هیوندای آیونیک 5، خودروی برتر جهان در سال 2022

هیوندای آیونیک 5 موفق شده افتخار بزرگی برای خودروساز کره‌­ای و البته طرفداران این برند کسب نماید. این هاچ‌بک برقی علاوه بر کسب عنوان نخست در دو رده خودرویی، مقام افتخارآفرین «خودروی برتر جهان در سال 2022» را نیز از آن خود کرده است.

مدیرعامل شرکت هیوندای از دریافت چندین عنوان توسط این خودرو اظهار خوشنودی کرده و آن را ثمره استعداد و زحمات کارکنان شرکت هیوندای دانسته است.آیونیک 5 برای دریافت این عنوان از سد دو رقیب قدر یعنی فورد ماستنگ مک-ای و کیا EV6 عبور کرد. نکته جالب این است که یکی از رقبا یعنی EV6، درحقیقت برادر دوقلوی آیونیک به شمار می‌­آید.

هیوندای آیونیک 5 موفق به دریافت عنوان «خودروی برقی برتر سال 2022» نیز شده، جایگاهی که برای دریافت آن، دو رقیب به مراتب گران قیمت یعنی آئودی E-Tron GT و مرسدس‌بنز EQS را پشت سر گذاشته است.

اما سومین پیروزی آیونیک 5، کسب عنوان «بهترین طراحی جهان» بوده که در این بخش نیز کیا EV6 و آئودی E-Tron GT را شکست داده است.

هیوندای قصد دارد با معرفی نسخه قدرتمندتر از آیونیک 5 تحت سری N، نظر طیف دیگری از مشتریان را به سوی این خودروی برقی جلب نماید. در تصاویر جاسوسی که از این مدل به ثبت رسیده، تایرها و ترمزهای بزرگتر به همراه ارتفاع کمتر بدنه قابل تشخیص است.

آقای ژاهون چانگ مدیرعامل شرکت هیوندای ضمن تایید برنامه برای عرضه نسخه‌­های دیگری از آیونیک 5، از دریافت چندین عنوان توسط این خودرو اظهار خوشنودی کرده و آن را ثمره استعداد و زحمات کارکنان شرکت هیوندای دانسته است.

هیوندای آیونیک 5، خودروی برتر جهان در سال 2022

اما بشنوید از آئودی E-Tron GT EV که با شکست ب‌ام‌و M3 و M4، تویوتا GR86 و سوبارو BRZ، لقب «بهترین خودروی پرفورمنس جهان» را به چنگ آورده است. آقای کریستین زورن مدیر بازاریابی محصول شرکت آئودی، هدف از طراحی  E-Tron GT را ورود فلسفه گرن‌توریسمو به عصر خودروهای برقی توصیف کرده است.

لقب «بهترین خودروی لوکس جهان» به مرسدس‌بنز EQS اعطا شده، که دو رقیب خود یعنی ب‌ام‌و iX و جنسیس GV70 را شکست داده است. تویوتا یاریس کراس هم مقام «برترین خودروی شهری جهان» را به دست آورده و فولکس­‌واگن تایگون و اوپل موکا را ناکام گذاشته است.

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید