بررسی هایما S7 پلاس ایران خودرو

آذر 1400: شرکت ایران خودرو در نیمه اول سال 1400، هایما S7 پلاس را با قیمت 640 میلیون تومان تحویل مشتریانش می‌داد. سپس در مهرماه خبر داد که قیمت این محصول، حدود 35 میلیون تومان افزایش یافته و از این به بعد با قیمت قطعی 675 میلیون تومان فروخته می‌شود.

ایران خودرو سپس در آبانماه 1400 قیمت جدید محصولاتش را ویژه نیمه دوم سال اعلام کرد. در لیست آبانماه این شرکت، قیمت هایما S7 پلاس تغییری نکرده و همچنان 675 میلیون تومان بود. البته با مخالفت ریاست جمهوری، تغییر قیمت‌ محصولات ایران تا اطلاع ثانوی، لغو شد. بعد از این اتفاق، برخی از مشتریان انتظار داشتند که قیمت هایما پلاس، دچار تغییراتی شود. اما در تاریخ 15 آذرماه 1400 و با اعلام شرایط فروش نقدی ایران خودرو، دیگر مطمئن شده‌ایم که قیمت 675 میلیونی این خودرو، ثابت مانده است.

هایما S7 پلاس با 4 ستاره کیفی

مرداد 1400: با استناد به جدیدترین گزارش کیفی خودرو که بصورت ماهانه و توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) منتشر می‌شود، می‌توان چنین گفت که هایما S7 پلاس توانسته باکیفیت‌ترین کراس‌اور تولیدی در ایران باشد. طبق گزارش کیفی خردادماه 1400، هایما پلاس که در ایران خودرو خراسان مونتاژ می‌شود، به 4 ستاره کیفی رسیده است درحالیکه سایر کراس‌های مونتاژی بازار مانند جک S5 کرمان موتور، اس‌دبیلوام سیف خودرو و حتی چری تیگو7 مدیران خودرو، تنها به 3 ستاره کیفی دست پیدا کرده‌اند.

قیمت رسمی هایما پلاس مشخص شد

تیر 1400: همزمان با آغاز نوزدهمین فروش فوق العاده ایران خودرو، قیمت رسمی هایما S7 پلاس نیز برای نخستین‌بار مشخص شده است. ایران خودرو برای کد کلاس 51802 این محصول جدید، قیمت 640 میلیون تومانی را اعلام کرده که دقیقا 110 میلیون تومان ارزان‌تر از قیمت نمایندگی کرمان موتور برای جک S5 نیوفیس است. حالا که عرضه رسمی هایما S7 توربو پلاس آغاز شده، احتمالا در آینده‌ای نزدیک، برادر کوچکتر این خودرو، یعنی هایما S5 پلاس نیز دوباره به بازار ایران برمی‌گردد.

تفاوت هایما S7 توربو پلاس با S7 توربو

ایران خودرو با عرضه محصول جدید هایما S7 توربو پلاس، تلاش کرده تا با بهبود آپشن‌ها و تغییر مختصر طراحی کابین، شاید یک خداحافظی با شکوه با هایما داشته باشد! می‌گوییم شاید، چون آینده همکاری هایما و ایران خودرو نامشخص است و هنوز نمی‌دانیم باید منتظر چه چیزی باشیم.

به هرحال، خودرو هایما S7 پلاس، هم‌اکنون در بازار کشورمان قابل خریداری است. این محصول جدید ایران خودرو با همان ظاهر هایما S7 توربوی معمولی تحویل خریداران شده ولی چندین تفاوت مختصر هم دارد. ضمن اینکه آپشن‌هایش نیز اندکی تغییر کرده و بهتر از قبل، شده است. در جدول زیر، همه تفاوت‌های هایما S7 توربو پلاس با S7 توربوی معمولی را ذکر کرده‌ایم:

امکانات S7 توربو S7 توربو پلاس
مصرف ترکیبی 9.6 لیتر 8.6 لیتر
مانیتور لمسی 7 اینچی 8 اینچی
پنل تهویه کنترل مکانیکی کنترل لمسی
روکش صندلی چرم چرم و پارچه
رنگ روکش صندلی مشکی و نارنجی مشکی
رنگ قاب کنسول مرکزی قهوه‌ای مشکی پیانو
رنگ قاب کلیدهای در قهوه‌ای مشکی پیانو
شیشه لچکی عقب ساده دور رنگ مشکی
گل پخش کن جلو x دارد
فندک سرنشین عقب x دارد
نام هایما روی صندوق x دارد
چراغ داشبورد x دارد
پخش فایل MP5 x دارد
دی‌وی‌دی پلیر دارد x
آینه جانبی طرح اس5 x دارد
بسته شدن کامل آینه جانبی x دارد

*اطلاعات فوق از سایت ایران خودرو گردآوری شده است.

تحویل هایما S7 پلاس با مدل 1400

فروردین 1400: بعد از شروع طرح تبدیل هایما S7 توربو در بهمن‌ماه 99، مطمئن شدیم که ایران خودرو برای تحویل نسخه جدید هایما اس7 با نام جدید «هایما S7 پلاس» آماده شده است. هم‌اکنون نیز از بازار خودرو خبر رسیده که ایران خودرو، تحویل اولین سری آنرا از فروردین‌ماه 1400 آغاز کرده است.

تغییرات ظاهری هایما S7 پلاس

مسئولین غرفه ایران خودرو در نمایشگاه «فرصت‌های ساخت داخل و رونق تولید» که در تیرماه 98 برگزار شده بود، برای نخستین‌بار از عرضه هایما S7 پلاس خبر دادند.

هایما اس7 نیوفیس در پارکینگ ایران خودرو

ایران خودرو قرار بود تولید هایما S7 جدید را با نام هایما S7 پلاس آغاز کند. با دیدن چندین دستگاه از هایما S7 نیوفیس (مطابق تصویر) که در پارکینگ ایران خودرو حضور داشتند، همه تصور می‌کردیم که این‌ خودرو، همان هایما S7 پلاس است که ایران خودرو، قصد تولیدش را دارد. اما تصورمان اشتباه بود! ظاهرا در مراحل بازارسنجی این محصول جدید، ایران خودرو تصمیمش را تغییر داده و نمی‌خواهد هایما را با این فیس جدیدش، به خیابان‌های ایران بفرستد و باید منتظر آمدن همان فیس قدیمی باشیم.

هایما اس7 پلاس روی خط تولید ایران خودرو

حتی تصاویری که از خطوط تولید ایران خودرو خراسان در سال 98 نیز منتشر شده بود، گویای همین موضوع است. تصاویری که نشان می‌دهد ایران خودرو می‌خواهد هایما S7 پلاس را با همان چهره هایما S7 توربو تولید کند.

البته در این تصاویر، چندین تغییر مختصر ظاهری هم به چشم می‌خورند؛ تغییراتی مثل اضافه‌شدن نام هایما در عقب، تغییر رنگ شیشه لچکی عقب، استفاده از آینه‌های جانبی جدید (مشابه هایما S5) همچنین اضافه‌شدن گل‌ پخش‌کن‌های جلو.

تغییرات کابین هایما S7 پلاس

در نمای داخلی هایما S7 پلاس، فرمان تغییری نداشته اما تریم فرمان اندکی تغییر کرده و صفحه کیلومتر خودرو نیز کاملاً جدید است. همچنین رودری‌ها و روکش چرم و پارچه صندلی‌ها نیز تغییر کرده و دیگر آن تریم نارنجی رنگ را درون کابین هایما نمی‌بینیم.

اما بیشترین تغییرات هایما S7 پلاس را می‌توان در طراحی داشبوردش دید؛ هایما از یک «پنل لمسی» در زیر مانیتور بهره گرفته تا با حذف دکمه‌های فیزیکی، ظاهر مدرن‌تری به کابین این خودرو ببخشد.

پس با این توضیحات، می‌توان چنین گفت که هایما S7 پلاس ایران خودرو همان چهره هایما S7 توربو را دارد ولی کابینش با کابین هایما S7 نیوفیس یکی است!


خواندنی‌های جالب هایما:

»» تجربه رانندگی با هایما S7 توربو

»» معرفی نسل دوم هایما S5 در چین

»» معرفی هایما M5 ایران خودرو


مشخصات فنی هایما S7 پلاس

ایران خودرو، در کنار همه تغییرات ظاهری کوچک و بزرگی که در هایما S7 پلاس اعمال کرده، اما تغییری در مشخصات فنی خودرو نداده است. ولی اگر به جدول مشخصات فنی دقت کنیم، متوجه کاهش یک لیتری مصرف سوختش می‌شویم؛ غیر از این نکته، هیچ تغییر دیگری در هایما اس7 پلاس رخ نداده است.

»» کاتالوگ رسمی هایما اس7 پلاس (PDF) ««

مهم‌ترین رقیب هایما S7 پلاس ایران خودرو، قطعا جک S5 نیوفیس کرمان موتور خواهد بود. اما با این حال، کراس‌اورهای جمع و جور زیادی در محدوده قیمتی هایما S7 پلاس قرار دارند مانند: سوئیست DX3 از دیار خودرو، لیفان X70 از خودروسازان بم، اسکیلاس T60 از شهر خودرو، اف‌ام‌سی SX5 از خودروسازی فردا و ام‌وی‌ام X33S اتوماتیک از مدیران خودرو.

البته خودروهای دیگری مانند لاماری X5 از آرین موتور، اس‌دبلیوام G01 و G01F از سیف خودرو و همچنین فیدلیتی و دیگنیتی از بهمن موتور و حتی تیوولی سولار از رامک خودرو نیز رقیب هایما S7 پلاس هستند اما به دلیل درصد داخلی‌سازی پایین آنها، قیمت‌های فراتری نسبت هایما دارند.

قیمت هایما S7 پلاس

در جدول زیر، قیمت نمایندگی ایران خودرو را برای هایما S7 توربو پلاس مشاهده می‌کنید:

زمان قیمت مصوب
تیر 1400 640 میلیون تومان
مهر 1400 675 میلیون تومان
بهمن 1400 680.9 میلیون تومان

همچنین در مقاله شرایط فروش ایران خودرو، می‌توانید از آخرین طرح‌های فروش فوری هایما S7 پلاس و همچنین پیش فروش هایما S7 پلاس مطلع شوید. از لینک قیمت روز ایران خودرو نیز جدیدترین قیمت محصولات ایران خودرو از جمله قیمت هایما S7 پلاس را در بازار آزاد مشاهده کنید.

نویسنده : مرتضی برجسته

منبع : باما

15 دیدگاه

Mhmdrezw(328 روز پیش)

طراحی s7 ساده قشنگتر از +s7 بود

Mania60(350 روز پیش)

دوستان دقت کردید تو کاتالوگ s7+ که ایران‌خودرو منتشر کرده و همچنین تو سایت ایران‌خودرو خبری از کروز کنترل و سانروف و اسپویلر نیست .گویا قراره این آپشن ها رو از s7+ حذف کنن .

Ali50 (329 روز پیش)

همه چیش هست من تاز تحویل گرفتم هیچی کم و کسری نداره عالی حرف نداره

Msheykhi (341 روز پیش)

اون دفترچه قدیمیه وگرنه همشون هست.من تازه تحویل گرفتم و مشکلی نداره و همشون وجود داره

Shayn (347 روز پیش)

ارزش دقت کردن نداشت...

Farshidafzali(406 روز پیش)

آیا پس از قفل خودرو آینه ها به صورت خودکار جمع می شوند؟

Msheykhi (341 روز پیش)

نه متاسفانه باید دکمه مخصوصشو روی دستگیره درب قبل خاموش کردن بزنی شایدم امکانش باشه ولی من ندیذم

Azade(364 روز پیش)

چرا هیچ خبری از تحویلش نیست؟دق کردیم🥺

Reza2o(445 روز پیش)

اخه این لیست چرتو پرت چیه.هایما توربو معمولی گرمکنش دو حالته هست!!!والا ما که داریم سه حالته هست.تنظیم گودی کمر نداره.شاید مال ما خرابه ولی باور کنید داره.بعد اخه این فکر کدوم دانشمندی بوده اینه s5 بندازن رو اییین!!! اون اینه برا s5 کوچک طراحی شده نه s7.انگار گوشاش رو بریدن.همون اینه بزرگا بود

امیریان(1073 روز پیش)

بنظرم نسخه قبلي اش زيبا تر است اين فيس ليفت زشت شده

Reza2o (458 روز پیش)

اره واقعا همون قبلی بهتره

کیهان(508 روز پیش)

روکش صندلیش شیکتر شده.مانیتور و اطرافشم همینطور.فقط خدا کنه خداد تومن نزاره روش

ramking(1039 روز پیش)

نسخه فیس لیفتش شبیه سانگ یانگ اکتیون هست البته فقط جلوش اینطوره

sscarsamin(1053 روز پیش)

خوب شد ظاهرش تغییر نکرده واقعا قبلی بهتربود امید وارم قیمتش نره بالا

amirfnia(1068 روز پیش)

خیلی زشت شده واقعا.

Show More

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید