مشخصات چری آریزو 5 توربو جدید

تیر 1400: مدیران خودرو بزودی، مونتاژ نسخه فیس‌لیفت شده آریزو5 توربو را در کشورمان آغاز می‌کند. اما آیا می‌دانید که این نسخه جدید، چه تفاوت‌هایی با آریزو5 توربو اکسلنت دارد؟

با اینکه هنوز لیست کامل تجهیزات این محصول جدید چری منتشر نشده ولی مهم‌ترین ویژگی‌های آریزو5 جدید را می‌توان بصورت زیر خلاصه کرد:

  • جلوپنجره جدید.
  • طراحی داخلی جدید.
  • تریم داخلی طرح کربن.
  • مانیتور 8 اینچی جدید.
  • گیربکس CVT با 9 دنده مجازی.
  • ترمز پارک برقی با اتوهلد.

اولین تیزر آریزو 5 جدید منتشر شد

تیر 1400: اندکی بعد از آمدن آریزو5 پلاس به ایران حالا شرکت مدیران خودرو با انتشار نخستین تیزر از فیس‌لیفت چری آریزو 5، خبر داده است که قصد عرضه یکی دیگر از اعضای خانواده آریزو را هم در بازار ایران دارد. نکته جالب‌تر اینکه نشان MVM در جلوپنجره این خودرو به چشم می‌خورد.

فیس‌لیفت جدید آریزو 5، که در بازار چین با نام آریزو 5 پرو شناخته می‌شود، قرار است فقط در نسخه توربوشارژ به ایران بیاید و تا به امروز، مدیران خودرو هیچ برنامه‌ای برای تولید نسخه تنفس طبیعی آن نداشته است.


آریزو 5 پرو؛ دومین فیس لیفت آریزو

با اعلام قیمت نهایی چری آریزو 5 پرو، از ابتدای تابستان 2021 فروش این محصول جدید در بازار چین شروع شده است. بعد از فیس‌لیفت سال 2019، این خودروی جدید را باید دومین به‌روزرسانی آریزو5 بدانیم.

اما برای آنکه Arrizo 5 PRO را بهتر بشناسیم، باید شما را با تیپ Sport آن آشنا کنیم. چری آریزو5 در سال 2016 به بازار چین آمد و سپس در سال 2016 نیز چری، نسخه جدیدی از آنرا با عنوان تیپ Sport معرفی کرد که فقط در نمای بیرونی، تفاوت‌هایی با نسخه استانداردش داشت.

در سال 2020، چری نسخه فیس‌لیفت تیپ اسپرت را برای اولین‌بار معرفی کرد؛ نسخه‌ای که هرچند تفاوت‌های ظاهری‌اش با تیپ استاندارد در جلوپنجره، کیت بدنه و رینگ‌ها بود اما چری، کابینش را کاملا تغییر داده بود. 

آریزو 5 جدید با جلوپنجره کهکشانی

حالا که با آریزو5 اسپرت آشنا شدید، باید بگوییم که آریزو5 پرو نیز دقیقا همان تیپ اسپرت است که فقط کیت بدنه را از روی آن برداشته‌اند!

چری آریزو5 پرو را می‌توان از جلوپنجره‌ جدیدش شناخت؛ جلوپنجره‌ای که دیگر از نوع لانه زنبوری نیست بلکه همانند سایر محصولات جدید چری، از نوع ماتریسی است و با انبوهی از نقطه‌های نقره‌ای رنگ، تشکیل شده. مدیران خودرو نام این سبک طراحی را جلوپنجره کهکشانی گذاشته است.

همچنین رینگ‌ها نیز تغییر کرده و طرح جدیدی دارند اما سایز آنها تغییری نکرده و همچنان از نوع 16 اینچی استاندارد با تایرهای 205/55 یا 17 اینچی سفارشی با تایرهای 205/50 است.

کابین جدید آریزو 5 توربو

اما قسمت هیجان‌انگیز چری آریزو5 پرو، کابین جدیدش است؛ البته آنهایی که در سال 2020، چری آریزو5 اسپرت را دیده بودند، دیگر هیجان‌زده نمی‌شوند چراکه به غیر از طراحی مجدد کنسول مرکزی، کابین این دو خودرو، هیچ تفاوتی با هم ندارند. ولی برای آنهایی که تاکنون فقط کابین آریزو5 استاندارد را دیده‌اند، کابین جدید آریزو5 پرو، قطعا جلب توجه می‌کند.

غربیلک فرمان تغییر کرده و از نوع دی‌کات است، همچنین صفحه کیلومتر، داشبورد، مانیتور 9 اینچی و اجزای کنسول مرکزی نیز دوباره طراحی شده‌اند. داشبورد جدید آریزو5، شباهت زیادی به چری آریزو6 دارد. ضمن اینکه مخفی کردن دریچه‌های تهویه جلو، باعث شده تا داشبورد، ساده‌تر اما مدرن‌تر به نظر برسد. چری همچنین گفته که کیفیت تریم رودری‌ها و همچنین وضوح و نور صفحه کیلومتر را بهبود داده است.

مشخصات فنی آریزو 5 جدید

در قسمت فنی، منتظر خبر جدیدی نباشید. آریزو5 پرو از همان موتور 1.5 لیتری تنفس طبیعی سابقش بهره می‌برد که حدود 116 اسب بخار به همراه 143 نیوتن متر را در اختیارتان قرار می‌دهد. خریداران آریزو5 پرو هم می‌توانند گیربکس 5 دنده دستی و هم می‌توانند گیربکس CVT را سفارش دهند.

قیمت آریزو 5 جدید

چری قیمت پایه‌ای این خودرو را با گیربکس دستی معادل 60 هزار یوآن یا تقریبا 9 هزار دلار اعلام کرده و گفته که قیمت گران‌ترین تیپ آریزو5 پرو با گیربکس CVT نیز بیشتر از 70 هزار یوآن یا تقریبا 11 هزار دلار نخواهد بود. به عبارت بهتر، چری آریزو5 پرو، فقط 30 هزار یوآن ارزان‌تر از آریزو 5 پلاس است.

»» قیمت روز ام‌وی‌ام و چری

»» شرایط فروش خودروهای چری

»» شرایط فروش خودروهای ام‌وی‌ام

نویسنده : مرتضی برجسته

منبع : باما