احتمال واردات خودرو کارکرده

آقای علی جدی، عضو کمیسیون صنایع مجلس، ضمن اشاره به تصویب طرح ساماندهی صنعت خودرو، می‌گوید موضوع سقف قیمت برای خودروهای وارداتی هنوز تعیین تکلیف نشده و در هفته‌های آینده به جمع‌بندی نهایی می‌رسد اما نظر کمیسیون مجلس این است که سقفی برای قیمت خودروهای وارداتی تعیین نشود ولی از طرف دیگر، براساس بازه قیمتی خودروها، برخی مزیت‌ها درنظر گرفته شود. به عنوان مثال، خودروهایی که زیر 20 هزار دلار باشند، تعرفه واردات کمتری پرداخت کنند.

واردات خودرو کارکرده و دست دوم
علی جدی؛ عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس

این عضو کمیسیون صنایع مجلس، همچنین به تعیین تعرفه واردات خودرو نیز اشاره کرده و معتقد است که اگر عوارض 60 تا 70 درصدی برای خودروها درنظر گرفته می‌شود، برای خودروهای برقی، این تعرفه باید زیر 10% باشد.

علی جدی درباره واردات خودرو کارکرده نیز گفته که این موضوع، در قانون ساماندهی صنعت خودرو نیامده اما این احتمال وجود دارد که دولت در آئین‌نامه جداگانه‌ای، آنرا مجددا مطرح کند ولی هنوز زمان ان مشخص نیست. آقای جدی معتقد است که در صورت تصویب واردات خودرو دست‌دوم، این خودروها باید زیر سه سال ساخت باشند. ضمنا باید از برندهایی باشند که هم‌اکنون در بازار ایران دارای خدمات پس از فروش هستند چراکه در غیراینصورت، مالکان این خودروها با مشکلات فراوانی برای تامین قطعات و لوازم یدکی خودرو مواجه خواهند شد.

نویسنده : مرتضی برجسته

منبع : باما

برای اطلاع از اخبار روز خودرو، ایمیل خود را وارد نمایید

اطلاعات شما به درستی ثبت گردید
آخرین اخبار دنیای خودرو از طریق ایمیل برای شما ارسال خواهد شد.
مشکلی رخ داده است لطفا چند لحظه بعد مجددا تلاش کنید