اخبار نمایشگاه خودرو تهران

بعد از خروج اکثر برندهای بین‌المللی حاضر در بازار ایران در سال 1397 که به علت تحریم‌های ایالات متحده رخ داد، همه منتظر بودیم که چهارمین نمایشگاه خودرو تهران با رونقی کمتر از همیشه، در نیمه دوم سال 1398 برگزار شود. اما عدم استقبال خودروسازان، عدم حضور برندهای خارجی در ایران، در کنار شروع شیوع کرونا در کشورمان، دست به دست هم دادند تا چهارمین دوره نمایشگاه تهران در آن سال برگزار نشود.

ولی حالا که دو سال از آن تاریخ گذشته و با توجه به اجرای واکسیناسیون حداکثری در کشورمان، خبر رسیده که چهارمین دوره این نمایشگاه در زمستان امسال برگزار خواهد شد. با اینکه هنوز خبری از برندهای جهانی نیست اما حضور پررنگ چینی‌ها، علی‌الخصوص محصولات جدیدی که به تازگی توسط مدیران خودرو، کرمان موتور، بهمن موتور، ماموت خودرو و ایلیا موتور به بازار کشورمان معرفی شده‌اند، می‌تواند یکی از ویژگی‌های مثبت و جذاب نمایشگاه امسال باشد.

چهارمین دوره نمایشگاه خودرو تهران قرار است در روزهای 26 لغایت 29 بهمن‌ماه 1400، از ساعت 11 الی 18 و در محل همیشگی برگزاری این نمایشگاه، یعنی در سایت شهر آفتاب، پذیرای علاقه‌مندان، کارشناسان و فعالان این حوزه باشد. حداقل 10 خودروساز کشورمان، برای حضور در نمایشگاه امسال، اعلام امادگی کرده‌اند.

سومین دوره نمایشگاه خودرو تهران

در ابتدا قرار بود تا سومین دوره از این گردهمایی اواخر آبان ماه در شهر آفتاب برگزار شود اما به دلیل تقارن آن با نمایشگاه قطعات خودرو 97، زمان برگزاری آن به 26 تا 30 آذرماه تغییر کرد. البته این پایان تعویق‌ها نبود؛ حالا خبر رسیده که زمان برگزاری این نمایشگاه حدود یک ماه دیگر به عقب افتاده و به روزهای 18 الی 21 دی‌ماه 1397 منتقل شده است.

با توجه به تحریم های جدید و مشکلات اقتصادی، بدیهی است که واردکنندگان خودرو نمی‌توانند حضور فعالی را در این نمایشگاه داشته باشند. اما آ‌ن‌طور که از گوشه و کنار خبر می‌رسد، برخی برندهای چینی و غیر چینی، به صورت مستقیم از طرف شرکت مادر مانند سال گذشته به نمایشگاه خودروی تهران می‌آیند. همچنین حضور برخی خودروسازان داخلی در این نمایشگاه قطعی شده و تا به این لحظه احتمال رونمایی از 5 محصول جدید در مهمترین رویداد خودرویی کشور وجود دارد.

در حال حاضر، همچنان مراحل ثبت نام و مذاکره برای حضور در سومین دوره از نمایشگاه بین‌المللی خودروی تهران در حال انجام است و اکثر خودروسازان در صورت مساعد شدن شرایط تولید و فروش، تمایل خود را برای حضور قوی در این گردهمایی بزرگ اعلام کرده‌اند. سال گذشته دومین دوره از نمایشگاه خودروی تهران توانست حضور برندهای خارجی را به صورت مستقیم ببیند. به نمایش گذاشتن خودروهای کانسپت، فرمول1، دستاوردهای جدید صنعت خودرو و… توانست تا بیشترین بازدید از سبک نمایشگاه‌ها را به نام نمایشگاه بین‌المللی خودروی تهران 1396 ثبت کند.

نویسنده : مرتضی برجسته

منبع : tehranautoshow.ir