مشخصات وانت زامیاد پادرا پلاس

مهر 1400: خودروسازی زامیاد برای نیمه اول سال 1400، وانت پادرا پلاس را با قیمت 266 میلیون تومان می‌فروخت. اما برای نیمه دوم سال 1400 قیمت پادرا پلاس را حدود 19 میلیون تومان افزایش داده است. براساس دعوتنامه‌های پادرا پلاس با موعد مهرماه، قیمت جدید این خودرو معادل 285 میلیون تومان اعلام شده است.

تولید پادرا پلاس با موتور یورو 5

مهر 1400: همانطور که می‌دانید، سری اول وانت پادرا پلاس که در نیمه دوم سال 1399 به تولید رسید، به موتور یورو 4 مجهز بود و به علت عدم رعایت استانداردهای زیست‌محیطی، با مدل 1398 نیز تحویل خریداران شد. اما از اواسط بهار 1400، زامیاد موفق شده تا مدل‌های 1400 آنرا نیز در اختیار خریدارانش قرار دهد.

ماجرا از این قرار است که پادرا پلاس‌های مدل 1400، همگی به موتور +M24 مجهزند؛ موتوری که نسخه ارتقایافته همان موتور 2.4 لیتری نیسان آبی است و با بهبودهای زیر همراه شده:

 • طراحی مجدد منیفولد دود.
 • مجموعه کاتالیست جدید.
 • کالیبراسیون EOBD.
 • استفاده از سیستم سوخترسانی جدید (Return Less)
 • تغییر دریچه گاز از نوع مکانیکی به نوع برقی.

پروژه ساخت موتور ارتقایافته +M24 از نیمه دوم سال 1399 آغاز شده و بهبودهای آن توسط مهندسین مگاموتور صورت گرفته است. در موتور +M24 مشخصات خروجی (توان و گشتاور) تغییری نکرده اما مصرف سوخت پادرا پلاس، اندکی بهبود یافته است. طبق اطلاعات منتشر شده از سوی سایپا، موتور +M24 علاوه بر نسخه بنزینی، در مدل دوگانه‌سوز نیز امکان تولید را دارد. پس احتمالا باید منتظر آمدن پادرا پلاس دوگانه نیز باشیم. در جدول زیر، مشخصات نسخه‌های تک‌سوز و دوگانه‌سوز پادرا پلاس را مشاهده می‌کنید:

کد خودرو +PA +PAM +PABM
آلایندگی یورو 4 یورو 5 یورو 5
سوخترسانی تک سوز انژکتوری تک سوز انژکتوری دوگانه سوز انژکتوری
قدرت 94 اسب بخار در دور 4500 80 اسب بخار در دور 4500
گشتاور 187 نیوتن متر در دور 2500 160 نیوتن متر در دور 2500
مصرف جاده 9.81 لیتر 8.64 لیتر 9.89 لیتر
مصرف شهر 14.9 لیتر 14.48 لیتر 15.92 لیتر
مصرف ترکیبی 11.31 لیتر 10.9 لیتر 12.3 لیتر

*داده‌های جدول فوق، براساس اطلاعات رسمی خودروسازی سایپاست.

افزایش قیمت وانت پادرا پلاس

اردیبهشت 1400: همزمان با شروع فرآینده شماره گذاری وانت پادرا پلاس، شرکت خودروسازی زامیاد نیز برای اولین‌بار، قیمت پادرا پلاس را در سال 1400 اعلام کرده؛ قیمتی که معادل 266 میلیون تومان بوده و بیانگر جهش 36 میلیون تومانی قیمت این وانت جدید است.

وانت پادرا پلاس با شش چرخ

بهمن 1399: با انتشار تصاویر جاسوسی از تست‌های جاده‌ای وانت زامیاد پادرا شش چرخ، مشخص شده که ظاهرا تصمیم خودروسازی زامیاد برای عرضه وانت سه محور پادرا پلاس، کاملا جدی است. همانطور که می‌دانید، موتور استفاده شده در زامیاد پادرا پلاس همان موتور وانت نیسان است. ضمن اینکه ظرفیت مجاز بارگیری در هردوی این خوددروها، حدود 2 تن اعلام شده. بنابراین اینکه بگوییم پادرا شش چرخ صرفا برای جبران ضعف‌های پادرا پلاس ساخته شده، جمله درستی نیست.

زامیاد برای گرفتن سهم بیشتر از بازار خودروهای تجاری، علی‌الخصوص بازار کامیونت‌های سبک، به فکر عرضه پادرا شش چرخ افتاده است. البته این احتمال هم وجود دارد که زامیاد، این محصول جدید را فقط برای استفاده سازمان‌ها ساخته باشد و آنرا در اختیار عموم مشتریان قرار ندهد.

در خودروهای شش چرخ، قدرت تولید موتور معمولا به هر سه محور منتقل می‌شود اما مطمئن نیستیم که زامیاد، از چنین مکانیزمی در پادرا شش چرخ استفاده کرده باشد. درباره موتور استفاده شده در پادرا شش چرخ نیز خبری در دسترس نیست اما آنطور که مدیران زامیاد گفته بودند، قرار است از موتور قوی‌تری در این محصول استفاده شود. باید منتظر بمانیم و ببینیم که چه سرنوشتی در انتظار اولین وانت شش چرخ ایرانی خواهد بود.

آغاز تولید وانت پادرا پلاس

مهر 1399: با حضور مدیرعامل سایپا، مراسم افتتاح خط تولید وانت پادرا پلاس در تاریخ هفتم مهرماه در گروه خودروسازی زامیاد، برگزار شد.

ارتقای استاندارد آلایندگی موتور به یورو5، افزایش کیفی و تجهیزات، به همراه بهبود ظاهری خودرو، از جمله ویژگی‌هایی است که باعث شده تا سایپا، وانت پادرا پلاس را بعنوان جایگزین آینده وانت زامیاد Z24، به مرحله تولیدانبوه برساند. هم‌اکنون میزان داخلی‌سازی پادرا پلاس به 70% رسیده است.


مشخصات وانت پادرا پلاس

شرکت زامیاد نیز برای آنکه از موج جدید «پلاس سازی» در شرکت های ایران خودرو و سایپا عقب نیفتد، برای سال 99 محصول تازه‌ای روانه بازار کشورمان خواهد کرد: وانت پادرا پلاس در راه است!

زامیاد پادرا که احتمالا یکی از ناموفق‌ترین وانت‌های بازار ایران است، از سال 96 به خط تولید زامیاد قدم گذاشت. همین تجربه ناموفق شاید دلیلی خوبی برای زامیاد بوده تا نسخه جدیدتر وانت پادرا را با نام پادرا پلاس، راهی بازار کند.

وانت پادرا پلاس را اولین بار در نمایشگاه خودرو تهران 97 دیده بودیم. در آن زمان، زامیاد نگران از دست دادن خط تولید وانت نیسان بدلیل استانداردهای جدید 85گانه بود. به همین دلیل بلافاصله برای تولید پادرا پلاس، بعنوان جایگزین نیسان زامیاد، اعلام آمادگی کرد. وانت پادر پلاس قرار بود در سال 98 به بازار بیاید اما این اتفاق نیفتاد و حالا برای عرضه در نیمه دوم سال 99 آماده شده است.

مهم ترین نکته درباره پادرا این است که این وانت، ساخت زامیاد نیست! بلکه یک وانت چینی به نام لیون (Lion) است که با اصلاحاتی فنی، در بازار ایران عرضه شده. جالب اینجاست که سازنده اصلی پادرا، همان شریک جدید زامیاد است، یعنی شرکت Foday که قرار بود شاسی بلندی به نام فودای لندفورت (زامیاد تیوان) را هم به ایران بیاورد.

اما دوباره به وانت پادرا پلاس برگردیم؛ این وانت در واقع نسل جدید فودای لیون است که در بازار چین به نام لیون F16 به فروش میرسد. به همین دلیل است که نه در نمای ظاهری و نه در نمای داخلی خودرو، هیچ اثری از پادرای سابق را نمی بینیم. مهم‌ترین ویژگی‌های جدید وانت پادرا پلاس عبارتند از:

 • دستگیره های آسان بازشو
 • شیشه ها و آینه های برقی
 • صندلی های جدید با ارگونومی بهتر
 • صندلی 3 حالته راننده
 • بهبود سیستم تهویه دستی (با کولر و بخاری)
 • سیستم صوتی جدید
 • قابلیت نصب مانیتور
 • قابلیت نصب ایربگ
 • فرمان هیدرولیک
 • مه شکن جلو و عقب
 • ترمز دیسکی جلو / ترمز کاسه ای عقب
 • ریموت و قفل مرکزی / ایموبلایزر
 • ترمزهای ABS به همراه EBD

زامیاد برای پادرا پلاس، از همان پیشرانه سابق وانت پادرا استفاده کرده که با حجم 2.4 لیتر می‌تواند 95 اسب بخار قدرت و 175 نیوتن متر گشتاور را در اختیار راننده‌اش قرار دهد. همچنین با توجه به اینکه نیسان زامیاد در نسخه متفاوت عرضه می‌شود، بعید نیست که در آینده، شاهد تولید وانت پادرا پلاس در مدل‌های دوگانه سوز و دیزلی نیز باشیم.


قیمت وانت زامیاد پادرا پلاس

در جدول زیر، تغییر قیمت نمایندگی سایپا را برای وانت زامیاد پادرا پلاس را مشاهده می‌کنید:

زمان پادرا پلاس بدون رادیال پادرا پلاس با رادیال
بهار 1399 158.9 -
تابستان 1399 179.8 -
پاییز 1399 229.08 231.88
اردیبهشت 1400 266 -
مهر 1400 285 -

*قیمت‌های جدول فوق، برحسب میلیون تومان است.

در مقاله شرایط فروش زامیاد می‌توانید از آخرین طرح‌های فروش زامیاد پادرا پلاس و پیش فروش پادرا پلاس مطلع شوید. همچنین از لینک قیمت خودرو نیز قیمت روز انواع زامیاد از جمله قیمت زامیاد پادرا پلاس را در بازار آزاد مشاهده کنید.

دفترچه راهنمای پادرا پلاس

در مقاله دانلود دفترچه راهنمای خودرو می‌توانید کتابچه فارسی زامیاد کارون، کتابچه انواع خودروهای زامیاد و همچنین سایر خودروهای موجود در بازار کشورمان را مشاهده کنید.

نویسنده : مرتضی برجسته

منبع : باما

13 دیدگاه

padra(18 روز پیش)

پادرا پلاس یک ماشین به روز هستش. من قبلا هم نیسان دیزل داشتم هم دوگانه. کارم هم حمل برنج به اکثر نقاط کشور هست‌‌. من که واقعا ازش راضی هستم خیلی از ماشینای قبلی سرتر. اصلا صدای موتورش تو کابین نمی یاد

Mahdialimhh (5 روز پیش)

کاملا درسته فقط دلال ها میگن پادرا خوبه چون با قیافه اش مردم ساده رو فریب میدن و مردم ساده ما گول نخورید.... پادرا از نیسان هم ضعیف تر هست دلیلش موتور پادرا بنزینی ۹۵ اسب بخار قدرت دارد موتور نیسان بنزینی ۱۰۰ اسب بخار قدرت دارد.

Mahdialimhh (10 روز پیش)

وانت پادرا برای نمایشگاه دلال ها خوبه که مردم ساده رو با قیافش فریب بدهند اسب بخار وانت پادرا ۹۵ اسب و وانت نیسان ۱۰۰ اسب این یعنی پیشرفت؟؟؟ قبلاً هم وانت شوکا و وانت پادرا قبلی متوقف شدند بدلیل عدم استقبال مردم این هم متوقف میشه. کار نیسان ۳تن بار بردن هست .

Mahdialimhh(47 روز پیش)

باسلام، در حال حاضر اوضاع بازار به سمت نیسان وانت هست تو پیش فروش های جدید سایپا زامیاد نیسان وانت مشتری بیشتری داشته و صف فروش خیلی زود در شد. یک نمونه فروش زیاد مردادماه سال ۱۴۰۰ هست که وانت پادرا بدون مشتری و بدون تکمیل ظرفیت بسته شد. وانت پادرا هم مث‌ وانت شوکا متوقف میشه چون مشتری نداره، درضمن کار نیسان وانت بردن ۳ تن بار هست این وانت پلاستیکی ها پادرا و شوکا برای این کار مناسب نیستند.

Saleabady (27 روز پیش)

سلام تا کی باید گاری مردم بخرن البته سایپا باید ماشین خوب و بروز با قیمت مناسب تحویل بده این حق مرده

126m54(47 روز پیش)

شش چرخ کجا ثبت نام مکنن

9468(125 روز پیش)

با ٩٥ اسب بخار و اين هيكل بگو لاك پشت عرضه ميكنند اگه بار هم داشته باشه تو سر بالايي ها بايد هلش بدن

VahidReza (53 روز پیش)

آخه چی میگی واسه خودت ؟ توی وانت ها ظرفیت بار ، ارتفاع ، گیربکس ، کیفیت دیفرانسیل و گشتاور مهمن بقیه مهم نیستن چون اینا فقط برای حمل بار و کار طراحی شدن ، مگه پیست مسابقه است؟

Sobhan1 (84 روز پیش)

ی مشت بچه افتادن تو اینترنت اخه باهوش گشتاور میخوان اینا

kbehravan(237 روز پیش)

ما از برج اول ۸ ثبت نام داریم (اولین سری) و تحویلی سه ماهه بوده اما هنوز نیومده. پادرا پلاس همون نیسان آبی خوشگل شده و دارای یه سری آپشن بیشتر مثل کولر و ... هست.

Reza123 (101 روز پیش)

بله درسته خب نیسان آبی نتونست استاندار یورو ۵ رو بگذرونه برا همین پادرا پلاس با همون شاسی و گیر بکس و تغیبر جزئی در ECU و کاتالیست و البته فیست لیفت شدن قسمت جلو و طراحی داشبورد تونست استاندارد ۵ رو بگیره خب تا کی میخاستن نیسان آبی طراحی ۴۰ سال پیش رو تولید کنن!؟؟

kbehravan (228 روز پیش)

تو فروش فوق العاده سایپا ثبت نام کردیم

Behyari (232 روز پیش)

کجامیتونیم ثبت نام کنیم؟

Show More