سامانه پرداخت خسارت تصادفات رانندگی

سامانه پرداخت خسارت تصادفات رانندگی (کروکی آنلاین)

مزایای طرح کروکی آنلاین چیست؟

اسفند 1401: مجید بهزادپور، رئیس کل بیمه مرکزی، مزایای طرح کروکی آنلاین را تشریح کرد. براساس گفته‌های وی، کروکی آنلاین بخش عمده‌ای از معضل تصادفات را تعدیل می‌کند و نیاز به کروکی‌های کاغذی را از بین می‌برد. کروکی آنلاین سرعت کار، صحت و دقت را افزایش می‌دهد و گام بزرگی در حوزه صنعت بیمه است.

یکی از کارشناسان حوزه صنعت بیمه در این باره گفته با توجه به اینکه کروکی تقلبی رخ می‌داد، حضور کروکی آنلاین از یک طرف می‌تواند ضرر را در صنعت بیمه کم کند و از سوی دیگر به مردم نیز کمک زیادی خواهد کرد. زمانی که کروکی آنلاین باشد، پلیس در لحظه تصادف را در سامانه مدنظر ثبت می‌کند. به این ترتیب علاوه بر این که بیمه‌گذار کم‌تر دچار دردسر می‌شود، وقت و انرژی کم‌تری هم از آن گرفته می‌شود و دسترسی به آمار برای بیمه نیز آسان‌تر است.

وی تاکید کرد کروکی آنلاین به شرطی که مواردی مانند سامانه و نحوه ثبت درست اتفاق بیفتد و زیرساخت‌های مورد نیاز به درستی طراحی و ساخته شده باشد، موثر خواهد بود. در غیر این صورت اگر شرایط آماده نباشد، دردسر اجرای این طرح بیش‌تر می‌شود.

سردار هادیانفر، رئیس پلیس راهور کشور، نیز قبلا اشاره کرده بود که سالانه دو هزار میلیارد خسارت تصادفات ساختگی است و در طرح کروکی آنلاین تا حدودی مانع از تصادفات ساختگی می‌شود. بنابر گفته مسئولان و کارشناسان، اجرایی شدن پروژه کروکی آنلاین می تواند مزیت‌های زیادی از جمله افزایش تضمین صحت و سرعت برای افراد در زمینه کروکی تصادفات را عملیاتی کند.

افتتاح طرح کروکی آنلاین مصادف با نیمه شعبان

اسفند 1401: مجید بهزادپور، رئیس کل بیمه مرکزی، در مراسم آئین رونمایی از طرح‌ها و محصولات جدید بیمه‌ای، گفت در حوزه آموزش اقداماتی خوبی انجام شده و تفاهم‌نامه‌های خوبی با کشور دیگر وجود دارد که سبب می‌شود بهره‌گیری از استاندار‌های بین‌المللی و ارتباط توسط پژوهشکده داشته باشیم. در کل اقدامات خوبی رخ داده  تفاهم‌نامه‌های مختلفی هست که یکی با مالزی و دیگری امارات که اولین دوره آن هفته آینده است. با دانشگاه تهران نیز توافقاتی ایجاد شده است.

براساس گفته‌های وی، در بحث نوآوری اقدامات خوبی رخ داده و تنها در حد ایده نیست. در بحث طرح نوآوری به دنبال این هستیم که نوآوری را به یک تفکر غالب تبدیل کنیم تا بتواند نیاز‌های آینده را پوشش دهد.

وی همچنین اشاره کرد در حوزه سلامت و بهداشت کشور در حال اقداماتی هستند و با پلیس راهور همکاری وجود دارد. یکی از پروژه‌ها، کروکی آنلاین است که مصادف با نیمه شعبان افتتاح خواهد شد تا بتوان در زمان ایام نوروزی از آن استفاده کرد.

برآورد خسارات بدون نیاز به مراجعه حضوری

آقای مجید بهزادپور، رئیس کل بیمه مرکزی، از راه‌اندازی سامانه انلاین پرداخت خسارت تصادف خبر داد. البته این سامانه، صرفا برای تصادفاتی است که نیازی به کروکی ندارند؛ یعنی تصادفاتی که میزان خسارت مالی وارد شده، کمتر از حداقل پوشش بیمه شخص ثالث یا یک چهلم دیه ماه حرام باشد.

با راه‌اندازی این سامانه، شهروندان بدون نیاز به مراجعه حضوری به شرکت‌های بیمه، خسارت خود را برآورد کرده و می‌توانند آنرا دریافت کنند. این سامانه بزودی و به مناسبت هفته دولت افتتاح می‌شود.

علاوه بر این سامانه، پروژه کروکی آنلاین نیز به زودی راه‌اندازی خواهد شد. با کمک کروکی آنلاین، پلیس کروکی تصادف را با دست‌افزارهای ویژه طراحی کرده و به طور همزمان به تمامی مراجع مربوطه ارسال می‌کند. این نرم‌افزار با کمک پلیس در حال پیشرفت است.


اخبار بیمه خودرو در ایران

آخرین خبرها درباره قیمت بیمه شخص ثالث، میزان افزایش تعرفه بیمه‌ها در سال جدید، نرخ جریمه نداشتن بیمه، نحوه انتقال تخفیف بیمه ثالث، قوانین مهم درباره بیمه بدنه خودرو و نرخ جدید دیه را در مجموعه مقالات منتخب زیر مطالعه کنید: 

اخبار تصادفات رانندگی

آخرین وضعیت تصادفات رانندگی، جدیدترین آمار سوانح رانندگی ایران به همراه وضعیت تلفات جاده‌ای ایران را در مقاله آمار تصادفات رانندگی ایران مطالعه کنید.

افت قیمت خودرو پس از تصادف

فرض کنید با یک خودروی ژاپنی 500 میلیونی تصادف می‌کنید و گلگیر راننده، آسیب می‌بیند. طبق اعلام نظر کارشناس بیمه، هزینه صافکاری و رنگ خودروی شما مثلا 10 میلیون تومان می‌شود؛ اما آیا واقعا آسیبی که به خودروی ژاپنی وارد شده، در حد همان 10 میلیون است؟! در این شرایط، چیزی به اسم افت قیمت خودرو پیش می‌آید که اگر به فکر آن نباشید، ممکن است ضرر و زیان زیادی را متحمل شوید. در مقاله دریافت خسارت افت قیمت خودرو، نکات جالبی را پیرامون این موضوع مهم، پیدا می‌کنید.

راهنمای خرید خودرو تصادفی

خودرو تصادفی در ایران، آنقدر اما و اگر دارد که هر کسی حاضر نیست ریسک خریدنش را به جان بخرد. ولی با این حال اگر روزی مجبور به خریدن خودرو تصادفی شدید، باید چند نکته طلایی را بدانید، تا خرید مطمئن‌تری را تجربه کنید. در مقاله نکات خرید خودرو تصادفی، درباره همین نکات مهم و حیاتی صحبت کرده‌ایم.

بعد از تصادف خودرو چه کنیم

مهم‌ترین کارهایی که بعد از تصادف خودرو باید انجام داد، شرایط گرفتن کروکی پلیس در تصادف و نحوه جابجا کردن خودرو بعد از تصادف رانندگی را در مقاله «بعد از تصادف خودرو چه کنیم» مطالعه کنید.

نویسنده : مریم سادات نوری

منبع : باما