مشخصات انواع کوییک R پلاس

آذر 1400: با صدور مجوز افزایش قیمت محصولات سایپا در تاریخ 17 آذرماه، قیمت جدید انواع کوییک دستی، کوییک R و حتی کوییک اتومات پلاس نیز از سوی سایپا اعلام شد. با توجه به قیمت‌های نیمه اول سال 1400، می‌توان چنین گفت که قیمت کوییک دستی حدود 24 میلیون تومان و قیمت کوییک R نیز حدود 26 میلیون تومان، گران‌تر از قبل شده‌اند. جزییات قیمتگذاری جدید انواع سایپا کوییک را در جدول زیر، مشاهده می‌کنید:

کوییک دستی قیمت پایه قیمت فروش
نیمه اول 1400 122.8 141
نیمه دوم 1400 145 165.8

*قیمت‌های فوق، برحسب میلیون تومان است.

کوییک R قیمت پایه قیمت فروش
نیمه اول 1400 130.3 149.4
نیمه دوم 1400 153.8 175.6

*قیمت‌های فوق، برحسب میلیون تومان است.

کوییک اتومات قیمت پایه قیمت فروش
نیمه اول 1400 205.2 -
نیمه دوم 1400 242.1 274.6

*قیمت‌های فوق، برحسب میلیون تومان است.

قیمت سایپا کوییک آر

در جدول زیر، آخرین تغییرات قیمت نمایندگی سایپا برای انواع خودرو کوییک آر را مشاهده می‌کنید:

زمان کوییک آر
اردیبهشت 1399 68.8
خرداد 1399 88.6
تیر 1399 101.6
آبان 1399 140
خرداد 1400 149.4
آبان 1400 172.4
آذر 1400 175.6
دی 1400 177.2

*در جدول فوق، قیمت‌ها برحسب میلیون تومان است. 

همچنین برای اطلاع از آخرین قیمت خودروهای سایپا و جدیدترین قیمت کوییک، قیمت کوییک R و قیمت کوییک R پلاس، لینک‌های زیر را ببینید:

»» قیمت روز خودرو
»» قیمت روز کوییک
»» قیمت روز محصولات سایپا

مشخصات انواع کوییک اس و جی

برای اطلاع از آخرین اخبار از کوییک جدید (فیس لیفت) به همراه مشخصات فنی و تصاویر کوییک جدید، لینک زیر را مشاهده کنید:

»» معرفی سایپا کوییک S و کوییک G


کوییک آر اتومات بزودی تولید می‌شود

فروردین 1400: بعد از آنکه سایپا در زمستان 99، خط تولید کوییک اتومات پلاس را دوباره به راه انداخت، اندکی بعد نیز خبر داد که می‌خواهد کوییک R اتومات را هم به بازار بفرستد.

این محصول جدید، از گیربکس 4 سرعته بهره برده و به لحاظ آپشن و تجهیزات، تفاوتی با کوییک آر پلاس ندارد. بنابراین مالتی مدیا، فرمان دی‌کات و رینگ آلومینیومی نیز در کوییک آر اتومات وجود دارد. در تصویر زیر، کابین کوییک R اتومات را مشاهده می‌کنید.

در فروردین‌ماه 1400 نیز تصاویر جاسوسی از نسخه‌های اولیه کوییک R اتومات نیز منتشر شد؛ تصاویری که نشان می‌داد، سایپا عبارت CVT را روی صندوق این خودرو، حک کرده تا به نوعی آنرا از کوییک آر، متمایز کند. در قسمت فنی، تغییری رخ نداده و احتمالا سایپا تنها به ارتقای استاندارد آلایندگی آن از یورو4 به یورو5 بسنده کرده است.

سبقت کوییک معمولی از کوییک آر در کیفیت

اسفند 99: با اعلام شرکت سایپا و براساس گزارش کیفی خودروها در بهمن 99، خودرو کوییک (نسخه معمولی) سایپا، برای نخستین‌بار توانسته به سطح کیفی 4 ستاره برسد. این درحالی است که طبق همین گزارش، کوییک آر فقط 3 ستاره کیفی کسب کرده است. بنابراین می‌توان گفت که بعد از سایپا شاهین، خودرو کوییک حالا دومین محصول داخلی این شرکت است که به چهار ستاره کیفی می‌رسد.

بازگشت کوییک اتومات به پارس خودرو

دی 99: با اعلام رسمی سایپا، نسخه پرفروش کوییک اتومات بزودی به خط تولید پارس خودرو برمی‌گردد. آنطور که سایپایی‌ها خبر داده‌اند، کوییک اتومات قرار است در نسخه R به بازار برگردد، نه در نسخه معمولی. به عبارت دیگر، حالا باید منتظر آمدن کوییک R اتومات باشیم. اگر مشکل تامین گیربکس اتومات برای سایپا حل شده باشد، احتمالا تولید نسل جدید ساینا اتومات نیز از سال 1400 شروع خواهد شد.

آغاز تحویل کوییک R پلاس

آبان 99 | تقریبا اوایل تابستان 99 بود که پارس خودرو طی مراسمی اختصاصی، برای اولین‌بار دست به معرفی کوییک R پلاس زد؛ محصولی که در واقع نسخه پرآپشن‌تر کوییک R به حساب می‌‌آید و از آبان‌ماه نیز پارس خودرو تحویل R پلاس را شروع کرده است.

مشخصات سایپا کوییک R پلاس

روز پنج شنبه، 12 تیرماه 99، پارس خودرو برای اولین بار از محصول جدید کوییک R پلاس رونمایی کرد؛ خودرویی که بیشتر از هر چیز، در رنگ‌بندی با کوییک Rهای سابق، تفاوت دارد.

