خرید طرح ترافیک تهران 1401

اردیبهشت 1401: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، توضیحاتی را درباره بازنگری در طرح ترافیک ارائه کرد.

طبق گفته‌های وی، نحوه اجرای طرح ترافیک باید یکسال بازنگری شود؛ در واقع اخذ عوارض ورود به طرح ترافیک، باید بر اساس آلایندگی‌ای که خودرو برای شهر ایجاد می‌کند، باشد. در حال حاضر فرقی ندارد که خودرو چه ساعتی وارد طرح ترافیک شود و یا چه مدت زمانی تردد داشته باشد. بنابراین، مسئولین در تلاش‌اند تا تغییرات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری را ایجاد کنند تا طرح ترافیک متناسب با پیمایش خودرو، نوع معاینه فنی و نواحی آلوده شهر نرخ‌گذاری متفاوتی داشته باشد و به عبارتی، طرح ترافیک شناور و دینامیک باشد. اگر این طرح در شورای شهر تصویب شود، به مرحله اجرایی خواهد رسید.

محاسبه آنلاین عوارض تردد

فروردین 1401: شهرداری تهران از سال 1398 تا به امروز، به منظور رفاه حال شهروندان، سامانه آنلاین محاسبه نرخ عوارض طرح ترافیک را در سایت «تهران من» راه‌اندازی کرده است تا شهروندان را از نرخ دقیق عوارض تردد، باخبر کند. برای سال 1401 نیز این سامانه از تاریخ 16 فروردین‌ماه فعال شده است:

»» محاسبه عوارض تردد طرح ترافیک 1401 ««

با کمک سامانه عوارض تردد، شهروندان تهرانی می‌توانند بر اساس 4 پارامتر مهم (نوع معاینه فنی، محدوده سکونت، محدوده تردد و ساعت تردد) نرخ دقیق عوارض طرح را مشاهده کنند.

جزییات طرح ترافیک 1401

بهمن 1400: معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران، درباره لایحه جدید محدودیت کنترل ترافیک، بیان کرد که ساختار و بخش‌های کلی و اساسی طرح در سال آینده، تغییر نمی‌کند.

طبق گفته‌های وی، در حال حاضر بر اساس مصوبه شورای ترافیک تهران 103 هزار تردد مجاز در طرح ترافیک وجود دارد، که تعداد 53 هزار مجوز به افراد دارای سهمیه‌های خاص تعلق می‌گیرد و تعداد 50 هزار مجوز، روزانه اخذ می‌شوند.

این سهمیه‌های خاص به جانبازان بالای 25 درصد با میزان صفر، معلولین، خبرنگاران و بیماران خاص تخفیف 90 درصدی و برای خودروهای آژانس از سال جدید با ضریب 0.4 در نظر گرفته شده است. برای خودروهای سواری عمومی، سرویس مدارس و خودروهای آموزشگاه‌های رانندگی، ضریب 0.3 و برای اتوبوس‌ها و مینی‌بوس‌ها با پلاک «ع» صفر است.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران درباره درآمدهای حاصله از این طرح اظهار کرد، که 40 درصد برای نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی، 40 درصد برای اجرای طرح‌های حمل و نقل و ترافیکی و 20 درصد برای شبکه مترو، صرف می‌شود.

افزایش قیمت طرح ترافیک 1401

بهمن 1400: کلیات لایحه افزایش عوارض طرح ترافیک، برای سال آینده، در مجلس شورای اسلامی تصویب شد. طبق این لایحه، ساختار کلی دست‌نخورده باقی مانده و تنها قیمت پایه‌ای به میزان 30 درصد افزایش یافته است‌. بنابراین، نرخ پایه عوارض طرح ترافیک 1400 که حدود 35 هزار تومان بود، در سال 1401 به حدود 43 هزار و 800 تومان خواهد رسید.

احتمال تغییر طرح ترافیک تهران

دی 1400: جعفر تشکری هاشمی، رئیس کمیسیون حمل و نقل و ترافیک شورای شهر تهران، با تاکید بر تغییر قطعی طرح ترافیک در سال 1401، افزود که طی تغییرات طرح ترافیک در  سال‌های اخیر، حجم خودروهای ورودی بیش‌تر شده و با توجه به این که ورود غیرمجاز به محدوده طرح تنها بدهی عوارض را به دنبال داشت و خودروها جریمه نمی‌شدند، ترافیک افزایش می‌یافت. وی ادامه داد که مجوز‌های ورود به طرح ترافیک در سال آینده باید کاهش یابد و در مورد استاندار‌های آلایندگی نیز ملاحظاتی شود.

طبق گفته‌های وی، برخلاف سال‌های گذشته، افزایش نرخ طرح ترافیک در سال آینده کم‌تر از تورم خواهد بود و ساعت طرح ترافیک نیز باید تغییر کند‌. در ادامه نیز آقای تشکری هاشمی، اقدامات محسن پورسیدآقایی، معاون حمل‌و‌نقل و ترافیک از 4 سال پیش، را موجب افزایش حجم خودروها در محدوده طرح ترافیک دانست‌.


قیمت و عوارض طرح ترافیک 1401

برای محاسبه هزینه تردد خودروها در طرح ترافیک تهران، به لینک زیر مراجعه کنید:

»» محاسبه آنلاین قیمت خرید طرح ترافیک تهران ««

نحوه محاسبه عوارض طرح ترافیک 1401 درست مانند سال قبل است ولی با این تفاوت که نرخ عوارض خرید طرح ترافیک تهران، 25% نسبت به سال گذشته، افزایش یافته.

قیمت و عوارض طرح ترافیک 1401

همچنین نحوه محاسبه «ضریب تردد» نیز در سال 1401 تغییری نداشته است؛ بنابراین در صورت تردد در محدوده طرح ترافیک، ضریب 1.5 و در صورت تردد در محدوده کاهش آلودگی نیز ضریب 0.7 برای‌تان محاسبه می‌گردد.

خرید طرح ترافیک 1401 از تهران من

خرید طرح ترافیک، در هر زمان از سال امکان‌پذیر است اما باید قبل از اولین ورودتان به محدوده طرح ترافیک، ثبت نام کرده باشید. در غیر اینصورت، جریمه خواهید شد.

همانند گذشته، برای سال 1401 نیز شهروندان تهرانی امکان خرید «بسته زمانی طرح ترافیک» را دارند. این بسته‌ها بصورت یک‌ماهه، سه‌ماهه و شش‌ماهه فروخته می‌شوند و در صورتیکه خودروها دارای معاینه فنی برتر باشند، مشمول تخفیف 30 درصدی برای خرید طرح ترافیک خواهند شد.

تعرفه خرید طرح ترافیک تهران 1401

توجه داشته باشید که مطابق جدول فوق، تعرفه بسته‌های زمانی برای «خودروهای هیبریدی و برقی»، تنها معادل 10% نرخ تعرفه خودروهای دیگر با معاینه فنی عادی است. این تسهیلات ویژه برای تشویق شهروندان، جهت استفاده از خودروهای پاک است.

ثبت نام طرح ترافیک 1401 تهران

برای ثبت نام طرح ترافیک تهران، کافی است به سایت «تهران من» به نشانی my.tehran.ir مراجعه کنید و وارد حساب کاربری‌تان شوید. داشتن «مشخصات کارت ملی» و همچنین «مشخصات سند خودرو» برای ثبت نام طرح ترافیک، الزامی است.

ثبت نام حضوری طرح ترافیک برای چه کسانی است؟

ثبت نام طرح ترافیک بصورت اینترنتی است اما دو گروه از متقاضیان طرح ترافیک تهران، برای ثبت نام باید به دفاتر پیشخوان دولت مراجعه کنند. این دو گروه عبارتند از:

  • ساکنان محدوده طرح ترافیک
  • مالکان خودروهای هیبریدی و برقی

چرا سایت تهران من بالا نمی‌آید؟

1- گاهی اوقات بدلیل حجم مراجعین به سایت، ممکن است با این مشکل مواجه شوید.

2- حتما از مرورگرهای کروم یا فایرفاکس برای بازکردن سایت تهران من، استفاده کنید.

3- در صورتیکه سایت دچار مشکل بود و اصطلاحا بالا نمی‌آید، حتما چک کنید که فیلترشکن، روی سیستم‌تان غیرفعال باشد. اگر بازهم این مشکل برطرف نشد، در ساعات پایانی روز یا ساعات آغازین روز، مجددا امتحان کنید.

پیغام خطای VIN چگونه حل می‌شود؟

1- اگر با پیغام خطای « عدم مطابقت پلاک با VIN » مواجه شدید، تایید را بزنید و مراحل ثبت نام‌تان را ادامه دهید.

2- اگر با پیغام « VIN نامعتبر » مواجه شدید، اطلاعات‌تان را به نشانی الکترونیکی my@tehran.ir ایمیل بزنید و منتظر رفع این اشکال بمانید.

اتباع خارجی امکان ثبت نام طرح ترافیک را دارند؟

خیر! ثبت نام در طرح ترافیک تهران، نیازمند داشتن «کد ملی» است و از آنجایی که اتباع خارجی، فاقد کد ملی هستند، این افراد باید برای ثبت نام در طرح ترافیک، به سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مراجعه کنند.

امکان ثبت نام طرح ترافیک برای چند خودرو وجود دارد؟

بله! در سایت «تهران من»، یک نفر می‌تواند برای چندین خودرو، ثبت نام را انجام دهد. البته توجه داشته باشید که تمامی گروه‌هایی که «سهمیه طرح ترافیک» دارند، دیگر این امکان را نخواهند داشت و فقط باید با همان خودروی ثبت شده، تردد کنند. چراکه در غیر اینصورت، مرتکب تخلف قانونی شده‌اند.

برای ثبت نام طرح ترافیک ازکجا راهنمایی بگیریم؟

1- اگر ساکن تهران هستید، می‌توانید با شماره تلفن 137 داخلی 5 تماس بگیرید.

2- اگر ساکن شهرستان هستید، می‌توانید با شماره تلفن 02184161207 تماس بگیرید.

3- می‌توانید مشکلات یا سوالات خود را به نشانی my@tehran.ir ایمیل کنید.

4- می‌توانید به سایت «تهران من» مراجعه کرده و وارد حساب کاربری‌تان شوید. سپس منوی «پشتبانی» را انتخاب کنید و در آخر، مشکل‌تان را درج کرده و دکمه «ثبت تیکت» را بزنید و منتظر دریافت پاسخ، بمانید.

رزرو طرح ترافیک روزانه 1401

1- ورود به محدوده طرح ترافیک تهران، فقط با رزرو طرح ترافیک، امکان‌پذیر است. در غیراینصورت، تردد خودروها با حداکثر عوارض همراه خواهد بود.

2- برای رزرو طرح ترافیک، به سایت «تهران من» مراجعه کرده و وارد حساب کاربری شوید. سپس در بخش «خانه» و از گزینه خودروهای من و یا از بخش «خودرو و طرح ترافیک»، امکان رزرو طرح ترافیک وجود دارد.

3- از ظهر چهارشنبه هر هفته، امکان ثبت رزرو طرح ترافیک برای هفته آینده، فعال می‌شود. اگر ظرفیت مجاز هفتگی، تکمیل نشده باشد، امکان رزرو طرح ترافیک برای روزهای هفته جاری نیز وجود دارد. همچنین اگر ظرفیت رزرو (روزانه یا هفتگی) تکمیل شده باشد، دیگر امکان رزرو طرح ترافیک وجود نخواهد داشت. لذا در صورت تردد خودروها در طرح ترافیک، حداکثر جریمه برای آنها لحاظ می‌شود.

4- قبل از رزرو طرح ترافیک، ابتدا باید حساب شهروندی خود را به میزان کافی شارژ کرده باشید چراکه بدون شارژ حساب، امکان رزرو وجود ندارد. پس از رزرو طرح ترافیک، مبلغ مورد نظر در حساب کاربری‌تان مسدود خواهد شد و پس از حداکثر 10 روز مبلغ نهایی محاسبه و از مبلغ مسدودی، کسر شده و مابقی آن نیز به حساب شهروندی، برگردانده می‌شود.

5- برای رزرو طرح ترافیک، داشتن معاینه فنی خودرو (عادی یا برتر) الزامی است.

6- اگر ثبت رزرو را انجام دهید اما ترددی در محدوده طرح ترافیک تهران نداشته باشید طوری که دوربین‌ها، تردد شمارا ثبت نکرده باشند، حداقل هزینه مسدودی، از شما کسر شده و مابقی نیز به حساب شهروندی شما برگردانده می‌شود.

7- اگر مالک چندین خودرو هستید، برای هرکدام از خودروها، باید «جداگانه» اقدام به رزرو طرح ترافیک کنید چراکه امکان انتقال رزرو از خودرویی به خودرویی دیگر، وجود ندارد.

8- امکان لغو رزرو طرح ترافیک، فقط تا ساعت 6 صبح «روز موردنظرتان» وجود دارد.

9- در صورت تردد در محدوده طرح ترافیک بدون ثبت رزرو، تا ساعت 24 همان روز، برای ثبت ترددتان فرصت دارید. در غیراینصورت جریمه خواهید شد.

10- تردد در محدوده طرح کنترل آلودگی هوا (LEZ) نیازی به ثبت رزرو ندارد.

روزهای طرح ترافیک تهران 1401

1- طرح ترافیک تهران، فقط در روزهای شنبه الی چهارشنبه، اجرا می‌شود.

2- در روزهای جمعه و سایر تعطیلات رسمی کشور، تردد خودروها در محدوده طرح ترافیک تهران و همچنین محدوده طرح کاهش آلودگی هوا (LEZ)، رایگان است.

3- معمولا در آخرین روزهای اسفندماه یا اولین روزهای فروردین‌ماه، تغییراتی در نحوه اجرای طرح ترافیک تهران، اعمال می‌شود. لذا حتما از طریق پلیس راهور یا سایر روش‌ها، از جزییات دقیق این تغییرات، مطلع شوید.

طرح ترافیک تهران در پنجشنبه

1- در روزهای پنج‌شنبه، جمعه و همچنین تعطیلات رسمی، تردد خودروها در محدوده طرح ترافیک تهران، رایگان است.

2- توجه داشته باشید که طرح کاهش آلودگی هوا (LEZ) همچنان در روزهای پنج‌شنبه برقرار بوده و از ساعت 6:30 صبح الی 13 اجرا می‌شود.

3- در صورتیکه در روزهای پنج‌شنبه، در محدوده کاهش آلودگی هوا تردد داشته باشید، یک روز از سهمیه فصلی رایگان شما کسر می‌شود. همانطور که می‌دانید، در هر فصل از سال، خودروهای پلاک تهران دارای 20 روز سهمیه فصلی رایگان و خودروهای پلاک شهرستان نیز دارای 15 روز سهمیه فصلی رایگان برای تردد در «محدوده کاهش آلودگی هوا» هستند.

تخفیف خرید طرح ترافیک 1401

1- خودروهایی که معاینه فنی برتر داشته باشند، شامل تخفیف 30 درصدی طرح ترافیک می‌شوند.2- در صورتیکه در زمان ورود به محدوده طرح ترافیک تهران، اگر حساب کاربری‌تان به مبلغ کافی شارژ شده باشد، به محض ورود به طرح، مشمول 20% تخفیف خرید طرح ترافیک می‌شوید.

ساعت طرح ترافیک تهران 1401

برای اطلاع از آخرین اخبار درباره تغییرات ساعت طرح ترافیک، ساعت جدید شروع طرح ترافیک و همچنین ساعت پایان طرح، حتما مقاله ساعت طرح ترافیک تهران را مطالعه کنید.

محدوده طرح ترافیک 1401

برای مشاهده محدوده طرح ترافیک، نقشه طرح ترافیک تهران در گوگل مپ، آخرین اخبار محدوده طرح ترافیک جدید و راهنمای محدوده طرح ترافیک امروز برای ساکنین محدوده، حتما مقاله محدوده طرح ترافیک را مطالعه کنید.

جریمه طرح ترافیک 1401

نرخ جدید جریمه طرح ترافیک تهران، جریمه ورود به طرح ترافیک، جریمه طرح، استعلام جریمه طرح ترافیک از تهران من، جریمه طرح ترافیک اصفهان و مشهد و سایر کلانشهرهای ایران را در مقاله جریمه طرح ترافیک مطالعه کنید.

سهمیه طرح ترافیک 1401

برای اطلاع از آخرین شرایط گرفتن سهمیه طرح ترافیک تهران، مدارک لازم جهت دریافت سهمیه طرح ترافیک خبرنگاری، شرایط سهمیه طرح ترافیک جانبازان، سهمیه طرح ترافیک معلولان، مقاله سهمیه طرح ترافیک تهران را مطالعه کنید.

نویسنده : مریم سادات نوری

منبع : my.tehran.ir

7 دیدگاه

حامد امامدوست(1115 روز پیش)

سلام من توی شهر بومهن هستم ماهی ۵روز میام تهران پارس با مترو به بازار میرم و دوباره میا بومهن ایا من هم باید طرح بخرم ممنون... امامدوست هستم

ghorbani7695(1121 روز پیش)

سلام من در طول هفته مثلن دوشنبه درخواست رزرو طرح کردم برای روز بعدش امکانش هست که تو محدوده طرح برم برای یک روز دائم از ساعت ده به بعد جریمه نمیشوم 🙏🙏🙏

...Saeed(1135 روز پیش)

سلام من برا مجوز طرح زدم برا فردا پیامک هم اومد که درخواست مجوز طرح برا شما ثبت گردید.الان من میتونم تردد کنم؟

ولدایی آقدره(1176 روز پیش)

باسلام وارزوی قبولی طاعات وعبادات من مادرشهیدهستم وباپسرم درمیدان ولیعصرزندگی می کنم هرساله مجوزطرح ترافیک توسط بنیادشهیدصادرمی شده امامتاسفانه امسال برای والدین صادرنمی کنن حال می خواهم ازادمجوزبگیرم لطفا راهنمایی کنید چطوری اقدام کنم

Arianetebar(1204 روز پیش)

خیلی اطلاعات مفیدی بود. ممنون ازتون

اکبرزاده(1223 روز پیش)

من و خانمم در خانه ملکیتی که سه دانگ ان بنام من و سه دانگ ان بنام خانمم می باشد و در محدوده طرح زندگی میکنیم، هردو نیز ماشین داریم، میخواهیم براز هر ماشینمان مجوز زندگی داخل محدوده بگیریم، متاسفانه فقط به یک ماشین میدهند! چکار کنیم هردو نیز سند سه دانگی ثبتی سال ۹۳ داریم؟

nos382(1250 روز پیش)

من در محدوده طرح زندگی میکنم و خانه ای که در آن اقامت دارم متعلق به پدرم میباشد و به نام پدرم. به دفتر خدمات شهرداری مراجعت کردم و در کمال ناباوری مطلع شدم که من نمیتوانم مجوز بگیرم چون "متاهل" هستم و فقط اگر مجرد بودم میتوانستم در خانه ای که متعلق به پدرم هست اقامت داشته باشم در ضمن در این صورت باید اجاره نامه ای بین من و پدرم منعقد شود تا به عنوان مستاجر از این خدمات استفاده کنم.