همچنین جهت آشنایی با شرایط پیش فروش کشنده بایک و فروش نقدی کامیون بایک، مقاله شرایط فروش بهمن دیزل را مطالعه کنید.

دیدگاه کاربران