آریزو 5 توربو S (توربو اسپرت)
آریزو 5 توربو S (توربو اسپرت)
آریزو 5 توربو S (توربو اسپرت)
آریزو 5 توربو S (توربو اسپرت)
چری آریزو 5 توربو S (توربو اسپرت)
چری آریزو 5 توربو S (توربو اسپرت)

بررسی چری آریزو 5 توربو S (توربو اسپرت)

فیس لیفت جدید آریزو 5 برای 1402

شرکت مدیران خودرو در نیمه اول سال 1402، نسخه جدیدی از آریزو5 توربو را وارد بازار کشورمان می‌کند. این نسخه جدید، با نام آریزو 5 توربو S یا آریزو 5 توربو اسپرت تحویل خریداران ایرانی می‌شود.

همانطور که می‌دانید، چری آریزو 5، از سال 1395 تاکنون، در کشورمان حضور دارد. شرکت مدیران خودرو، در سال 1396 نیز نسخه توربوشارژ آریزو 5 را معرفی کرد.

چری آریزو 5 توربو اسپرت
چری آریزو 5 توربو اسپرت

سپس در سال 1400، این شرکت، آریزو 5 توربو IE را به ایران آورد. در سال 1402 نیز با فیس‌لیفت آریزو 5 توربو مواجه می‌شویم؛ فیس‌لیفتی که هنوز در بازار چین عرضه نشده و این احتمال وجود دارد که چری، این فیس‌لیفت را بصورت انحصاری، برای بازار ایران درنظر گرفته باشد چراکه با وجود معرفی نسل جدید آریزو پنج (بررسی خودرو آریزو 5GT)، چری دیگر دلیلی برای عرضه این فیس‌لیفت در بازار چین ندارد.

مشخصات فنی آریزو 5 توربو S

آریزو 5 توربو اسپرت، که البته با لوگوی MVM به تولید رسیده است، به لحاظ فنی، هیچگونه تغییر خاصی را تجربه نکرده است. بنابراین همان موتور 1.5 لیتری توربوشارژی که 147 اسب‌بخار و 210 نیوتن‌متر تولید می‌کند، را همچنان در سینه آریزو 5 اسپرت نیز می‌بینیم. ضمن اینکه گیربکس این خودرو نیز تغییری نکرده و همان CVT سابقی است که قابلیت تعویض 9 دنده مصنوعی را هم دارد.

البته براساس گفته‌های مدیران خودرو، نسخه قدرتمندتری از آریزو 5 توربو قرار است در سال 1403 به بازار ایران معرفی شود که هم قدرت و گشتاور بالاتری دارد و هم اینکه گیربکس آن کاملا تغییریافته و از نوع دوکلاچه تر (w-DCT) است.

امکانات جدید آریزو 5 توربو اسپرت

نه تنها در قسمت فنی، بلکه در قسمت ظاهری نیز با تغییرات چشمگیری روبرو نیستیم؛ مهم‌ترین ویژگی ظاهری در آریزو 5 توربو S را باید جلوپنجره جدیدش بدانیم که برخلاف تیپ IE، دیگر از نوع کهکشانی نبوده و با خطوط کرومی عمودی، تزیین شده است. علاوه بر جلوپنجره، سپرهای جلو و عقب نیز تغییر کرده و ظاهر جوان‌پسندتری به این خودروی چینی بخشیده‌اند.

چری آریزو 5 توربو اسپرت
چری آریزو 5 توربو اسپرت

اگر به درون کابین آریزو 5 اسپرت برویم، با چندین تغییر جدید نیز مواجه می‌شویم که هرچند فضای کابین را متحول نکرده‌اند اما اتمسفر بهتری را برای راننده و سرنشینان فراهم آورده‌اند. مهم‌ترین این تغییرات، عبارتند از:

  • فرمان دی کات
  • تغییر پنل سیستم تهویه
  • دوخت قرمز برای صندلی‌ها و رودری‌ها
  • اضافه شدن تنظیم برقی برای صندلی راننده
  • اضافه شدن گرمکن صندلی‌های جلو

اخبار شرکت مدیران خودرو

جدیدترین خبرهای شرکت مدیران خودرو، شامل شرایط فروش ام وی ام، شرایط فروش اقساطی چری، شرایط فروش اعتباری فونیکس، قیمت لوازم یدکی ام وی ام و چری، همچنین آخرین اخبار طرح جایگزینی خودروهای کارکرده ام‌وی‌ام و چری با خودروهای نو و همچنین شرایط تعویض خودروهای قدیمی با محصولات جدید مدیران خودرو را در مقالات منتخب زیر مطالعه کنید:

همچنین اگر شما هم یکی از مالکان محصولات شرکت مدیران خودرو هستید، پیشنهاد می‌کنیم که خواندن مطلب قیمت لوازم یدکی ام وی ام و همچنین مطلب سرویس ادواری مدیران خودرو را نیز از دست ندهید.

نویسنده : مرتضی برجسته

منبع : باما