بررسی دانگ فنگ جدید ایران خودرو
بررسی دانگ فنگ جدید ایران خودرو
بررسی دانگ فنگ جدید ایران خودرو
بررسی دانگ فنگ جدید ایران خودرو
بررسی دانگ فنگ جدید ایران خودرو
بررسی دانگ فنگ جدید ایران خودرو

بررسی دانگ فنگ جدید ایران خودرو (Yixuan Max)

واردات سدان لوکس دانگ فنگ به ایران

بهمن 1401: مدیرعامل شرکت ایران‌ خودرو اعلام‌ کرده که قصد دارد سدانی لوکس از برند چینی دانگ‌ فنگ را به طور گسترده وارد کشور کند و آنطور که منابع آگاه خبر داده‌اند، دانگ فنگ جدید ایران خودرو از برند آئولوس (AELOS) بوده و مدل آن نیز ایشوان مکس (YIXUAN MAX) نام دارد.

دانگ فنگ جدید ایران خودرو

در سال 1402، ایران‌ خودرو می‌خواهد 4500 دستگاه از این خودروی دانگ فنگ را وارد بازار کشورمان کند که 4000 دستگاه از نسخه بنزینی و 500 دستگاه دیگر نیز از نسخه هیبریدی این سدان هستند.

مدیرعامل ایران‌ خودرو اظهار کرده که ثبت سفارش واردات این محصول انجام شده و خودروها ابتدا به صورت CBU وارد شده و سپس طبق برنامه، به تولید CKD منتهی خواهد شد.


مشخصات فنی دانگ فنگ ایران خودرو

آئولوس ایشوان مکس بنزینی، موتور 1.5 لیتری TGDi با کد اختصاری TP1 دارد که حدود 187 اسب بخار و 300 نیوتن متر تحویل‌تان می‌دهد. اما نسخه هیبریدی آئولوس ایشوان مکس، دقیقا همین موتور را در سینه داشته ولی با این تفاوت که از نوع GDI نیست؛ به همین دلیل نیز دانگ‌فنگ، نام پیشرانه آنرا به TE1 تغییر داده است.

موتور بنزینی بکار رفته در پیشرانه TE1 ایشوان مکس هیبرید، تنها 161 اسب‌بخار و 230 نیوتن‌متر در اختیارتان قرار می‌دهد. ولی وقتی یک موتور برقی به کمک این موتور بنزینی بیاید، قدرت و گشتاور خروجی پیشرانه TE1 نزدیک به پیشرانه TP1 می‌شود. در جدول زیر، تفاوت‌های پیشرانه TP1 با TE1 که در نسخه بنزینی و هیبریدی ایشوان مکس استفاده شده، را مشاهده می‌کنید:

مدل ایشوان مکس بنزینی ایشوان مکس هیبرید
کد موتور DFM-C15TP1 DFM-C15TE1
نوع موتور 1.5 لیتری توربو 1.5 لیتری توربو+موتور برقی
حداکثر قدرت 187 اسب بخار 174 اسب بخار
حداکثر گشتاور 300 نیوتن متر 300 نیوتن متر
حداکثر سرعت 210 کیلومتربرساعت 160 کیلومتربرساعت
گیربکس 7 دنده دوکلاچه تر E-CVT
وزن تقریبی 1486 کیلوگرم 1560 کیلوگرم
مصرف ترکیبی 6.2 لیتر 4.3 لیتر

*اطلاعات فوق از سایت خودروساز گردآوری شده است.

امکانات دانگ فنگ ایشوان مکس

امکانات و تجهیرات نسخه فول این سدان چینی عبارت  است از شش کیسه هوای ۱۰ نقطه ای، جلو آمپر دیجیتال، کروز کنترل هوشمند، رانندگی خودکار بین خطوط، کروز کنترل هوشمند، دنده پشت فرمان، صندوق عقب برقی، سقف پانوراما، ترمز اضطراری، رادار خطی، رادار نقطه کور، ماساژور صندلی راننده، سردکن و گرمکن صندلی‌های جلو، سنسور باران هوشمند برای بستن پنجره‌ها، تهویه اتوماتیک، سیستم خودران سطح 3 (شامل 5 دوربین با کیفیت بالا، رادارهای 5 میلی‌متری امواج و 12 رادار اولتراسونیک) و ... .

دانگ فنگ جدید ایران خودرو

رقیبان دانگ فنگ جدید ایران خودرو

با توجه به قطعی‌شدن واردات خودروهای 10 تا 20 هزاردلاری در سال 1402، ایشوان مکس ایران خودرو، دو رقیب قدرتمند وارداتی دارد که یکی از آنها، هیوندای النترای 2023 است که توسط شرکت کرمان موتور به ایران آمده و دیگری نیز کیا K5 یا همان نیو اپتیماست که شرکت کوشا خودرو آنرا به کشورمان می‌آورد.

البته علاوه بر دو رقیب کره‌ای، ایشوان مکس ایران خودرو، چندین حریف چینی هم دارد که مهم‌ترین‌شان KMC J7 از شرکت کرمان موتور و آریزو6 پرو از شرکت مدیران خودروست. همچنین خودرو ریسپکت پرایم نیز می‌تواند گزینه ارزان‌تری نسبت به ایشوان مکس ایران خودرو باشد.

قیمت دانگ فنگ جدید ایران خودرو

در بازار چین، قیمت آئولوس ایشوان مکس، از حدود 94 هزار یوآن (در ارزان‌ترین تیپ) شروع شده و حداکثر به 126 هزار یوآن (در گران‌ترین تیپ) می‌رسد؛ به عبارت بهتر، قیمت دانگ فنگ جدید ایران خودرو، حدود 14 تا 19 هزاردلار است. 


شرایط فروش ایران خودرو

برای اطلاع از آخرین اخبار فروش شرکت ایران خودرو و جهت مشاهده جدیدترین طرح پیش فروش ایران خودرو، طرح فروش نقدی ایران خودرو، طرح فروش فوق العاده ایران خودرو و طرح فروش اقساطی ایران خودرو، مجموعه مقالات منتخب زیر را مطالعه کنید:

مترجم : مریم سادات نوری

منبع : باما