معرفی جتور داشِنگ

شرکت هواوی اخیراً نسبت به حضور در صنعت خودروسازی علاقه نشان داده و از طرق گوناگون در حال ورود به این عرصه است. برند جدید Avatr که در مشارکت هواوی با چانگان و تولیدکننده مطرح باتری خودروهای برقی یعنی CATL متولد شده و همچنین شراکت سوکُن (Sokon) که برند آیتو (Aito) را وارد عرصه نموده، بخشی از مهمترین فعالیت‌­های این غول فناوری در حوزه خودرو است.

وظیفه تولید سامانه­‌های الکترونیکی این خودرو شامل سیستم اطلاعات سرگرمی، نمایشگر واقعیت مجازی و سامانه خودران سطح سه، به هواوی سپرده شده است.سومین پروژه از این دست که هواوی در آن نقش دارد، در مشارکت با چری شکل گرفته و تولید یک کراس‌­اور جدید به نام جتور داشِنگ را در پی داشته است. وظیفه تولید سامانه­‌های الکترونیکی این خودرو شامل سیستم اطلاعات سرگرمی، نمایشگر واقعیت مجازی و سامانه خودران سطح سه، به هواوی سپرده شده است. قفل درهای این خودرو نیز از طریق ارتباط با دستگاه‌­های هوشمند و به واسطه NFC عمل می­‌کند.

برند جتور به عنوان زیرمجموعه­‌ای از شرکت چری، در سال 2018 پا به عرصه گذاشته است. کانسپت جتور X که سال 2021 رونمایی شد، پایه و اساس داشِنگ را شکل داده هرچند که طراحی بسیاری از بخش‌ها مورد بازبینی قرار گرفته است.

چراغ‌های دوبخشی جلو، جلوپنجره بدون قاب و رینگ‌های 20 اینچی، جزئی از ویژگی­‌های این کراس‌­اور 4.5 متری است.

چری جتور داشِنگ

فعلاً درباره طراحی کابین یا مشخصات فنی جتور داشِنگ اطلاعاتی در اختیار نداریم، ولی کاملاً قابل انتظار است که این خودرو در بسیاری از جزئیات با سایر محصولات چری مشترک باشد.

استفاده از پیشرانه­‌های مجهز به توربوشارژر و البته فناوری هیبرید DHT در بخش فنی، یکی از موارد قابل انتظار از جتور داشِنگ خواهد بود.

جتور به علاقمندان وعده داده است، که تا پیش از پایان بهار امسال، داشِنگ را به صورت کامل رونمایی کرده و تولید این خودرو را از سه ماهه سوم سال جاری آغاز نماید.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : autoreview.ru

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید