مایشگاه خودروی تهران 1401
مایشگاه خودروی تهران 1401
مایشگاه خودروی تهران 1401
مایشگاه خودروی تهران 1401
مایشگاه خودروی تهران 1401
مایشگاه خودروی تهران 1401
مکث موتور تیارا در نمایشگاه خودروی تهران 1401
مکث موتور کلوت اتوماتیک در نمایشگاه خودروی تهران 1401
لاماری ایما در نمایشگاه خودروی تهران 1401
نمایشگاه خودرو تهران 1401
رسپکت بهمن موتور در نمایشگاه خودروی تهران 1401
دیگنیتی پرستیژ بهمن موتور در نمایشگاه خودروی تهران 1401
هایما 8S در نمایشگاه خودروی تهران 1401
هایما 7X در نمایشگاه خودروی تهران 1401
اف ام سی فردا موتور M4 در نمایشگاه خودروی تهران 1401
پیکاپ آمیکو در نمایشگاه خودروی تهران 1401
پژو 207 سقف قرمز در نمایشگاه خودروی تهران 1401
تارا اتوماتیک در نمایشگاه خودروی تهران 1401

اخبار نمایشگاه خودرو تهران 1401

چهارمین دوره نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران، از روز دوشنبه 26 اردیبهشت‌ماه 1401 در مرکز نمایشگاهی شهر آفتاب افتتاح شد.

طبق گفته‌های آقای علیرضا عاجزی، مدیر برگزاری این رویداد خودرویی، در نمایشگاه خودرو تهران 1401 بیش از 400 عکاس، خبرنگار و فعال رسانه‌ای به همراه 25 شرکت خودروسازی حضور داشتند و از 14 خودروی جدید شامل انواع سواری، وانت و خودروهای تجاری نیز رونمایی شد. البته نمایشگاه خودرو تهران 1401 سه غایب بزرگ هم داشت: سایپا، کرمان موتور و مدیران خودرو، سه خودروساز بزرگی هستند که متاسفانه به نمایشگاه امسال نیامدند.

زمان و مکان برگزاری نمایشگاه خودروی تهران 1401

زمان برگزاری نمایشگاه از روز سه‌شنبه 27 اردیبهشت تا پایان روز جمعه 30 اردیبهشت‌ماه است و عموم بازدیدکنندگان می‌توانند از ساعت 11 صبح لغایت 18 از این نمایشگاه دیدن کنند. 

ناگفته نماند که عوارضی مسیر نمایشگاه حذف شده و همچنین بازدید برای عموم مردم رایگان است.

مهمترین اخبار نمایشگاه خودروی تهران 1401

چهارمین نمایشگاه خودرو تهران در حال برگزاری است و محصولات جدیدی معرفی شده‌اند. در ادامه، به مختصری از اتفاقات و سخنان مهم گفته شده در این نمایشگاه، می‌پردازیم:

 • نمایشگاه خودرو تهران با حضور معاون وزیر صمت و رئیس هیئت عامل ایدرو افتتاح شد.
 • طبق گفته‌های مدیرفروش برند لاماری، تعداد 3500 دستگاه از این خودرو در سال جاری تولید خواهد شد. دو محصول جدید نیز در نیمه دوم امسال رونمایی می‌شود‌.
 • مدیرعامل مکث‌موتور اعلام کرد که 5 هزار دستگاه تیارا در سال جاری تولید خواهد شد.
 • علی نبوی، معاون وزیر صمت، از غرفه بهمن‌موتور بازدید کرد.
 • مدیرعامل بهمن‌موتور اظهار کرد که تنها خودروساز با تعهدات معوق صفر است‌. آن‌ها به دنبال راه‌اندازی مرکزی با نام رضایت و خشنودی مشتری هستند. وی همچنین مخالفت خود را با قرعه‌کشی خودرو اعلام‌ کرد.
 • معاون وزیر صمت در مراسم رونمایی محصولات ایران‌خودرو حضور یافت و ضمن تمجید از این شرکت، بیان کرد که تولید خودروهای ناقص این خودروساز از ابتدای خردادماه متوقف می‌شود.

خودروهای حاضر در نمایشگاه خودروی تهران 1401

در غرفه ایران‌ خودرو دو محصول جدید، یعنی هایما 8S و هایما 7X برای اولین مرتبه رونمایی شدند. علاوه‌براین تارا اتوماتیک، پژو 206 سقف شیشه‌ای و پژو 207 سقف قرمز نیز در کنار سایر محصولات این شرکت حضور دارند.

در غرفه بهمن موتور سدان جدید رسپکت و دیگنیتی پرستیژ بیش از سایر محصولات این شرکت خودنمایی می‌کردند. شرکت ماموت در کنار کلوت اتوماتیک از تیارا مکث موتور نیز رونمایی کرد.

در غرفه فردا موتور علاوه‌بر فردا 511 و فردا T5 شاهد یکی ون چینی از دانگ‌فنگ هستیم، که فردا موتور M4 اف ام سی نامگذاری شده است. کمی آن طرف‌تر در سایر غرفه‌ها لاماری ایما و پیکاپ جدید آمیکو آرتیستون هم حضور دارند.

استقبال خودروسازان از نمایشگاه تهران

فروردین 1401: چهارمین نمایشگاه بین‌المللی خودرو تهران که برگزاری آن به تعویق افتاده بود، قرار است از تاریخ 27 تا 30 اردیبهشت ماه 1401 در محل نمایشگاهی شهر آفتاب تهران برگزار شود. ساعت بازدید از نمایشگاه تهران، از 11 صبح لغایت 18 خواهد بود. همچنین روز سه‌شنبه 26 اردیبهشت و از ساعت 11 صبح، نمایشگاه خودرو تهران فقط پذیرای رسانه‌ها خواهد بود.

برای دیدن پوستر کامل نمایشگاه تهران 1401 روی تصویر کلیک کنید.

با توجه به شرایط بازار خودروی ایران، پیش‌بینی می‌شود که امسال، شاهد یکی از پر رونق‌ترین اتوشوهای خودرویی ایران باشیم.

تعویق زمان برگزاری

بهمن 1400: در روز 18 بهمن‌ماه، جلسه‌ای با حضور عباس تقدسی‌نژاد، مدیرعامل نمایشگاه شهرآفتاب، و شرکت هرمس، برگزارکننده نمایشگاه خودرو، مبنی بر تصمیم‌گیری در خصوص برگزاری نمایشگاه خودرو تهران تشکیل شد. طبق شرایط کرونایی حاکم بر کشور، توافقی بین طرفین صورت گرفت تا تاریخ برگزاری نمایشگاه به تعویق بیافتد. به محض برقراری شرایط برگزاری نمایشگاه، تاریخ جدید تصویب و اطلاع‌رسانی خواهد شد.

نمایشگاه خودروی تهران 1400

بعد از خروج اکثر برندهای بین‌المللی حاضر در بازار ایران در سال 1397 که به علت تحریم‌های ایالات متحده رخ داد، همه منتظر بودیم که چهارمین نمایشگاه خودرو تهران با رونقی کمتر از همیشه، در نیمه دوم سال 1398 برگزار شود. اما عدم استقبال خودروسازان، عدم حضور برندهای خارجی در ایران، در کنار شروع شیوع کرونا در کشورمان، دست به دست هم دادند تا چهارمین دوره نمایشگاه تهران در آن سال برگزار نشود.

ولی حالا که دو سال از آن تاریخ گذشته و با توجه به اجرای واکسیناسیون حداکثری در کشورمان، خبر رسیده که چهارمین دوره این نمایشگاه در زمستان امسال برگزار خواهد شد.

به نظر می‌رسد که حداقل 10 محصول جدید در زمینه خودروهای سواری و تجاری رونمایی خواهند شد. تا به این لحظه طبق اخبار این شرکت‌ها در نمایشگاه امسال حضور دارند و محصولاتی که در نمایشگاه معرفی خواهند کرد عبارتند از:

 • معرفی FMC T5 توسط فرداموتورز
 • شرکت مکث‌موتور و معرفی کراس‌اوری لوکس
 • لاماری، محصول آرین‌موتور
 • صنایع خودروسازی ایلیا و کیان‌موتور وارنا با معرفی دایون Y5
 • چند محصول ارتقا یافته از ایران‌خودرو
 • چند محصول ارتقا یافته از سایپا
 • معرفی کینگ‌لینگ تاگا H توسط پادرادیزل
 • رونمایی آسنا توربو اتوماتیک توسط شرکت آمیکو
 • گروه صنعتی ماموت با حضور شرکت‌های زیرمجموعه و احتمال معرفی خودروهای کار و تجاری جدید
 • احتمال معرفی محصولات جدید سری دافران توسط شرکت شایان‌دیزل
 • معرفی محصولات جدید در دسته خودروهای سواری و تجاری گروه بهمن

هنوز مشخص نیست که شرکت‌هایی مانند مدیران‌‌خودرو و کرمان‌موتور در نمایشگاه حضور خواهند یافت؛ اما احتمال حضور مدیران‌خودرو از کرمان‌موتور بیش‌تر است.

چهارمین دوره نمایشگاه خودرو تهران قرار است در روزهای 26 لغایت 29 بهمن‌ماه 1400، از ساعت 11 الی 18 و در محل همیشگی برگزاری این نمایشگاه، یعنی در سایت شهر آفتاب، پذیرای علاقه‌مندان، کارشناسان و فعالان این حوزه باشد.

سومین دوره نمایشگاه خودرو تهران

در ابتدا قرار بود تا سومین دوره از این گردهمایی اواخر آبان ماه در شهر آفتاب برگزار شود اما به دلیل تقارن آن با نمایشگاه قطعات خودرو 97، زمان برگزاری آن به 26 تا 30 آذرماه تغییر کرد. البته این پایان تعویق‌ها نبود؛ حالا خبر رسیده که زمان برگزاری این نمایشگاه حدود یک ماه دیگر به عقب افتاده و به روزهای 18 الی 21 دی‌ماه 1397 منتقل شده است.

با توجه به تحریم های جدید و مشکلات اقتصادی، بدیهی است که واردکنندگان خودرو نمی‌توانند حضور فعالی را در این نمایشگاه داشته باشند. اما آ‌ن‌طور که از گوشه و کنار خبر می‌رسد، برخی برندهای چینی و غیر چینی، به صورت مستقیم از طرف شرکت مادر مانند سال گذشته به نمایشگاه خودروی تهران می‌آیند. همچنین حضور برخی خودروسازان داخلی در این نمایشگاه قطعی شده و تا به این لحظه احتمال رونمایی از 5 محصول جدید در مهمترین رویداد خودرویی کشور وجود دارد.

در حال حاضر، همچنان مراحل ثبت نام و مذاکره برای حضور در سومین دوره از نمایشگاه بین‌المللی خودروی تهران در حال انجام است و اکثر خودروسازان در صورت مساعد شدن شرایط تولید و فروش، تمایل خود را برای حضور قوی در این گردهمایی بزرگ اعلام کرده‌اند. سال گذشته دومین دوره از نمایشگاه خودروی تهران توانست حضور برندهای خارجی را به صورت مستقیم ببیند. به نمایش گذاشتن خودروهای کانسپت، فرمول1، دستاوردهای جدید صنعت خودرو و… توانست تا بیشترین بازدید از سبک نمایشگاه‌ها را به نام نمایشگاه بین‌المللی خودروی تهران 1396 ثبت کند.

نویسنده : مریم سادات نوری

منبع : tehranautoshow.ir