مشخصات سایپا ساینا SR

تیر 1400: براساس جدیدترین خبرهای غیررسمی از ساینا دو رنگ (SR)، ظاهرا سلیقه طراحان سایپا تغییر کرده و دیگر قرار نیست که ستون‌های این خودرو را با رنگ متفاوت، رنگ‌آمیزی کند. بنابراین احتمالا همان اتفاقی که برای کوییک معمولی و کوییک R رخ داده است، در انتظار ساینا S و ساینا SR هم خواهد بود.

تغییرات ظاهری ساینا SR چیست؟

اسفند 1399: شرکت سایپا در حاشیه مراسم تحویل اولین سری خودرو شاهین، برای نخستین‌بار از ساینا اس با سقف رنگی، رونمایی کرد؛ خودرویی که قرار است به نام ساینا SR به بازار بیاید. حرف S بیانگر ساینا S و حرف R نیز براساس سیستم نامگذاری جدید سایپا بوده و از کلمه رنگین‌کمان (Rainbow) گرفته شده.

(عکس از اتومبیلفا)

با اینکه سایپا، هیچ چیزی درباره تولید و عرضه ساینا SR نگفته اما تجربه خوب این شرکت در فروش کوییک R و کوییک R پلاس به ما ثابت می‌کند که عرضه ساینا SR قطعی خواهد بود. اما واضح است که سایپا می‌خواهد ساینا S را به تولیدانبوه برساند و سپس عرضه ساینا SR را شروع کند.

اما مهم‌ترین تغییرات ظاهری ساینا SR را می‌توان بصورت زیر خلاصه کرد:

  • سقف رنگی،
  • اضافه شدن برچسب گرافیکی SR در زیر آینه،
  • اضافه شدن برچسب گرافیکی در بالای رکاب جانبی،
(عکس از اتومبیلفا)

کابین ساینا SR چگونه است؟

کابین ساینا SR دقیقا مشابه کابین ساینا S است ولی این احتمال وجود دارد که سایپا، امکان سفارش «تریم قرمز» را هم برای خریداران ساینا دو رنگ، فراهم کند که در اینصورت، قاب دور دریچه‌های تهویه وسط، قاب دور پنل پخش و پنل تهویه و همچنین دستگیره داخلی درب‌ها و بخشی از رودری‌ها نیز به رنگ قرمز درمی‌آیند.

از آنجایی که ساینا SR برپایه ساینا S ساخته شده، در کابین این خودرو خبری از آپشن‌هایی مانند مالتی‌مدیا (مانیتور لمسی با دوربین عقب)، روکش چرم صندلی‌ها، بلوتوث، دکمه‌های کنترلی روی فرمان و ... نیست چراکه سایپا، این ویژگی‌ها را فقط برای ساینا G درنظر گرفته است. بنابراین در سال‌های آینده، احتمال عرضه ساینا GR هم وجود دارد!

مشخصات فنی ساینا SR

ساینا دو رنگ، به لحاظ فنی هیچ تفاوتی با ساینا S ندارد و همان بهبودهایی که سایپا برای موتور ساینا S درنظر گرفته (مانند دریچه گاز برقی، بهبود بالانسر شفت و ...) و منجبر به یورو5 شدن آن شده، برای ساینا SR هم وجود دارد.

فروش سایپا ساینا

برای اطلاع از آخرین شرایط فروش سایپا ساینا و همچنین دیدن بروزترین آگهی‌های ساینا دنده ای و ساینا اتومات، لینک‌های زیر را ببینید:

»» آخرین شرایط فروش سایپا

»» خرید و فروش سایپا ساینا

دفترچه راهنمای ساینا

برای دانلود دفترچه راهنمای خودرو ساینا و سایر خودروهای بازار ایران، لینک زیر را مشاهده کنید:

»» دانلود دفترچه راهنمای خودرو

*عکس از: اتومبیلفا / اسب بخار

نویسنده : مرتضی برجسته

منبع : باما

2 دیدگاه

Yazdan(14 روز پیش)

شبیه اسباب بازیه🤣

nosrati(16 روز پیش)

طراحی سایپا به درد لای جرز دیوار هم نمیخوره