اعلام فینالیست‌های خودروهای برتر بازار آمریکا در سال 2022

در ماه سپتامبر 2021، کمیته انتخاب خودروی برتر آمریکای شمالی که با نام اختصاری NACTOY شناخته می­‌شود، اسامی 23 خودروی راه یافته به مرحله نیمه نهایی را اعلام کرد. اکنون که نمایشگاه خودرو لس‌آنجلس در حال برگزاری است، NACTOY فهرست 9 خودروی راه یافته به مرحله نهایی را به تفکیک رده اعلام کرده است.

برای نخستین بار در تاریخ این رقابت، در هر رده شاهد حضور یک خودروی برقی به عنوان فینالیست هستیم.برای نخستین بار در تاریخ این رقابت، در هر رده شاهد حضور یک خودروی برقی به عنوان فینالیست هستیم. همچنین این اولین بار است که یک پیکاپ برقی موفق شده در میان فینالیست‌ها حضور پیدا کند. نکته جالب دیگر این‌که نام شرکتهایی همچون لوسید و ریویان برای اولین بار در این فهرست به چشم می­‌خورد.

برای دومین سال پیاپی، نام دو محصول فورد به فهرست نهایی راه پیدا کرده یعنی همانطور که سال گذشته F-150 و ماستنگ مک-ای در این فهرست حضور داشتند، امسال شاهد برانکو و ماوریک هستیم. جنسیس هم که سال گذشته GV80 را به میان سه خودروی برتر ارسال کرده بود، امسال GV70 را به مرحله فینال فرستاده است. جنسیس GV80 نتوانست از سد رقیبان عبور کند، اما کسی چه می‌­داند، شاید امسال GV70 عنوان شاسی‌­بلند برتر آمریکای شمالی را به دست آورد.

رای‌گیری نهایی برای انتخاب خودروی سال آمریکای شمالی بین 30 دسامبر 2021 تا 5 ژانویه 2022 ( نهم الی شانزدهم دی 1400) برگزار می‌شود و برنده نهایی در اوایل ماه ژانویه معرفی خواهد شد.

فینالیست‌های عنوان بهترین خودروی سواری آمریکای شمالی:

فینالیست‌های عنوان بهترین پیکاپ آمریکای شمالی:

فینالیست‌های عنوان بهترین شاسی‌­بلند آمریکای شمالی:

مترجم : عماد رحمتی‌راد

منبع : motor1.com