طبق گفته‌های پارس خودرو، دارندگان کوییک R نیز می‌توانند با مراجعه به سایپا یدک، آپشن‌های اضافی کوییک R پلاس را سفارش دهند.

تفاوت کوییک R پلاس با کوییک R معمولی

تفاوت کوییک R پلاس با کوییک R معمولی، دقیقا مشابه تفاوت ساینا پلاس با ساینا معمولی است. به عبارت بهتر، سایپا در قسمت بیرونی خودرو، فقط چند ویژگی ظاهری را تغییر داده اما در قسمت داخلی خودرو، سیستم مولتی‌مدیا و فرمان دی‌کات را در اختیار مشتریانش قرار داده است.

خلاصه تغییرات صورت گرفته در سایپا کوییک R پلاس عبارتند از:

 • شیشه‌های دودی عقب
 • رینگ آلومینیومی جدید
 • لوگوی جدید کوییک
 • برچسب پارکابی با طرح +R
 • روکش چرمی فرمان
 • فرمان دی‌کات جدید با دکمه‌های کنترلی
 • مولتی مدیا (مانیتور+دوربین+نویگیشن)
 • روکش چرم صندلی‌ها
 • برچسب گرافیکی R+ در زیر آینه ها
 • کفپوش سه بعدی برای صندوق و کابین

کوییک R پلاس را می‌توان در چهار رنگ سفید/مشکی، سفید/قرمز، مشکی/قرمز و مشکی/نقره‌ای سفارش داد.

البته خاص‌ترین رنگ کوییک R پلاس، مربوط به مدل‌هایی است که «سقف قرمز» دارند چراکه پارس خودرو برای سقف قرمز، آپشن‌های زیر را تعریف کرده است:

 • کمربندهای ایمنی قرمز
 • دوخت قرمز برای روکش صندلی‌ها
 • تریم قرمز برای روکش فرمان
 • جاسوییچی چرمی با دوخت قرمز
 • قاب قرمز برای دور مانیتور و پنل تهویه و سیستم پخش

هنوز قیمتی برای کوییک R پلاس تعیین نشده و زمان فروش آن نیز نامشخص است اما پارس خودرو می‌گوید تولید کوییک R پلاس از تیرماه 99 آغاز شده و اولویت تحویل آن نیز، با آن‌دسته از ثبت نام کنندگان کوییک R است که تمایل دارند تا خودروی‌شان را به کوییک R پلاس تبدیل کنند.

مشخصات سایپا کوییک R

سرانجام، ذوق طراحان سایپا، گل کرده و توانسته‌اند نسخه جدیدی از کوییک را خلق کنند؛ خودرویی که به نام «کوییک R» یا «کوییک دو رنگ» نیز معروف شده است.

با دقت به این تصویر، می‌توان اکثر تغییرات جزیی کوییک جدید را فهمید که مهم‌ترین‌شان، سقف رنگی خودروست. البته هنوز نمی‌دانیم که این سقف در همه مدل‌ها قرمز است یا اینکه مشتریان امکان انتخاب رنگ‌های دیگری را هم دارند.

»» جدول مشخصات فنی انواع سایپا کوییک ««

»» جدول مشخصات فنی و آپشن‌های کوییک R ««

دومین نکته، تغییر رنگ قاب آینه های جانبی است. سومین نکته را هم باید تغییر رنگ اطراف مه شکن ها و همچنین قسمت زیرین سپر جلو دانست. آنطور که خبر رسیده، ظاهرا سایپا می‌خواهد کوئیک‌ R با بدنه‌های سفید و مشکی را با سقف قرمز رنگ و همچنین کوئیک‌ R با بدنه قرمز را با سقف مشکی، تولید کند.

جالب است که اگر این سه تغییر را کنار هم قرار دهیم، به این نتیجه می‌رسیم که طراحان کوییک، این تغییرات را با الهام از سیتروئن C3 انجام داده اند.

در قسمت کابین کوییک R نیز سایپا، قاب دور دریچه های تهویه وسط، قاب دور پنل پخش و پنل تهویه و همچنین بخشی از جادستی روی درب‌ها و دستگیره داخلی درب‌ها را به رنگ قرمز درآورده.

تولید «کوئیک R» از اوایل زمستان 98 در پارس خودرو شروع شد و اولین سری تولیدی آن نیز در اواخر اسفندماه 98 بدست مشتریانش رسید.


»» تجربه رانندگی با تیبا هاچ بک

»» تجربه رانندگی با ساینا دنده ای

»» تجربه رانندگی با کوییک اتومات


فروش کوییک R پلاس

برای اطلاع از آخرین شرایط فروش سایپا کوییک و همچنین دیدن بروزترین آگهی‌های کوییک دنده ای و کوییک اتومات، لینک‌های زیر را ببینید:

»» شرایط فروش و پیش فروش سایپا

»» خرید و فروش سایپا کوییک

دفترچه راهنمای کوییک

برای دانلود دفترچه راهنمای خودرو کوییک و سایر محصولات سایپا، لینک زیر را مشاهده کنید:

»» دانلود دفترچه راهنمای خودرو

سرویس اولیه کوییک

برای اطلاع از شرایط سرویس اولیه سایپا کوییک و سرویس دوره ای کوییک، لینک زیر را مطالعه کنید:

»» سرویس اولیه سایپا

نویسنده : مرتضی برجسته

منبع : باما

2 دیدگاه

Sajad4487(349 روز پیش)

خدا نگذره از اینهایی که بازار دستشون گرفتن ملتو مچل خودشون کردن

Esn(368 روز پیش)

کی میخواند دست از تولید اسباب بازی بی مصرف بردارند خدا میدونه