تست‌های پورشه LMDh در بارسلون

در مرحله­ تازه از فرآیند مهندسی و آزمایش قابلیت­‌های فنی پورشه LMDh، این خودرو وارد پیست de Catalunya در بارسلونا شده است. قرار است ششمین دور از فصل جدید مسابقات فرمول یک در این پیست برگزار شود، بنابراین هیولای هیبرید به این مکان آمده تا قابلیت خود را محک بزند.

LMDhبرخلاف آنچه تیم‌های تویوتا و پژو برای خودروهای خود درنظر گرفته‌­اند، شرکت پورشه یک پیشرانه 8 سیلندر را در مجموعه هیبرید LMDh قرار داده است. پیش از این در پیست اختصاصی پورشه یعنی Weissach و در مسافتی بیش از 2 هزار کیلومتر مورد آزمایش قرار گرفته است، اما چند روزی را هم در اسپانیا و تحت هدایت فیلیپ نصر و دن کامرون می‌­گذراند.

ظاهراً بازخوردهای دریافت شده از این خودرو، شامل تعامل بین پیشرانه هشت سیلندر و سامانه هیبرید و همچنین عملکرد تایرها بسیار مثبت بوده است، اما براساس اظهارات قائم مقام بخش تیم پورشه یعنی توماس لادنباخ، نتایج تست اسپانیا هم برای اطمینان از عملکرد LMDh بسیار حائز اهمیت بوده است.

برخلاف آنچه تیم‌های تویوتا و پژو برای خودروهای خود درنظر گرفته‌­اند، شرکت پورشه یک پیشرانه 8 سیلندر را در مجموعه هیبرید LMDh قرار داده که می‌تواند تا 10 هزار دور در دقیقه دوران کرده و از سوخت­‌های تجدیدپذیر استفاده کند.

خودروی مسابقه ای پورشه LMDh برای مسابقات لمان

براساس قوانین جدید مسابقات، مجموع خروجی پیشرانه خودروها نباید از 671 اسب­‌بخار تجاوز کند. این عدد شامل قدرت 67 اسب‌­بخار حاصل از موتور برقی تامین شده توسط Williams Advanced Engineering نیز می­‌شود.

پورشه قصد دارد تا پایان سال جاری و در اروپا و آمریکای شمالی به تحقیق و توسعه روی LMDh ادامه دهد. پس از این‌ها، شاهد حضور پورشه LMDh در نخستین دور از رقابت در 24 ژانویه 2023 خواهیم بود تا در کنار خودروهایی از پژو، تویوتا و کادیلاک به رقابت بپردازد.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید